انواع کارت پی وی سی و چاپ آن

کد: 139908144729915201

https://bit.ly/32DQBWf

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت مای فارگو انواع کارت های پی وی سی را با کاربردهای مختلف برای ادارات و سازمان ها و ... در طرح های متنوع و دلخواه مشتریان ارائه می دهد.

انواع کارت پی وی سی و چاپ آن
انواع کارت پی وی سی و چاپ آن

کارت پی وی سی یک کارت پلاستیکی است که دارای دوام، انعطاف پذیری و شکل پذیری هستند و به طور کلی بهترین راه حل برای تولید کارت شناسایی هستند.

کارت PVC چیست؟ یک کارت پلاستیکی است. از یک نسخه گرافیکی با نام (polyvinyl chloride (PVC که برای دوام، انعطاف پذیری و شکل پذیری شناخته می شود ساخته شده است. کارت های پی وی سی به طور کلی بهترین راه حل برای تولید کارت شناسایی هستند.

 

PVC با ابعاد استاندارد CR-80  و ضخامت های مختلف 760 میکرون، 500 میکرون، 300 میکرون است و هیچگونه چیپ یا حافظه ای بر روی خود ندارند و صرفا جهت چاپ از آنها استفاده می شود.

این کارت ها به صورت برش خورده و آماده در بسته بندی های مختلف هستند و دو طرف آن لمینیت دارد و به راحتی توسط پرینتر چاپ کارت PVC قابل چاپ هستند. همچنین کارت PVC قابلیت چاپ افست به روش افست خشک UV را دارند.

 

انواع کارت های پی وی سی

انواع کارت های پی وی سی به شرح ذیل است:

  • کارت ساده
  • کارت pvc هوشمند

 

کارت PVC ساده:

کارت PVC ساده که در رنگهای مختلفی از جمله کارت پی وی سی طلایی، کارت پی وی سی نقره ایی، کارت پی وی سی سبز، کارت پی وی سی قرمز و … در بازار موجود است که این نوع کارت ها برای چاپ انواع کارت پی وی سی شفاف، کارت شناسایی، کارت هدیه، کارت ویزیت و… کاربرد دارد.

 

کارت PVC هوشمند:

کارت PVC  هوشمند خود شامل تماسی (contact)  و غیر تماسی (contact less) است که هریک انواع مختلفی دارند همانطور که در تصویر زیر نظاره می کنید.

 

  • کارت هوشمند نوع تماسی (contact)

مگنت

اسمارت : شامل جاوا، اتمل، 4428 است

کارت هوشمند تماسی Hico:  این کارت که مخفف high coercivity استبه معنی پایداری و مقاومت بالا در مغناطیسی است این کارت به دلیل دارا بودن پایداری مغناطیسی بالا، مدت زمان بیشتری مورد استفاده قرار می گیرد. کارت های بانکی جزوه این کارت ها است.

کارت هوشمند تماسی Loco : این کارت که مخفف Low corecivity است تفاوت این کارت با بالایی در نوار پشت کارت است که رنگ نوار مغناطیس  قهوه ای رنگ است.

هر دوی  این کارت ها HICO و LOCO با دستگاه RFID  خوانده می شود.

 

  • کارت هوشمند غیر تماسی (contactless)

که از انواع کارت R/O، کارت R/W، کارت مایفر 1K، کارت مایفر4K، کارت مایفر UHF و دزفایر تشکیل شده است.

کارت R/O

کارت RO یکی از انواع کارت هوشمند است کارت RO نیز دارای یک چیپ K۱۲۵ با استاندارد بوده و با دستگاه RFID سازگار است.

 

کارت مایفر K1:

از جنس پی وی سی و خانواده RFID است به اندازه یک کیلو بایت اطلاعات در حافظه خود جا می دهد. از نوع غیر تماسی است که از 10 سانتیمتر اطلاعات را دریافت کرده و می خواند. کاربرد این کارت در کارت دانشجویی، کارت عضویت، کارت پرسنلی و… است.

 

چاپ کارت pvc

اول از همه انواع چاپ کارت پی وی سی توضیح داده می شود. دو نوع چاپ داریم:

  • چاپ افست (Offset)
  • چاپ دیجیتال (Digital)

 

چاپ پی وی سی  افست:

چاپ افست یک روش رایج برای چاپ کارت پی وی سی برای تیراژ بالای هزار عدد با طرح ثابت است که از 4 رنگ CMYK استفاده می شود. چاپ افست کارت پی وی سی به دو صورت لمینیت و چاپ مات صورت می گیرد.

 

چاپ پی وی سی دیجیتال:

خود چاپ دیجیتال به دو نوع چاپ مستقیم و چاپ غیر مستقیم تقسیم می شود برای تفاوت بین این 2 به آدرس تفاوت چاپ مستقیم با چاپ غیر مستقیم مراجعه کنید. چاپ دیجیتال بصورت مرحله ای و فوری انجام می شود. برای چاپ کارت پرسنلی از این روش استفاده می شود تنها روی کارت های پی وی سی با ضخامت 760میکرون چاپ می شود. این روش مناسب برای تیراژ پایین و طرح متغیر است.

 

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال

تفاوت چاپ افست با چاپ دیجیتال در این است که افست برای چاپ با تیراژ بالا یعنی 1000 عدد است ولی چاپ دیجیتال تیراژ کمتر از 500 تا است. از نظر زمانی چاپ دیجیتال خیلی زود و فوری آماده تحویل نسبت به چاپ افست زمان بیشتری بین 15 تا 20 روز کاری است.

از نظر کیفیت بخواهیم مقایسه کنیم کیفیت افست نسبت به دیجیتال بالاتر است. از نظر ماندگاری افست بیشتر است و ثبت سفارش در افست از 10 عدد شروع می شود ولی دیجیتال ثبت سفارش اعدادی است. در چاپ افست با رنگهای CMYK و چاپ دیجیتال با رنگهای RGB چاپ صورت می گیرد.

 

چاپ تلفیقی:

این روش ترکیبی از چاپ افست کارت های pvc و چاپ دیجیتال است.

 

ضخامت انواع کارت پی وی سی در چاپ افست :

چاپ آفست کارت پی وی سی 300 میکرون: بین کارت های پی وی سی کمترین ضخامت را دارد و این نوع کارت بسیار نازک و دارای انعطاف و ضد آب است که تقریبا به ضخامت کارت های بازی 0.5 میلیمتر جنس کارت پی وی سی است رنگ آن ثابت است یعنی با گذر زمان تغییر نمی کند فاقد لایه پوششی براق روی کارت است در موقع چاپ رنگ جوهر به خورد کارت پی وی سی نمی رود.

چاپ افست کارت پی وی سی 500 میکرون: در چاپ کارت های 500 میکرون به دلیل متریال و نوع چاپ از لایه پوششی رو کارت استفاده نمی شود از این رو بیشتریت ضعف را کارت های پی وی سی در برخورد با حلال های صنعتی مانند (بنزین، تینر و…) دارند. این نوع کارت انتخاب خوبی برای استفاده کارت ویزیت است.

چاپ افست با ضخامت 760 میکرون: این نوع کارت نسبت به کارت های بالا بیشترین ضخامت را دارد این نوع چاپ لایه پوششی رو کارت را دارا است با ضخامت 30mil غالباً با استاندارد CR8030 و یا CR80.030 نیز شناسایی می شوند؛ مانند کارت بانکی

چاپ افست کارت پی وی سی  ۱۰۰۰ میکرون: ضخامت این نوع کارت 1mil است که دارای لایه پوششی یا به اصطلاح لمینیت است.

با توجه به توضیحات که بالا ارائه شد از نظر کیفیت و هزینه افست بهتر و به صرفه تر و ازنظر سرعت چاپ دیجیتال سریعتر است.

 

کاربرد کارت pvc

برخی از کاربردهای کارت: PVC کارت ویزیت PVC، کارت شناسایی PVC، کارت کنترل تردد، کارت گارانتی، کارت عضویت، کارت دانشجویی، کارت دانش آموزی و…

 

امنیت کارت PVC

یک کارت شناسایی پی وی سی می تواند داری فناوری امنیتی شناسایی بسته به انتخاب شما باشد. که شامل راه حل هایی مانند امنیت بصری مانند چاپ تصویر فرد و امنیت دیجیتال مانند نوارهای مغناطیسی و ویژگی های جدیدتر و پیشرفته تر مانند چیپ های هوشمند RFID در مدل های مختلف است.

 

مزایای کارت PVC

از مزایای استفاده از کارت های PVC در چاپ می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- دوام و ماندگاری آنها بسیار بالا و با کاغذ و مقوا قابل مقایسه نیست.

۲- کیفیت چاپ بی نظیر به دلیل استفاده از دستگاه های بروز در صنعت چاپ کشور در این زمینه

۳- قابلیت بازیافت به میزان ۱۰۰%

۴- قابلیت ضد آب و رطوبت مناسب لیبل و بسته بندی کالاهایی که در معرض رطوبت قرار دارند.

۵- قابلیت انعطاف پذیری فوق العاده

و …

 

 انواع کارت پی وی سی

کارت های PVC انواع بسیار گوناگونی دارد  که به عنوان نمونه می توان به کارت ساده، کارت RFID، کارت مغناطیسی، کارت تماسی و کارت ترکیبی که در رنگ ها و کیفت ها گوناگونی عرضه می گردند اشاره کرد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت مای فارگو مراجعه و انواع کارت های پی وی سی را مشاهده کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید