اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139909224804213815

زیباترین آینه کاری منزل

کد: 139909224804213815

https://bit.ly/2IJzJq5

، اصفهان , (اخبار رسمی): آینه کاری منزل خلق یک شگفتی در اوج ظرافت است. شگفتی که روح خانه شما را تازه می کند و به آن جلا می دهد. هنر آینه کاری منزل از دیر باز مورد توجه شاهان و سلاطین بوده است. درباریان، سکونتگاه های خود را به وسیله مجرب ترین استاد های آن عصر، تبدیل به قصرهای زیبا می کردند.

زیباترین آینه کاری منزل
زیباترین آینه کاری منزل

استاد هنرمند، که پیش از این آموزش آینه کاری در منزل را فرا گرفته است، با استفاده از شیشه و آینه و دیگر ابزارها، آینه ها را با دقت بر دیوار منزل نصب می کند. امروزه با الگو گرفتن از هنر معماری قدیم، هنر آینه کاری منازل رواج پیدا کرده است. معماران با توجه به نظر مشتریان خود و قیمت مشخص قیمت آینه کاری در منازل، اقدام به آینه آرایی دیوارهای داخلی منزل ها می کنند. اما این سبک جدید تفاوت زیادی با سبک قدیمی دارد. نمونه هایی از آینه کاری مدرن و سنتی منزل را در ادامه مشاهده می کنید.
 
 
اما سوال اینجاست که: "چه فرقی بین سبک قدیم و سبک مدرن در این هنر زیبا می باشد؟"

همانطور که در تصاویر مشخص است در سبک های جدید و مدرن از تکه آینه های بزرگ تری برای آینه کاری منزل استفاده می شود. اما در ساختمان های قدیمی، آینه و شیشه به قسمت های ریز تری تقسیم شده است. این ویژگی سبب شده، نور بیش تر بین تکه های زیادی از آینه منعکس شود. اما لازم به ذکر است که این خصوصیت در ابتدای امر نبوده است. بنا هایی که مربوط به دهه های پیش تر می باشند، ثابت کرده اند که درابتدا فقط از آینه های یکدست و یکپارچه استفاده می شد. کم کم با افزایش مهارت اساتید در این زمینه، طرح ها و نقش ها کشف شدند و مورد استفاده قرار گرفتند. از نظر مشتریان اگر بنگریم، طرح های مدرن طرفداران بیش تری دارند. از نمونه های سبک قدیمی می توان به آینه کاری حرم حضرت معصومه نیز اشاره کرد.


تاریخچه آینه و آینه کاری

شاید شما هم هنگام بازید از بنا های تاریخی، متوجه این هنر اصیل و ایرانی شده باشید. اما در ابتدا باید ببینیم آینه از چه راهی به ایران وارد شد. تاریخ نشان می دهد که در سده ده هجری، آینه از طریق اروپا به کشور ایران وارد شد. این کار به دلیل شکستنی بودن این کالا، با دقت فراوان انجام می شد. اما با این حال به دلیل طولانی بودن مسافت، مقداری از آینه ها می شکستند. اگر به تاریخچه این هنر بکار رفته در بنا ها نگاهی بیاندازید، خواهید دید که به بیش از 100 سال پیش باز می گردد. 

در دوره ساسانیان هنر آینه کاری رواج پیدا کرد و تا امروز ادامه دارد. از نمونه این بنا های آینه کاری شده در دوره ساسانی، می توان به بنای دیوانخانه اشاره کرد که مخصوص شاه طهماسب بوده است. این ساختمان در قزوین در سال 930 قمری بنا شد. در دوره صفوی نیز این گونه تزئینات به خوبی قابل مشاهده است. حتی در بعضی از ساختمان ها مشاهده می کنیم که علاوه بر دیوار های داخلی، ستون های بیرونی نیز آینه کاری شده اند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه آینه و دکوراتیو زجاجی

گروه آینه و دکوراسیون زجاجی به مدیریت جناب آقای محسن زجاجی با تکیه بر تجربه نیم قرن ، گروه خود را به سبب علاقه مندی به این حرفه و با هدف نوآوری های بیشتر در زمینه دکوراسیون گسترش داده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل