اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139904264433114460

دانلود افکت صدا

افکت صوتی چیست؟

کد: 139904264433114460

https://bit.ly/30u2dJ8

، تهران , (اخبار رسمی): افکت صوتی معمولاً تحت عنوان عنصری ناپخته در صداگذاری های ویدیویی گزینه استعمال قرار میدهند. به صورت نمونه صدای شکستن ظروف، صدای منش رفتن، صدای تشویق، صدای باران و … مثال هایی از افکت صوتی میباشد.

افکت صوتی چیست ؟
افکت صوتی چیست؟

مضمون‌ مختصری که در ابتدا به آن اشاره شد تمجید همگانی از افکت صوتی میباشد. البته در صورتی بخواهیم تعریف‌و‌تمجید جامع تری از این کلمه و واژه داشته باشیم می بایست بگوییم که افکت های صوتی موادسازنده خامی می‌باشند، که در تمام اشیا اثبات و متحرک، که از واکنش دو شیء یا این که مولکول یا این که ذرات آن‌ها به یکدیگر ساخت می‌گردد، افکت صوتی در قالب های گوناگون می‌گویند.

نکته ای که لازم میباشد بدانید آن میباشد که برخلاف تصوری که موجود است افکت صوتی صرفا در مسئله ساخت یک جلوه مختص بر روی شی ءها نمی‌باشد. بلکه می‌تواند از منابع فیزیکی حریم ما به وجود آید، لابد میپرسید چطور؟ همان گونه که هنگامی که شما وارد یک خیابان میشوید فقط یک صدا نمی شنوید بلکه تیم ای از صداهای متفاوت مثل صدای بوق ماشین، صدای پا، صدای گفتگوی بشر ها، صدای پرنده ها و … .

اسم های دیگر افکت صدا
این روز ها بازار متساوی سازی کلمه های غیر فارسی بسیار داغ میباشد. روزمره معادلات فارسی کلماتی را مشاهده میکنید که در سوی مراقبت فرهنگ وتمدن و گویش پارسی چهره میگیرد. واژه و کلمه افکت صوتی نیز از این فرمان مستثنا وجود ندارد. در تمدن مشخص و معلوم برای واژه افکت صوتی هم اندازه آواپردازی در حیث گرفته شده‌است. همینطور ممکن میباشد واژه های دیگری مساوی این کلمه و واژه را شنیده باشید. کلماتی مثل جلوه های صوتی، Audio Effect و … که اما همه این ها متساوی واژه و کلمه افکت صوتی یا این که Sound Effects هستند.

افکت های صوتی از پیشین تا اینک
تاریخچه ی به کار گیری از افکت های صوتی به سالهای به دور مربوط میشود. در قبل برای تولید افکت های صوتی ناچار بودند از وسایل طبیعی مو جود در صحنه به کار گیری نمایند یا این که اینکه در استودیو با وسایل حقیقی وواقعی صدا و افکت متبوع خویش را مشابه سازی نمایند و در ویدئو خویش از آن به کار گیری نمایند. اما واضح میباشد که‌این طرز بسیار وقت گیر و پرهزینه بوده میباشد.

با پیشرفت تکنولوژی و ابزار و اپلیکیشن های گوناگون، همینطور با دقت به تنوع افکت ها و دشواری زمینه، افکت های صوتی به طور دیجیتال و از پیش مهیا به کارگیری میشود. کافی میباشد مورد و مدل افکت متبوع خویش را بدانید و گزینش نمایید در سریع ترین و با صرف هزینه سنجیده میتوانید افکت متبوع را تنظیم و استعمال فرمائید.

برای تهیه و تنظیم افکت های از پیش مهیا از گیرنده های ضبط ماهر بوسیله میکروفن و بوم های صدابرداری بر روی دستگاه یا این که دوربین به کار گیری می‌گردد که معمولاً با فرمت های FLAC یا این که WAV ضبط و ذخیره می‌شود.

گونه های افکت های صوتی
افکت های صوتی شی ءها :
افکت های صوتی که از اشکال وسایل و اشیای گوناگون در گونه و فرآورده های گوناگون تولید می‌گردد.

افکت صوتی اشیای الکترونیکی :
در برگیرنده افکت های صوتی از اشیای الکترونیکی مشتمل بر امکانات رادیویی و دیجیتال میباشد.

افکت صوتی اشیای شکستنی :
در برگیرنده افکت های صوتی اشیای شکستنی میباشد .

افکت صوتی اشیای پلاستیکی :
دربرگیرنده افکت های صوتی مختلفی از شی ها پلاستیکی می‌باشد که مشتمل بر اکشن های صوتی متفاوت در کاربرد روزمره می‌باشد.

افکت صوتی ورزشی :
این موسسه دربرگیرنده افکت های صوتی از اشکال توپ های ورزشی، وسایل ورزشی، بازی کردن و … می‌باشد.

افکت صوتی حمل و نقل :
دربرگیرنده افکت صدای اشکال ماشین و وسایل حمل نقل زمینی، هوایی، آبی رنگ و ریلی

افکت صوتی شهر و بخشها مسکونی :
دربرگیرنده افکت صدای سروصدا شهر، صدای محیطی بخش ها مسکونی، ساختمان و …

افکت صوتی بشر و جانداران :
مشتمل بر افکت صوتی از اشکال صدای آدم در موقعیت های متفاوت، جنگ، نفس کشیدن و …

افکت صوتی طبیعت :
دربرگیرنده تمامی افکت های صوتی از صدای طبیعت، بیشه، آب، حریق، هوا و خاطر، باران و …

افکت صوتی کارتونی و فانتزی :
افکت های صوتی فانتزی، خردسالان، تم های تولید بازی و موشن گرافیک

افکت صوتی جنگی :
مشتمل بر افکت صوتی اشکال امکانات جنگی سنگین و سبک، نفری و وسایل نقلیه جنگی

به هنگام تماشای فیلم ها، کارتون ها، تیزر های تبلیغاتی افکت های صوتی تا چه اندازه شنوایی شمارا تحریک و بر روی شما تأثیر میگذارد؟ حقیقت آن میباشد که تأثیر افکت های صوتی بر مخاطب اضافه از چیزی میباشد که تصور میکنید. چراکه با به عمل بردن افکت های صوتی مطلوب و با با کیفیت پیام و هیجان فیلم طولانی تر و حقیقی خیس به مخاطب انتقال میابد و در ساخت رضایت تماشاچی تأثیر دیده گیری دارااست. براین اساس به کار گیری به جا از افکت های صدا تحت عنوان یکی مورد ها جلوه های ویژه در جذب و گیرایی مخاطب نقش مهمی دارااست.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ای دولوپر

محصولات envato بدون واسطه خریداری کنید

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]