اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912235058514191

پکینگ نسوز چیست؟

کد: 139912235058514191

https://bit.ly/3bIUo9j

، تهران , (اخبار رسمی): پکینگ نسوز گروهی از نخ نسوز صنعتی به حساب می‌آید که جهت عایق کاری و آب‌بندی در انواع پمپ و مخازن صنعتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. مهم‌ترین پکینگ‌های نسوز؛ پکینگ تفلونی و پکینگ نسوز گرافیتی است.

پکینگ نسوز چیست
پکینگ نسوز چیست؟

پکینگ‌های نسوز معمولاً اقتصادی‌ترین انتخاب برای آب بندی قطعات می‌باشند. همچنین، نصب آن‌ها ساده‌تر از عایق بندی مکانیکی است. پکینگ‌ها از الیاف مختلفی تهیه می‌شوند که قادر به تحمل دماهای بالا باشند. این محصولات از نشت مایعات جلوگیری کرده و به خاطر خنثی نمودن فشار وارد شده بر قطعات، عمر پمپ‌ها، شیرآلات و سایر تجهیزات را افزایش می‌دهند.

پکینگ آب بندی، یکی از محصولات پر کاربرد ساخته شده از مواد نسوز، با ویژگی‌های مشابه آن می‌باشد. مواد نسوز، اگرچه با توجه به مواد به کار رفته در تولید آن‌ها متفاوت هستند اما وجه اشتراک آن‌ها در تحمل بالای حرارت و مقاومت بودن در برابر مواد اسیدی و قلیایی، فشار و پارگی حاصل از کشش در حین استفاده می‌باشد. علاوه بر این، مواد نسوز، ساختار ابعادی خود را در شرایط محیطی و شیمیایی مختلف حفظ می‌نمایند.

برای دریافت مشاوره و یا خرید و دریافت انواع پکینگ نسوز در سرتاسر ایران، می‌توانید با متخصصین فروشگاه نسوز صنعت پارس تماس بگیرید.

برای انتخاب پکینگ نسوز متناسب با نیاز و شرایط محیطی موجود، باید ابتدا سه معیار اصلی را در نظر داشته باشیم:

 1.  اگر قصد استفاده از پکینگ را برای عایق بندی پمپ‌ها داریم، باید به سرعت شفت دقت کنیم تا محصول انتخابی ما، توان تحمل فشار حاصل از چرخش را داشته باشد.
 2.  دمای محیط و یا مایعی که پکینگ در آن قرار می‌گیرد.

 PH مایع داخل تجهیزات

تحمل بالای پکینگ نسوز در مقابل حرارت بالا، مواد شیمیایی، فشار، ساییدگی و کشش، این عایق‌ها را که در نگاه اول مشابه طناب هستند، در زمره پر استفاده‌ترین مواد نسوز در میان عایق‌های صنعتی قرار می‌دهد.

مقاومت پکینگ‌ها در برابر فشار، از دو دیدگاه قابل بررسی است. اول اینکه مقاومت در برابر فشار، موجب صرفه جویی چشمگیر در مصرف انرژی، به خاطر کم شدن اتلاف انرژی می‌گردد. از سوی دیگر، تحمل و خنثی کردن این فشار، ماندگاری پکینگ و در نتیجه قطعات را افزایش خواهد داد.

همچنین، استفاده از پکینگ‌ها در قطعات در حال چرخش، اهمیتی دو چندان می‌یابد. وجود اصطکاک میان قسمت‌های مختلف قطعات، باعث گرم شدن آن‌ها می‌گردد و برای جلوگیری از آسیب دیدن تجهیزات، باید از آب به منظور خنک سازی آن‌ها استفاده نمود. واضح است که اگر آب به داخل قطعات نفوذ کند، به آن‌ها آسیب خواهد رساند. بنابراین، نقش عایق بندی پکینگ‌ها در این مرحله، بسیار حائز اهمیت می‌باشد. پکینگ‌های نسوز، با جلوگیری از ورود آب خنک کننده به داخل تجهیزات، طول عمر آن‌ها را افزایش خواهند داد.

