اطلاعات تماس
 • ۰۲۱۲۲۰*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140008195517317548

عمل جراحی ژنیکوماستی

کد: 140008195517317548

https://bit.ly/3c8Gehl

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از بیماری های آقایان که 36 درصد آن ها را درگیر کرده است ژنیکوماستی است. این بیماری میتواند با بزرگ شدن سینه ها یا نامتقارن بودن آن ها باعث احساس خجالت و شرم در آقایان شود و اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار دهد.

عمل جراحی ژنیکوماستی
عمل جراحی ژنیکوماستی

یکی از بیماری های آقایان که 36 درصد آن ها را درگیر کرده است ژنیکوماستی است. این بیماری میتواند با بزرگ شدن سینه ها یا نامتقارن بودن آن ها باعث احساس خجالت و شرم در آقایان شود و اعتماد به نفس آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. در این مطلب به طور کامل در مورد این بیماری و روش های درمانی آن به شما میگوییم پس تا انتها همراه ما باشید.

ژنتیکوماستی چیست؟ ژنیکوماستی از جمله بیماری هایی است که میتواند به دلایل مختلف که در ادامه به آن اشاره میکنیم باعث برهم خوردن هورمون ها استروژن و پروژسترون و در نتیجه حجیم شدن بافت غدد سینه آقایان شود. گاهی ژنیکوماستی خود به خود برطرف میشود و گاهی میتواند باعث ایجاد درد در سینه شود که نیاز به درمان دارد.

علایم ژنیکوماستی کدام اند؟

علائم ژنیکوماستی شامل موارد زیر میشود:

 • تورم غیرعادی بافت سینه بزرگ‌ شدن یکی از سینه ها و یا هر دو حساسیت نسبت به تماس فیزیکی احساس درد در ناحیه سینه تجمع چربی به صورت موضعی ترشح مایعات از نوک سینه پوست اضافه

علل به وجود آمدن بیماری ژنیکوماستی چیست؟

دلایل بسیار زیادی برای به وجود آمدن عارضه ژنیکوماستی وجود دارد. برای مثال:

 • افزایش وزن زیاد زمینه ارثی داشتن بیماری هایی مانند بیماری های کبدی تغییرات هورمونی به دلیل تاثیرات جانبی ناشی از مصرف برخی از داروها مصرف داروهای استروئیدی مصرف ماری جوانا

راه‌های پیشگیری از ژنیکوماستی

همیشه میگویند پیشگیری بهتر از درمان است. در ادامه میتوانید با رعایت یه سری نکات از بروز این بیماری تا حدی پیشگیری کنید.

 1. آقایان نباید از دارو های هورمونی در ورزش های مختلف استفاده کنند. از مصرف یک سری دارو های غیر قانونی مانند استروئیدهای آنابولیک ، آندروژن ، آمفتامین ، ماری جوانا یا هروئین خودداری کنید. از مصرف بیش از حد مشروبات الکلی بپرهیزید. رژیم غذایی متناسبی در پیش بگیرید. ورزش کنید و عضلات بدن را تقویت کنید تا دچار کشیدگی پوست و افتادگی آن در ناحیه سینه نشوید.

تشخیص ژنیکوماستی
با توجه به شدت بیماری پزشک ممکن است روش تشخیصی متفاوتی را مدنظر داشته باشد . به طور کلی روش های تشخیصی میتوان به شرح زیر باشد.

 • - آزمایش خون
 • - ماموگرافی سینه
 • - سونوگرافی بیضه ها
 • - نمونه برداری
 • - ام آر آی
 • - سی تی اسکن

درمان ژنیکوماستی

 • درمان دارویی
 • در مراحل اولیه بیماری میتوان از روش درمان دارویی استفاده کرد تا از پیشرفت آن نیز جلوگیری گردد.

  جراحی ژنیکوماستی

 • یکی از بهترین روش ها درمان ژنیکوماستی جراحی است که جزو درمان های قطعی به حساب می آید. ابتدا به خوبی تحقیق کنید و بهترین جراح ژنیکوماستی را بیابید. در جراحی ژنیکوماستی با ایجاد برش در سینه بافت ها و چربی های اضافی خارج میشود. در این حین ممکن است از دستگاه لیپوساکشن برای تخلیه چربی استفاده شود.

  جراحی ژنیکوماستی برای چه کسانی مناسب است؟

  افرادی که در سلامت کامل به سر میبرند. افرادی که تمامی روش های غیر جراحی را امتحان کردند اما نتیجه بخش نبوده است. افراید که سینه های دردناک و نامتقارن است. افرادی که سینه هایشان به طور کامل رشد کرده و رشد آن متوقف شده است. افرادی که به هیچ عنوان سیگار و یامواد مخدر مصرف نمی کنند. افرادی که انتظارات واقع بینانه ای از جراحی دارند.

  مراقبت های قبل از جراحی ژنیکوماستی

  قبل از جراحی باید به وزن ایده ال خود رسیده باشید و بعد از آن دیگر قصد لاغر کردن نداشته باشید. در صورتی که بیماری خاصی دارید و یا داروی خاصی مصرف میکنید جراح خود را مطلع کنید. به هیچ عنوان سیگار نکشید و یا از مواد مخدر استفاده نکنید. تاریخچه کاملی از موارد پزشکی گذشته خود شامل داروهایی که مصرف کرده اید و یا در حال مصرف آن هستید، تهیه کنید و جراح خود را از هر گونه بیماری، آلرژی و هر موردی که فکر می کنید در روند درمان موثر است، آگاه کنید. قبل از انجام جراحی آزمایش خون، آزمایش اشعه ایکس و الکتروکاردیوگرافی را برای اطمینان از عمل کرد مثبت قلب انجام دهید. قبل از جراحی از مصرف دارو های رقیق کننده خون مانند اسپرین بپرهیزید


  عوارض جراحی ژنیکوماستی

  این جراحی نیز ممکن است همانند سایر جراحی ها دارای عوارضی باشد اما اگر توسط یک جراح پلاستیک خوب انجام شود این عوارض به حداقل خواهد رسید. به تعدادی از این خطرات در زیر اشاره میکنیم:

  حساسیت به مواد و وسایل استفاده شده خطر خونریزی یا هماتوم و یا لخته شدن خون خطر بیهوشی عدم تقارن سینه و یا بی نظمی در ظاهر آن در برخی موارد ممکن است احتمال جراحی مجدد وجود داشته باشد. تغییر حس نوک پستان که ممکن است به طور موقت یا دائمی باشد. ممکن است بافت چربی که در سینه وجود دارد از بین برود.

  هزینه جراحی ژنیکوماستی

  هزینه این جراحی به عوامل مختلفی مانند دستمزد جراح، هزینه بیمارستان، دارو ها و ... بستگی دارد و نمیتوان هزینه ای مشخص را برای آن در نظر گرفت. لازم به ذکر است این جراحی تحت پوشش بیمه قرار نمیگیرد.

  امیدوارم این مطلب برای شما مفید بوده باشد و اطلاعات لازم را کسب کرده باشید. شما میتوانید برای اطلاعات بیشتر به مطب دکتر کامبیز ایزدپناه مراجعه کنید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
 • ۰۲۱۲۲۰*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان