اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139907024572315201

تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم

کد: 139907024572315201

https://bit.ly/37iKsBM

، تهران , (اخبار رسمی): نمایندگی مای فارگو انواع پرینتر با انواع چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم به بازار عرضه کرد.

تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم
تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم

اگر می خواهید بدانید که چاپگر فارگو جزوه کدام دسته از چاپ ها محسوب می شود به قسمت چاپگر غیر مستقیم مراجعه کرده و مطالعه کنید.

همیشه سوال بوده که بین چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم چه تفاوتی وجود دارد و کدام یک بهتر است و یا با چه دستگاه های چاپ می شوند .

اینها سوال هایی است که اکثر افراد در هنگام خرید کارت پرینتر در ذهنشان عبور می کند.  چاپگر فارگو جزو دسته چاپگر مستقیم و یا چاپگر غیر مستقیم است. اگر دنبال جواب خود هستید تا آخر این مقاله را دنبال کنید. ابتدا یک تعریف کلی و یا عمومی درباره چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم عنوان می شود.

 

چاپ مستقیم  چیست؟

همانطور که از نام آن مشخص است چاپ بر روی کارت  PVC و یا کارت مقوایی به صورت مستقیم انجام می شود یعنی هیچ واسط مانند هد و یا فیلم در بین آن وجود ندارد عمل چاپ از ریبون به کارت مستقیم  انجام می گیرد. چاپگر مستقیم  این گونه عمل می کند.

رنگ و جوهر موجود در ریبون را به صورت مستقیما بر روی کارت حک کرده یا انتقال می دهد. این روش خیلی راحت است و کیفیت چاپ در این مدل خیلی بالاست.

ویژگی های چاپ مستقیم

  • سرعت بالای چاپ
  • قابلیت لمینیت کردن چاپ
  • صرفه جویی در ریبون

امروزه همه به دنبال چاپ سریع هستند و زمان برای همه مهم است. یکی از مزیت های چاپ مستقیم  و چاپگرهای آن همین سریع بودن است چون همانطور که اشاره شد هیچ واسطی بین آن وجود ندارد. چاپ مستقیما از ریبون به کارت پی وی سی منتقل می شود.
تنها مطلبی که در این باره باید گفته شود، این است که فرآیند لمینیت کردن یک امتیاز مثبت است چون لمینیت برای حفظ آثار چاپی به کار می رود. برای توضیح کامل مطلب «لمینیت چگونه بر روی کارت لمینیت می چسبد؟» را مطالعه کنید که در آن کامل توضیح داده شده است. کل جوهر موجود در ریبون کاملا برای چاپ استفاده می شود از این لحاظ در ریبون صرفه جویی به عمل می آید.

 

چاپ غیر مستقیم چیست

چاپ غیر مستقیم این چاپ از یک سیستم واسطه  برای چاپ کارت های پی وی سی انجام می دهد در این نوع چاپ انتقال جوهر از ریبون به کارت از طریق هد دستگاه و یا فیلم انجام می شود در این روش یک لایه نازک  شفاف پلاستیکی ابتدا به شکل معکوس چاپ روی آن انجام می شود و بعد به کارت انتقال داده می شود

 

ویژگی های چاپ غیر مستقیم

  • پایداری بیشتر
  • پیوستگی در چاپ
  • طول عمر بالای چاپگر غیر مستقیم

منظور از پایداری بیشتر این است که در فناوری چاپ غیر مستقیم چون اطلاعات از فیلم به هد دستگاه انتقال داده می شود و از تماس هد به کارت جلوگیری می کند این موضوع باعث تداوم و پایداری تصویر روی کارت می شود.

در چاپ مستقیم فرایند چاپ به صورت مرحله به مرحله و تدریجی است ولی در چاپ غیر مستقیم چون از هد و فیلم استفاده می شود اطلاعات همه تحت کنترل هد است و به صورت یکپارچه و یکباره انتقال بر سطح کارت انجام می شود پیوستگی در چاپ باعث کیفیت بالایی را ارائه دهد.

همانطور که ذکر شد، به علت هد دستگاه غیر مستقیم با کارت در ارتباط است یعنی بدون هیچ اصطکاکی یا برخورد صورت می پذیرد پس در نتیجه طول عمر دستگاه بیشتر است.

درباره اینکه می خواهید بدانید که چاپگر فارگو جزوه کدام دسته از چاپ ها محسوب می شود به قسمت چاپگر غیر مستقیم مراجعه کرده و مطالعه کنید و مقاله در رابطه با پرینتر فارگو را نیز دنبال کنید.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مای فارگو وارد شده و در قسمت منو، انواع  کارت پرینتر با انواع چاپ مستقیم و غیر مستقیم را انتخاب کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید