اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140001115072614191

ورق کلینگریت بدون آزبست چیست؟

کد: 140001115072614191

https://bit.ly/3fuS1cG

، تهران , (اخبار رسمی): ورق کلینگریت بدون آزبست از جمله محصولات نسوز است که در ساختار خود از هیچ گونه آزبستی نشانه ای ندارد. تحمل حرارت این ورق نسوز 550 درجه سانتیگراد بوده و جهت تولید واشر و عایق کاری صنعتی استفاده می شود.

ورق کلینگریت بدون آزبست چیست؟
ورق کلینگریت بدون آزبست چیست؟

شاید در نگاه اول، این نام کمی عجیب به نظر برسد؛ چرا ورق کلینگریت، نامی است که به ورق‌های آزبست با روکش لاستیکی اطلاق می‌گردد. اما ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست را از موادی همچون سرامیک، آرامید، کولار، آرامید یا فایبرگلاس می‌سازند.

برای دریافت مشاوره و یا خرید و دریافت ورق کلینگریت بدون آزبست، با ضخامت‌ها و ابعاد گوناگون در سرتاسر ایران، می‌توانید با متخصصین فروشگاه نسوز صنعت پارس تماس بگیرید.

امروزه ورق‌های نسوز را به عنوان عایق حرارتی و همچنین با هدف درزگیری و مهار فشار وارد شده بر قطعات، به کار می‌برند. این عضو محبوب و کم هزینه از خانواده مواد نسوز، با پر کردن فضای خالی بین قطعات، از نشت مواد داخل آن‌ها هم جلوگیری می‌نماید.

با توجه به تنوع گسترده ورق‌های نسوز براساس جنس، ابعاد و ضخامت، از این محصولات در صنایع گوناگون و اغلب به صورت واشر استفاده می‌کنند. نکته‌ای که نباید هنگام انتخاب ورق نسوز مناسب فراموش کرد، وجود تناسب میان قدرت تحمل حرارت و فشار و انعطاف پذیری ورق مورد نظر با نیاز و شرایط محیطی موجود می‌باشد؛ زیرا در غیر این‌صورت ممکن است علیرغم صرف هزینه‌های هنگفت، صدمات جبران ناپذیری به تجهیزات وارد شود.

ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست، یکی از محصولات نسوز زیست محیطی است که برای حفاظت از سلامت بشر تولید می‌گردد. برای درک اهمیت و علت تولید این محصول، ابتدا نگاهی به ویژگی‌های آزبست و علت حذف آن از این نوع از ورق‌های نسوز خواهیم انداخت.

اواخر قرن 19، واشرهای تولید شده از الیاف بلند و منسجم آزبست به بازار معرفی و به سرعت در صدر محصولات عایق بندی صنعتی قرار گرفت. الیاف آزبست، به خاطر در هم تنیدگی قابل توجه خود، نه تنها در برابر حرارت و فشار بالا مقاوم هستند، بلکه نفوذ ناپذیر بوده و قدرت چشمگیری در تحمل مواجهه با مواد شیمیایی، آب و روغن دارند. اما در اواخر قرن بیستم، با افزایش موارد ابتلا به بیماری‌های ریوی، از جمله سرطان ریه و آزبستوز در میان افرادی که با آزبست در تماس بودند، مشخص شد که غبار این الیاف، به شدت سمی بوده و به هیچ وجه نباید توسط انسان، استنشاق گردد.

درپی آگاهی از این خطر بالقوه، استفاده از محصولات تولید شده از الیاف آزبست، محدود به شرایطی گردید که در دسترس انسان و یا در تماس با محیط زیست نباشد. در غیر این صورت، تمامی صنایع مکلف به استفاده از جایگزین‌های آزبست با خواص نسبتاً مشابه گردیدند. در آن زمان، یکی از بزرگ‌ترین شرکت‌های تولید کننده ورق نسوز آزبست با روکش لاستیکی، شرکت کلینگر بود که نام ورق نسوز کلینگریت هم برگرفته از نام همین شرکت می‌باشد.

برای مطالعه درمورد ویژگی‌های ورق کلینگریت، توصیه می‌کنیم مقاله ورق نسوز کلینگریت را در وب‌سایت نسوز صنعت پارس مطالعه بفرمایید.

با گذشت زمان، شرکت‌ها تصمیم گرفتند تا از مواد نسوز دیگری که خواص حرارتی، فیزیکی و شیمیایی مشابه آزبست دارند، برای تولید ورق‌ها و واشرهای نسوز استفاده کنند. در همین راستا، به کارگیری از الیاف کربن، تفلون و آرامید را آغاز نمودند. این‌ها الیاف معدنی هستند که علیرغم مقاومت بالا در برابر حرارت، فشار و اکثر مواد شیمیایی، صدمه‌ای به محیط زیست یا سلامت بشر نمی‌رسانند.

به تدریج موادی شناسایی شدند که حتی ویژگی‌های عایق بندی بهتری نسبت به آزبست داشتند و همین امر، موجب شد بر تعداد شرکت‌هایی که از جایگزین‌های آزبست استفاده می‌کنند، اضافه شود تا فردایی سلامت را برای نسل بعدی بر جای بگذارند.

یکی از این محصولات جدید، ورق کلینگریت بدون آزبست بود که استحکام، تحمل حرارتی و مقاومت قابل توجهی در برابر فشار و عوامل شیمیایی داشت.

البته همچنان می‌توان خواص مکانیکی این محصول را با اضافه نمودن سیم استیل به ورق‌ها بهبود بخشید.

مطالعه مقاله ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست، در وب‌سایت نسوز صنعت پارس، می‌تواند اطلاعات مفیدی درباره جزئیات و ویژگی‌های بیشتر این ورق نسوز، در اختیارتان قرار دهد.

ورق‌های نسوز کلینگریت بدون آزبست، فارغ از نوع ماده نسوز به کار گرفته شده در آن‌ها، دارای یک سری ویژگی‌های مشترک هستند که در ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد:

  • عاری بودن از غبار آزبست و بی خطر برای سلامتی انسان.
  • مقاومت در برابر دماهای بالا؛ میزان تحمل حرارتی این ورق‌ها ارتباط مستقیمی با نوع ماده نسوز استفاده شده در آن دارد؛ اما به طور متوسط 1022 درجه فارنهایت می‌باشد.
  • حفظ ثبات ابعادی در دماهای پایین تا منفی 148 درجه فارنهایت.
  • برش آسان، بدون انتشار غبار سمی.
  • تحمل مطلوب در برابر مواد اسیدی و قلیایی در شرایط گوناگون.
  • افزایش ماندگاری تجهیزات، با خنثی نمودن فشار وارد شده بر قطعات.

یکی از مزایای اصلی ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست این است که امکان به کارگیری در تمامی حوزه‌های صنعت را دارند و حتی می‌توانند در زمینه صنایع غذایی و بهداشتی نیز مورد استفاده قرار بگیرند. چرا که هیچ گونه ماده سمی در آن‌ها وجود نداشته و خراشیده شدن یا آسیب آن‌ها موجب انتشار غبار سمی نخواهد شد.

برای آشنایی بیشتر با ورق‌های کلینگریت تولید شده بدون آزبست، نگاهی کوتاه به شناخته شده‌ترین انواع این محصول نسوز می‌اندازیم:

  • ورق کلینگریت بدون آزبست تولید شده با الیاف کربن: این محصول، به واسطه حضور کربن، علاوه بر خواص مکانیکی و تحمل حرارتی بالا، عملکرد مطلوب و بازده قابل توجه خود را در مواجهه با مواد قلیایی حفظ می‌نماید. به همین دلیل اغلب در صنعت خودروسازی، سلولزی و پتروشیمی مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • ورق کلینگریت بدون آزبست تولید شده با الیاف آرامید: ماده اولیه در ساخت این محصول، یعنی آرامید، هدایت حرارتی بسیار ناچیزی داشته و در برابر محلول‌های ارگانیک و سایش هم مقاوم است. به همین دلیل، بیشتر مواقع برای عایق بندی قطعات در محیط‌های آبی و گازی به کار گرفته می‌شود.
  • ورق کلینگریت بدون آزبست تولید شده با الیاف تفلون: ویژگی‌های خیره کننده تفلون در این محصول، خود را به خوبی نشان می‌دهند. از جمله این شاخصه‌ها می‌توان اصطکاک بسیار اندک، نچسب بودن، مقاومت بالا در برابر گرما و مواد شیمیایی را نام برد.

پیشنهاد می‌شود درصورت نیاز به اطلاعات کامل‌تر و مشاوره خرید ورق نسوز کلینگریت بدون آزبست، با ابعاد و ضخامت‌های مختلف، از وبسایت www.nasoozsp.com بازدید نموده و یا با متخصصین فروشگاه نسوز صنعت پارس در تماس باشید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

نسوز صنعت پارس

نسوز صنعت پارس در سال 1375 با افتتاح فروشگاه و نمایشگاه مرکزی خود در خیابان امیرکبیر جهت ارائه انواع مواد اولیه ، واشـر ، پلیمر ، شیلنگ ، قطعات صنعتی و عایق های حـرارتی و برودتی افتتاح و فعـالیت های خود را در راستای مشتری مداری و ارتباط با واحدهای صنعتی ، متمرکز نمود . پس از آن در راستای سیاست گذاری و بسترسازی رشد و توسعه در سال 1385 با لطف ایزد منان و با تهیه ماشین آلات پیشرفته جهت بافت پکینگ و تولید واشرهای آب بندی ، دبل جکت ، اسپیرال وُند و قطعات صنعتی با رعایت استانداردهای لازم و همچنین تکیه بر نیروی انسانی متخصص ، کارگاه خود را راه اندازی نمود . با این اقدام همگام با خود کفایی در عرصه تولید این محصولات ، توانست با کاهش هزینه ها ، افزایش کیفیت ، ایجاد فضای رقابتی و مشارکت فزاینده در پیشرفت های صنعتی و نهادینه کردن فرهنگ بومی سازی ، تاثیر به سزایی در ارتقای توان تولید داخلی ایجاد و جایگاه ویژه ای را در بازارهای داخلی جهت گسـترش تامین مواد اولیه و توسعه خدمات در اجـرای پروژه های مهم صنعتی کشور کسب نماید . این مجموعه با عنایت بی پایان پروردگار و با قصـد خدمت رسانی مضاعف و بهره گیری از افـراد مجرب و متخصص و رعایت قوانین ملی و بین المللی حاکم بر فعالیت های تجـاری و تعمیم این قوانین بر کلیه فعالیت های تجاری خود ، تا حال توانسته در زمینه های مشاوره ، طراحی و ساخت عایق های حـرارتی و برودتی و قطعات صنعتی ، با رویکرد حضـور در بازارهای داخـلی و توسـعه همکاری های استراتژیک با واحدهای تولیدی ، صنعتی و اشخاص حقیقی و حقوقی همکاری نماید .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | مسکن و ساختمان