اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140007105457815561

آموزش تکنیک های والیبال حرفه ای

کد: 140007105457815561

https://bit.ly/2YawbEA

، تهران , (اخبار رسمی): والیبال یکی از جذاب ترین ورزش های گروهی است که طرفداران زیادی در بین جوانان و نوجوانان دارد. به علت پرهیجان بودن این ورزش همیشه استقبال بالایی در مورد آموزش بهترین تکنیک والیبال از سوی دوستداران این ورزش صورت می‌گیرد.

بازیکنان حرفه ای توانایی بدن را با تکنیک والیبال ترکیب میکنند. جدای اینکه چقدر با استعداد هستید، والیبال داخل سالن یا والیبال ساحلی بازی میکیند، اگر به دنبال حرفه ای شدن هستید باید بدانید مهمترین تکنیک در والیبال چیست و چطور باید آنهار را به نحو درست اجرا کرد. تکینک والیبال در ۶ زمینه شامل تکنیک پنجه در والیبال، ساعد، اسپک، سرویس، آبشار، دفاع روی تور میباشد.

تکنیک های والیبال حرفه ای شامل انواع پاس، توپ گیری با یک دست، سرو، تمارین تحت فشار، شیرجه، توپ گیری و … است که در این مطلب به بررسی برترین های تکنیک والیبال و آموزش والیبال میپردازیم.

آموزش تکنیک پنجه در والیبال

به دلیل اینکه پنجه مهم ترین و پرکاربرد ترین تکنیک والیبال است که به دفعات در کار گروهی استفاده میشود، آموختن انواع تکنیک های پنجه در والیبال برای همه ی والیبالیست ها اهمیت دارد. اگر شما تکنیک های پنجه در والیبال را به طور درست فرا بگیرید و بتوانید توپ را با سرعت و دقت به نقطه مورد نظر انتقال دهید به راحتی میتوانید در والیبال پیشرفت کنید.

در هنگام فراگیری تکنیک های پنجه در والیبال نحوه ی قرار گیری بدن، وضعیت دست ها اهمیت دارد. این تکنیک از دو مرحله ی دریافت و ارسال تشکیل شده است:

  • دریافت توپ: این قسمت از تکنیک های پنجه در والیبال برای زمانی است که توپ در میدان دید بازیکن قرار میگیرد و به سمت بازیکن می آید. در این هنگام برای دریافت توپ بازیکن باید کمی به روی پاهای خود نشست کند ( زانو ها را خم کن ) و دستان را کمی باز و آرنج را به سمت جلو ببرد و شبیه کمان کشیده شده آماده ی اجرای تکنیک پنجه در والیبال می شود.
  • ارسال توپ پس از دریافت: مرحله ی دوم از تکنیک پنجه ی در والیبال ارسال توپ بعد از دریافت آن است. هنگام ارسال توپ باید بدن به سمت جلو متمایل باشد. سر رو به بالا و وزن بدن باید کمی به روی پنجه ی پای جلو انداخته شود. به عبارتی هنگام دریافت باید پاها موازی باشد و هنگام ارسال توپ باید کمی به سمت جلو متمایل شد. البته در صورتی که پاس هوایی و با پرش باشد باید به هوا بپرید و کامل از زمین جدا شد.

انواع ارسال توپ توسط تکنیک پنجه در والیبال را میتوان در جهت های پاس به پشت، پاس پرشی، پاس به بغل و … داد.
فقط توجه داشته باشید که هنگام اجرای تکنیک های پنجه در والیبال باید نحوه ی قرارگیری دستان شما طوری باشد که از فضای ایجاد شده از کنار هم قرار گرفتن انگشتان اشاره و دست شما یک شکل مثلث یا الماس تشکیل شده باشد. همچنین هنگام اجرای تکنیک پنجه در والیبال نباید ضربه را با نوک انگشتان دست زد و باید با قسمت های میانی انگشت به نیمه ی پایینی توپ ضربه زد.

روش اجرای تکنیک ساعد در والیبال
از تکنیک ساعد در والیبال برای دفاع یا انتقال توپ هایی که با سرعت و قدرت زده میشود استفاده می شود. این تکنیک نسبت به تکنیک پنجه دقت کمی دارد اما در حرکات دفاعی پرکاربرد تر است و میتوان با افزایش مهارت ، دقت این تکنیک را بسیار افزایش داد. مانند تکنیک قبل تکنیک ساعد نیز به دو قسمت دریافت و ضربه تقسیم میشود.

  • هنگام دریافت توپ: برای اجرای تکنیک ساعد در والیبال پاها را موازی عرض شانه ها باید باز کرد و کمی زانو ها را خم کرد . بدن باید عمود به پاها باشد و شکم را به سمت تو برد . شانه ها باید رها باشد و ۴ انگشت دست بصورت ضربدری به روی هم قرار گرفته باشد و شست دست ها نیز روی انگشتان و کنار هم قرار گرفته باشد .

بهترین نقطه برای اجرای تکنیک ساعد در والیبال ماهیچه های دست می باشد که برای ضربه ی بهتر ماهیچه های ساعد باید مچ دست را کمی هم رو به پایین و به بیرون چرخاند تا استخوان ساعد از مسیر توپ به کنار برود .

  • هنگام ضربه به توپ: مرحله ی دوم تکنیک ساعد در والیبال ضربه و ارسال توپ به منطقه ی دلخواه است که بلافاصله بعد از مرحله ی اول انجام میشود. در هنگام اجرای این تکنیک والیبال باید کمی زانو هایی که در قسمت یکم خم شده بودند را صاف کرد و بدن را کمی رو به جلو متمایل کرد ( مرکز ثقل بدن را کمی رو به جلو و بالا برد). همچنین ساعد ها توپ را به سمت بالا هل میدهد. فراموش نکنید که هنگام ضربه به توپ اگر ساعد ها را زیاد بالا بیاورید توپ را بجای جلو به سمت پشت سرتان انتقال می دهید.

برای تمرین انفرادی این تکنیک والیبال می توانید از دیوار کمک بگیرید. بدین صورت که روبروی دیوار بایستید و به سمت دیوار با ساعد خود به توپ ضربه بزنید و در برگشت دفاع کنید.

تکنیک اسپک در والیبال ، تکنیکی زیبا و قدرتی
یکی دیگر از بهترین تکنیک های والیبال حرفه ای، تکنیک والیبال اسپک یا آبشار است. تکنیک اسپک در والیبال جزو تکنیک هایی است که به دلیل نقش تعیین کننده ای که دارد برای تماشاگران و همچنین بازیکنان بسیار مهم است . هرجا که بنا باشد اسپکی زده شود طرف مقابل آن یک دفاع روی تور قرار دارد . پس درست، تکنیکی و قدرتی زدن این ضربه برای افزایش احتمال موفقیت بسیار مهم است . تکنیک اسپک در والیبال بعد از پاس توسط پاسور زده میشود . در برخی از موارد خود پاسور هم میتواند نسبت به زدن ضربه ی آبشار اقدام نماید. هر تکنیک اسپک در والیبال دارای چهار مرحله ی اصلی است:

  • حرکت سه گام: برای اینگه به توپ و ضربه بتوان شتاب بیشتری داد میتوان قبل از پرش سه گام برداشت و به بدن شتاب رو به جاو داد. این حرکت کمک میکند علاوه بر نیرویی که دستتان به توپ وارد میکند ، بخشی از نیروی وزن بدن هم به توپ منتقل شود.
  • پرش: در هنگام اجرای تکنیک اسپک در والیبال انتظار داریم توپ از روی تور رد شود. پس برای اینکه بتوانید به ارتفاع مناسب برای ضربه زدن برسید باید بپرید . در برخی از موارد ضربه ی اسپک یا آبشار از همین مرحله و بدون طی کردن مرحله ی اول اجرا میشود.
  • ضربه: بعد از گرفتن شتاب و ارتفاع مناسب در دوحالت قبلی ، نسبت به زدن ضربه اقدام میکنیم . ضربه ی اسپک را در سه حالت اسپک قدرتی ، اسپک سرعتی و اسپک جای خالی زده میشود . هنگام ضربه باید کاملا بدن کشیده و انتقال قدرت از کتف انجام گیرد. آرنج دست خم شده (زاویه ی حدود ۴۵ درجه) و دست بالای سر قرار گیرد. همچنین چون در هنگام اجرای اسپک مدافعین حریف روی تور هستند برای فریب دادن آنها میتوان از چرخش مچ استفاده کرد تا جهت توپ را نتوانند دورست تشخیص دهند.

برای آموزش تکواندو و ثبت نام کلاس والیبال به سایت آسان اسپرت مراجعه کنید.

چند نکته ی مهم درمورد اجرای ضربه ی اسپک
توجه داشته باشید هنگام اجرای ضربه باید از ابتدا تا انتها نگاه شما به توپ باشد . اگر نگاه شما از توپ برگردد ممکن است نقطه ی ای که ضربه به آن وارد شود را نتوانید خوب تشخیص دهید و ضربه ی شما هدر رود.

همچنین هنگام اجرای تکنیک اسپک در والیبال نباید مضطرب و در شک باشید چرا که احتمال اشتباه را بالا می برد. همچنین اگر هنگام اجرای ضربه توپ شما اصطلاحا تور میشود ( به تور می نشیند و از تور رد نمیشود ). به دلیل ارتفاع کم پرش شما است و برای حل این مشکل باید ارتفاع پرش خود را بیشتر کنید.
هنگام زدن اسپک توجه داشته باشید که فاصله ی افقی بین دست شما و توپ بیشتر از ۱ دست باشد . چرا که اگر توپ نسبت به شما عقب تر باشد ضربه خوب قدرت نمی گیرد و باعث کشیدگی مهره های کمر میشود ( چون برای رسیدن به توپ به عقب خم می شوید ). اگر هم توپ در جلوی دستان شما و با فاصله باشد برای ضربه زدن باید به جلو خم شوید که تسلط و انتقال قدرت را با مشکل مواجه می کند.

منبع:

https://blog.asansports.com/2020/12/02/%d8%aa%da%a9%db%8c%d9%86%da%a9-%d9%88%d8%a7%d9%84%db%8c%d8%a8%d8%a7%d9%84/

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

آسان اسپرت

گروه تخصصی "آسان اسپرت" در سال ۱۳۹۵ با هدف فعالیت در زمینه ارائه کلیه خدمات و محصولات ورزشی از طریق فضای مجازی شروع به فعالیت نمود. ما نیز همانند بسیاری از شما مراجعه کنندگان به فضای مجازی و مشتریان سنتی که به دنبال سریعترین، ساده ترین و ارزانترین راه دریافت خدمات و محصولات ورزشی بودید، همواره دچار سختی ها و پیچیدگی های مراحل خرید یا فروش در شکل سنتی و مجازی بوده ایم و به خوبی می دانیم که یافتن بهترین گزینه ی ممکن برای خرید و فروش خدمات و محصولات ورزشی در بازار شلوغ کنونی، کاری بس پر دغدغه، زمان بر، و گیج کننده است. از این رو گروه آسان اسپرت به عنوان جامعه متخصصین ورزش کشور و مسلط به مقوله ورزش و تحولات گوناگون این صنعت بر آن شد که ضمن بررسی علمی و دقیق نیاز ها، محدودیت ها، فرصت ها و تهدیدهای موجود بازار فعلی ورزش کشور ، به ایجاد و راه اندازی پایگاهی مجازی بپردازد. اگرچه نهایت سعی خود را نموده ایم که حداکثر سادگی را در فرآیند ارائه خدمات و محصولات داشته باشیم، لیکن همواره مشتاق دریافت نظرات و پیشنهادات سازنده شما برای هرچه بهتر و کارآمدتر کردن این فرآیند هستیم. در صورتی که علاقمند به در میان گذاشتن نظرات خود با ما هستید، آنها را به آدرس[email protected] ارسال نمائید. آسان اسپرت با ساده سازی و روشن سازی فرآیند خرید و فروش انواع خدمات و محصولات ورزشی، شما را یاری می کند تا با کمترین دردسر و در کمترین زمان "بیابید" یا "بسپارید".

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تازه‌های ورزش