برای مطالعه درمورد جزئیات و ویژگی‌های بیشتر انواع پکینگ نسوز، توصیه می‌کنیم تا مقالات مرتبط را در وب‌سایت نسوز صنعت پارس مطالعه بفرمایید.

امروزه تنوع پکینگ‌های نسوز، از نظر مواد اولیه و ویژگی‌های آن‌ها بسیار زیاد است. بنابراین، خریداران به راحتی می‌توانند محصول مناسب را بر اساس انعطاف پذیری و ویژگی‌های متناسب با نیازهای خود، از میان گزینه‌های متعدد انتخاب نمایند. در ادامه، نگاهی کوتاه به شناخته شده‌ترین پکینگ‌های نسوز خواهیم انداخت:

 • پکینگ آزبست: این پکینگ نسوز را از آزبست تهیه می‌کنند که از اواخر قرن 19، تبدیل به پر کاربردترین محصول نسوز به کار گرفته شده در صنایع گوناگون گردید. اما صد سال بعد، با آگاهی از مضرات آزبست و احتمال خطر ابتلا به بیماری ریوی در صورت داشتن تماس مستقیم با غبار سمی آن، استفاده از آزبست در صنعت، تا حد زیادی محدود گردید. در حال حاضر، استفاده از مواد نسوز تولید شده از آزبست، تنها در شرایطی مجاز است که تماس نزدیکی با انسان یا طبیعت نداشته باشد. برای حل این مشکل در پکینگ نسوز آزبست و مهار غبار آن، گاهی سطح پکینگ را با گرافیت یا تفلون می‌پوشانند.
 • پکینگ فایبرگلاس: ماده نسوز فایبرگلاس، به دلیل داشتن دمای کاربردی بالا، یکی از بهترین جایگزین‌های آزبست به شمار می‌آید و در صنایع گوناگونی به کار گرفته می‌شود.
 • پکینگ تفلون: الیاف پلی‌تترافلوئوراتیلن یا تفلون، با اصطکاک و چسبندگی بسیار پایین، مقاومت بالایی در برابر مواد شیمیایی داشته و همچنین، از مقاومت بالایی در برابر خوردگی و سایش برخوردار هستند. پکینگ نسوز تفلون، با چنین ویژگی‌های منحصر به فردی، برای عایق بندی بیشتر قطعات، اعم از ماشین‌آلات، پمپ‌ها و غیره استفاده می‌شود. این پکینگ، علاوه بر تحمل حرارت بالا تا 500 درجه فارنهایت، در بازه PH صفر تا 14 نیز مقاوم خواهد بود. پکینگ نسوز تفلون را می‌توان برای بهبود روانکاری، با گرافیت پوشاند و یا برای تقویت انعطاف پذیری، به روغن آغشته نمود.
 • پکینگ کربن: ماده اولیه در تهیه این پکینگ نسوز، یعنی کربن، علیرغم وزن کم خود، استحکامی قابل مقایسه با فولاد و خواص مکانیکی خیره کننده‌ای دارد. استفاده از پکینگ نسوز کربن، در شرایطی اهمیت بیشتری می‌یابد که علاوه بر وزن سبک، نیاز به حداقل میزان اصطکاک باشد.
 • پکینگ گرافیت: این محصول نسوز را از گرافیت با درصد خلوص بسیار بالا تولید می‌کنند. به همین دلیل، علاوه بر تحمل حرارتی بالا، متخصصین به کارگیری این پکینگ را در مواجهه با بخارهای شیمیایی و فشار بالا نیز توصیه می‌کنند. پکینگ گرافیت خالص، قادر به تحمل دما تا 850 درجه فارنهایت بوده و در صنعت هسته‌ای نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از پکینگ گرافیت، به دلیل مقاومت حرارتی بالا و حداقل میزان نشت مواد، در تجهیزات زیر توصیه می‌گردد:

 • - سوپاپ‌ها
 • - شفت‌های پر سرعت
 • - شفت‌های همزن
 • - میله‌های پیستون

پکینگ رمی: ماده اولیه در این محصول نسوز، الیاف گیاهی رمی، با مقاومت قابل توجه در مقابل فشار و کشش می‌باشد. علیرغم وجود ویژگی‌های منحصر به فرد در پکینگ نسوز رمی، گاهی برای تقویت مزایای آن و کاهش اصطکاک، آن را با یک لایه تفلون پوشانده و یا به روغن گریس آغشته می‌نمایند.

پکینگ آرامید: این پکینگ نسوز را برای عایق بندی قطعاتی استفاده می‌کنند که احتیاج به انسجام و استحکام بالایی داشته باشند؛ چرا که الیاف مقاوم آرامید، چنان محکم هستند که برای تولید لباس‌های ضد گلوله هم کاربرد دارند.

پکینگ کتان گریس: این محصول پر طرفدار، از ترکیب الیاف نسوز کتان و روغن گریس ساخته می‌شود. الیاف نسوز و گیاهی کتان، در برابر پوسیدگی حاصل از مجاورت با آب شور مقاوم بوده و گریس هم انعطاف پذیری مطلوبی برای پکینگ نسوز کتان گریس به ارمغان خواهد آورد.

پیشنهاد می‌شود تا در صورت نیاز به اطلاعات کامل‌تر و مشاوره خرید انواع پکینگ نسوز، با ابعاد و ضخامت‌های مختلف، از وبسایت www.nasoozsp.com بازدید نموده و یا با متخصصین فروشگاه نسوز صنعت پارس در تماس باشید.

 

 

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسوز صنعت پارس

نسوز صنعت پارس در سال 1375 با افتتاح فروشگاه و نمایشگاه مرکزی خود در خیابان امیرکبیر جهت ارائه انواع مواد اولیه ، واشـر ، پلیمر ، شیلنگ ، قطعات صنعتی و عایق های حـرارتی و برودتی افتتاح و فعـالیت های خود را در راستای مشتری مداری و ارتباط با واحدهای صنعتی ، متمرکز نمود . پس از آن در راستای سیاست گذاری و بسترسازی رشد و توسعه در سال 1385 با لطف ایزد منان و با تهیه ماشین آلات پیشرفته جهت بافت پکینگ و تولید واشرهای آب بندی ، دبل جکت ، اسپیرال وُند و قطعات صنعتی با رعایت استانداردهای لازم و همچنین تکیه بر نیروی انسانی متخصص ، کارگاه خود را راه اندازی نمود . با این اقدام همگام با خود کفایی در عرصه تولید این محصولات ، توانست با کاهش هزینه ها ، افزایش کیفیت ، ایجاد فضای رقابتی و مشارکت فزاینده در پیشرفت های صنعتی و نهادینه کردن فرهنگ بومی سازی ، تاثیر به سزایی در ارتقای توان تولید داخلی ایجاد و جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی جهت گسـترش تامین مواد اولیه و توسعه خدمات در اجـرای پروژه های مهم صنعتی کشور کسب نماید . این مجموعه با عنایت بی پایان پروردگار و با قصـد خدمت رسانی مضاعف و بهره گیری از افـراد مجرب و متخصص و رعایت قوانین ملی و بین المللی حاکم بر فعالیت های تجـاری و تعمیم این قوانین بر کلیه فعالیت های تجاری خود ، تا حال توانسته در زمینه های مشاوره ، طراحی و ساخت عایق های حـرارتی و برودتی و قطعات صنعتی ، با رویکرد حضـور در بازارهای داخـلی و توسـعه همکاری های استراتژیک با واحدهای تولیدی ، صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی همکاری نماید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید