اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904214422314460

مدل سه بعدی

مدل سه بعدی چیست و از کجا تهیه کنیم؟

کد: 139904214422314460

https://bit.ly/2CxqSnY

، تهران , (اخبار رسمی): مدل سازی سه بعدی فرآیند ایجاد یک مدل سه بعدی از یک شی است. با استفاده از سه بعدی، می‌توان اندازه، شکل و بافت یک شی واقعی یا تخیلی را ضبط کرد.

مدل سه بعدی چیست و از کجا تهیه کنیم ؟
مدل سه بعدی چیست و از کجا تهیه کنیم؟

تاریخچه مدل سازی سه بعدی

اولین مدل های سه بعدی در دهه 1960 ایجاد شد. در آن زمان ، فقط آن دسته از متخصصان در زمینه مهندسی کامپیوتر و اتوماسیون که با مدل های ریاضی و تجزیه و تحلیل داده ها کار می کردند، در مدل سازی سه بعدی شرکت داشتند .

پیشگام گرافیک سه بعدی ایوان ساترلند ، خالق Sketchpad است. این برنامه انقلابی به ایجاد  اولین اشیاء سه بعدی کمک کرد  – 3D همان چیزی است که امروز به لطف Sketchpad است. ساترلند به همراه همکارش دیوید ایوانز اولین گروه  فناوری های رایانه ای را در دانشگاه یوتا افتتاح کرده است . 

آنها تعداد زیادی از متخصصان با استعداد را از سراسر کشور جذب کردند که به پیشرفت این  صنعت کمک کردند . ادوین Catmull ، رئیس فعلی استودیوهای انیمیشن Pixar و استودیوی انیمیشن والت دیزنی ، یکی از دانشجویان Sutherland بود.

Sutherland و Evans اولین شرکت گرافیکی سه بعدی را در سال 1969 افتتاح کردند و آن را “Evans & Sutherland” نامیدند. در ابتدا از مدل سازی و انیمیشن سه بعدی بیشتر در تلویزیون و تبلیغات استفاده می شد ، اما با گذشت زمان ، حضور آن در سایر زمینه های زندگی بسیار افزایش یافت.

راه های ایجاد مدل های سه بعدی

یک مدل می تواند به صورت خودکار (با کمک اسکنر سه بعدی) یا دستی توسط یک مدل ساز سه بعدی (با استفاده از برنامه های ویژه رایانهای) ایجاد شود. اغلب اوقات، مدل سازی سه بعدی به فرآیندی اطلاق می شود که یک طراح با استفاده از نرم افزار یک مدل سه بعدی ایجاد می کند – در این حالت، این اصطلاح مربوط به  مجسمه سازی دیجیتال است.

راه های دیگری نیز برای دانلود مدل سه بعدی وجود دارد که به طور مثال می توانید از سایت آی دولوپر به سادگی پروژه ها را دانلود و استفاده کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ای دولوپر

محصولات envato بدون واسطه خریداری کنید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]