اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140011245707515810

ریمل و ترفندهایی برای افزایش ماندگاری آن

کد: 140011245707515810

https://bit.ly/3uMzLDe

، بوکان , (اخبار رسمی):  ریمل یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود. درواقع این محصول دارای کوتاه ترین طول عمر است.استفاده نادرست از آن و همینطور لوازم آرایشی چشم می تواند منجر به عفونت های شدید چشمی شود. جهت کاهش این نوع عفونت ها باید هر سه ماه یکبار آن را عوض کنید.

ریمل و نحوه نگهداری از آن
ریمل و نحوه نگهداری از آن

این محصول دارای کوتاه ترین طول عمر است.استفاده نادرست از آن و همینطور لوازم آرایشی چشم می تواند منجر به عفونت های شدید چشمی شود

ریمل یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود. درواقع این محصول دارای کوتاه ترین طول عمر است.استفاده نادرست از آن و همینطور لوازم آرایشی چشم می تواند منجر به عفونت های شدید چشمی شود. جهت کاهش این نوع عفونت ها باید هر سه ماه یکبار آن را عوض کنید.

این محصول مژه ها را تیره ، ضخیم ، بلند و برجسته  می کند. این لوازم آرایشی به طور معمول در یکی از سه شکل  مایع ، پودر یا کرم است. این محصول فرمول های مختلفی دارد. با این حال ، اکثر آنها حاوی همان اجزای اساسی رنگدانه ها ، روغن ها ، موم ها و مواد نگهدارنده هستند. رایج ترین شکل ریمل مایع در لوله است.

ترفندهایی برای افزایش ماندگاری ریمل

 

برای رفع خشکی محصول خود برس ریمل را زیر آب داغ بگیرید

 

 ریمل را زیر آب نگه دارید تا برس کاملا تمیز شود. سپس ، آن را را به درون لوله آغشته کرده و آن را به دیواره های داخلی لوله بمالید. گرما محتویات در لوله را نرم می کند . در نتیجه شما بهتر می توانید از محتویات داخل آن استفاده کنید. به علاوه ، شما یک برس تمیز خواهید داشت.

برس را پمپ نکنید

 

هنگامی که محتویات محصول کم خارج می شود ، ممکن است وسوسه شوید که با پمپاژ درون لوله ، مقدار بیشتری از آن را خارج کنید. این کار را انجام ندهید. اگرچه این ترفند ممکن است به شما کمک کند مقدار بیشتر از محتویات ریمل را بدست آورید . اما در عوض  به شما اجازه می دهد تا هوا به داخل آن بپیچد و محتویات داخل آن را حتی خشک تر از قبل کند.

زمانی که محتویات آن خشک می شود می توانید به آن محلول نمکی یا مایع لنز اضافه کنید

 

 5-4 قطره از محلول را به آن اضافه کنید. برس خود را وارد کرده و هم بزنید. این کار را می توانید به طور کلی  2-3 بار تا زمانی که از محصول استفاده می کنید امتحان کنید .

موقع استفاده درب آن را بسته نگه دارید

 

هر بار که از ریمل استفاده می کنید، ظرف را در معرض هوا قرار می دهید. هوا باعث می شود که محتویات آن سریع خشک شوند. وقتی برس را بیرون می آورید درب آن را ببندید. فقط اطمینان حاصل کنید که برای این منظور از دستمال تمیز یا انگشتان خود که به دقت ضد عفونی شده اند استفاده کنید. تا هیچ میکروبی به لبه لوله نرسد.

ریمل را در یخچال قرار دهید

 

اگر از لوازم آرایشی خود به طور منظم استفاده نمی کنید ، بهترین راه برای حفظ نگه داشتن آن در یخچال است. دمای پایین یخچال در مورد حفظ محصولات آرایشی مورد علاقه شما نیز معجزه می کند.

مدت زمان نگهداری

 

 این نوع لوازم آرایشی چشم جزء یکی از محبوب ترین لوازم آرایشی محسوب می شود. خانم ها از آن برای زیباتر نشان دادن چشم های خود آن را به طور مداوم استفاده می کنند. باید توجه داشت برای کاهش عوارض چشمی ناشی از استفاده طولانی مدت از این محصول ، از اولین زمان باز شدن ریمل تنها 3  ماه تاریخ انقضا دارد.

 بعد از گذشت این تاریخ باید دور انداخته شود. جهت دانستن مدت زمان اعتبار هر محصول می توانید تاریخ تولید و تاریخ انقضا نوشته شده روی جعبه را مطالعه کنید. درواقع ریمل دارای کوتاه ترین طول عمر است. جهت کاهش عفونت چشمی بهتر است زود به زود آن را عوض کنید. زیرا چنانچه مواد آرایشی بیشتر از حد مجاز استفاده شود. باکتری ها و قارچ ها می توانند به راحتی رشد کرده و به سلامت بینایی فرد آسیب بزنند.

باید و نبایدهای نگهداری از لوازم آرایشی

 

نکات حیاتی استفاده در سلامت چشم

 

سازمان غذا و دارو (FDA)  نکات زیر را برای استفاده مناسب از لوازم آرایشی چشم ارائه می دهد :

  1. بلافاصله استفاده از محصولات چشم که باعث تحریک می شوند را متوقف کنید. در صورت ادامه تحریک به پزشک مراجعه کنید.
  2. دستان خود را قبل از استفاده از مواد آرایشی چشم بشویید. اگر این کار را نکنید ، باکتری های موجود در دستان شما می توانند باعث ایجاد عفونت چشمی شوند.
  3. مراقب تمیز بودن وسایل آرایشی و بهداشتی چشم باشید. مطمئن شوید که هر وسیله آرایشی و بهداشتی که نزدیک چشم قرار می دهید تمیز باشد. اجازه ندهید مواد آرایشی با گرد و غبار پوشانده شده یا به خاک آلوده شوند.
  4. از لوازم آرایشی تاریخ گذشته چشم استفاده نکنید. اگر چندین ماه از محصول استفاده نکرده اید ، بهتر است آن را بیرون بیندازید و یک محصول جدید بخرید.
  5. به ریمل فوت نکنید. باکتری های موجود در دهان شما ممکن است به مواد آرایشی منتقل شود و در آن رشد کنند و اگر بعدا از محصول استفاده شود ممکن است باعث عفونت چشم شود.
  6. لوازم آرایشی خودتان را با دیگران به اشتراک نگذارید. خطر اصلی به اشتراک گذاشتن وسایل آرایشی با دیگران مانند ریمل انتقال عفونت مانند ورم ملتحمه ویروسی است. قرار گرفتن در معرض حتی مقدار کمی ویروس می تواند منجر به عفونت بسیار ناخوشایندی شود. اگر علائم عفونت ویروسی دارید ، به چشم پزشک مراجعه کنید.
  7. علائم عفونت ویروسی چشم می تواند شامل: تورم پلک ها و التهاب سفیدی چشم باشد. برای مثال کنه های Demodex در فولیکول های مژه بسیاری از افراد زندگی می کنند . این کنه ها می توانند با استفاده از به اشتراک گذاشتن وسایل آرایشی خود با دیگران به چشم شما نیز منتقل شوند.
  8. ...

ادامه مطلب ریمل و نحوه نگهداری از آن را در وبسایت کلینیک تخصصی جوان بخوانید

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک جوان

کلینیک جوان در مرداد ماه ۱۳۹۸ با همکاری خانم دکتر همتیان (متخصص پوست، مو و زیبایی)و آقای دکتر ظاهریانی (جراح و متخصص چشم)، فعالیت خود را در زمینه های مختلف زیبایی، پوست و چشم آغاز نمود.

اطلاعات تماس
  • 044910*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی