اطلاعات تماس
  • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140002255132816449

قانون جدید خسارت بیمه و قیمت خودرو متعارف در سال 1400

طبق دستور عمل اجرایی بیمه مرکزی خودروی بیشتر 320 میلیون تومان نامتعارف است

کد: 140002255132816449

https://bit.ly/3eOCRhz

، تهران , (اخبار رسمی): قانون جدید خسارت بیمه و قیمت خودرو متعارف در سال 1400، در صورت تصادف با خودروی لوکس قانون چه می گوید و دستورالعمل نحوه تعیین خسارت موضوع تبصره های ۳ و ۴ ماده ۸ قانون بیمه اجباری بیمه ثالث وسایل نقلیه و فرمول محاسبه خسارت خودروهای غیر متعارف در این خبر بخوانید .

طبق دستور عمل اجرایی بیمه مرکزی خودروی بیشتر 320 میلیون تومان نامتعارف است
نحویه محاسبه خودرو نامتعارف بیمه شخص ثالث گروه بیمه گران بیمستا

خودرویی که ارزش روز آن در زمان وقوع حادثه بیشتر از نصف مبلغ تعهدات بدنی یا دیه ی همان سال باشد. برای مثال در سال جاری که میزان تعهد بدنی هر فرد در ماه حرام 640 میلیون تومان اعلام گردیده، هر خودرویی که ارزش آن از 320 میلیون تومان بیشتر باشد خودروی لوکس یا نامتعارف به شمار می رود.

هنگامی که با خورویی لوکس تصادف کنید و مقصر حادثه باشید‏، شرکت بیمه گر شما خسارت زیاندیده را با در نظر گرفتن مبلغ خسارت وارده به خودروی متعارف محاسبه می کند. خودرویی که در حال حاضر ملاک عمل شرکت های بیمه گر قرار دارد دنا پلاس می باشد. لطفا به نمونه ی زیر دقت کنید:

فرض کنید با یک خودروی بنز به ارزش یک میلیارد تومان تصادف می کنید. خسارت وارده به شرح زیر می باشد:

چراغ عقب 10 میلیون تومان؛ درب عقب 35 میلیون تومان؛ هزینه تعمیر شامل صافکاری نقاشی و … 15 میلیون تومان = کل هزینه 60 میلیون تومان

اما شرکت بیمه هزینه ها را طبق خسارت وارد به یک دنا پلاس محاسبه می نماید:

چراغ عقب دنا پلاس 2 میلیون تومان؛ درب عقب 12 میلیون تومان؛ هزینه تعمیر 6میلیون تومان = کل هزینه 20 میلیون تومان

بنابراین خسارت پرداختی به خودروی بنز مبلغ 20 میلیون تومان می باشد.

طبق این مصوبه خودروی زیاندیده مابقی مبلغ خسارت وارده را از محل بیمه نامه بدنه خود استفاده می نماید و در صورت نداشتن بیمه نامه بدنه نمی تواند هیچ مطالبه ای از مقصر حادثه داشته باشد. بنابراین بهترین اقدام برای جلوگیری از زیان مالی بیشتر، تهیه ی یک بیمه نامه بدنه با پوششهای کامل از یک شرکت بیمه ای معتبر می باشد.

گروه بیمه گران بیمستا با بیش از 10 سا سابقه فعالیت در زمینه بیمه در این رشته مخصص بوده و  این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از تلفن همراه خود و اینترنت در هر نقطه از کشور یا خارج از کشور از خدمات بیمه ای ما به صورت مشاوره ، بازدید ، مقایسه قیمت ، صدور آنلاین و ارسال بهره مند شوید.

جهت کسب اطلاعات بیشتر همین الان می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید و یا در قسمت استعلام بیمه نامه بدنه خودرو ، مشخصات اتومبیل خود را وارد نموده و بهترین قیمت را دریافت نمایید.

جهت مشاوره رایگان با کارشناسان این مرکز درخدمت شما هستیم 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

بیمستا

درباره گروه بیمه گران بیمستا . صنعت بیمه همواره یکی از بازارهای فعال موجود در ایران و جهان محسوب میشود.طبق آمار بیمه مرکزی جمهوری اسلامی ایران تا اواخر سال 1397 ، حدود 10 میلیون دلار حق بیمه بابت کلیه بیمه های صادره در ایران دریافت گردیده است و جالب است بدانید مبلغ خسارت شرکت های خصوصی و دولتی جمعا در آخر سال 97 288/653 میلیارد ریال بوده است . افزایش رشد هر ساله ی این آمار ، نشان دهنده پویایی این صنعت است. . با توجه به اتفاقات اخیر پیش آمده در جهان ، انتخاب و صدور بیمه نامه به شکل سنتی ، با دردسرها و مشکلاتی روبرو شده است و ما به خوبی میدانیم که یافتن بهترین گزینه برای صدور بیمه های مورد نیازمان در بازار شلوغ و شرکتها و نمایندگی های متعدد بیمه ای ، امری پر دغدغه و زمانبر و گیج کننده است. . ازین رو به عنوان مجموعه ای از نمایندگان باتجربه و با سابقه 10 ساله در صنعت بیمه و فروش دست کم 20 هزار بیمه نامه در رشته های مختلف ، برآن شدیم همگام با بررسی عمیق و علمی بازار بیمه ای کنونی کشور ، بررسی و مقایسه شرایط و قیمت و تعهدات شرکتهای مختلف ، این فرصت انتخاب و مقایسه آسان و صدور آنلاین با کمترین قیمت و بهترین شرایط را در این پایگاه مجازی در اختیار همگان قرار دهیم. . بیمستا این امکان را در اختیار شما قرار میدهد که با استفاده از تلفن همراه خود و اینترنت در هر نقطه از کشور یا خارج از کشور از خدمات بیمه ای ما به صورت مشاوره ، بازدید ، مقایسه قیمت ، صدور آنلاین و ارسال بهره مند شوید. گروه بیمه گران بیمستا

اطلاعات تماس
  • 021779*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بانک، بیمه و سرمایه