اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 140102256074518781

آیا قهوه، سیگار و آسپرین باعث پارکینسون می‌شود؟

کد: 140102256074518781

https://bit.ly/3le2hI8

، تهران , (اخبار رسمی): تحقیقات اولیه نشان می‌دهد که نوشیدن قهوه، مصرف آسپرین و سیگار بر سن شروع و میزان علائم بالینی در بیماران مبتلا به پارکینسون (PD) تاثیر می‌گذارد.

آیا قهوه، سیگار و آسپرین باعث پارکینسون می‌شود؟
آیا قهوه، سیگار و آسپرین باعث پارکینسون می‌شود؟

بیماری پارکینسون در حال تبدیل شدن به دومین اختلال شایع نورولوژیک و سریع‌ترین بیماری عصبی در حال رشد در جهان است

در یک ارزیابی جامع در مجموع تعداد 35963 بیمار مبتلا به پارکینسون ایدیوپاتیک (idiopathic PD) مورد ارزیابی قرار گرفتند. بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک یک نوع تخریب‌کننده عصبی شایع است که مانع از توانایی مغز در کنترل حرکات در فرد بیمار می‌شود.

دکتر جوآن ترینه رئیس موسسه نورولوژیک دانشگاه لوبک در آلمان و محقق اصلی این مطالعه، بیان می‌کند که  با توجه به داده‌های بدست آمده از اثرات محافظتی مصرف سیگار، کافئین، داروهای ضد التهابی و اثرات مضر قرارگیری در معرض آفت‌کش‌ها بر روی بیماری پارکینسون، لازم است این عوامل با جزئیات بیشتر مورد بررسی قرار گیرند.

دستیابی به درک درستی از تاثیر عوامل خارجی بر روی بیماری پارکینسون می‌تواند در به تاخیر انداختن شروع بیماری و جلوگیری از پیشرفت بیماری کمک کند.

بیماری پارکینسون در حال تبدیل شدن به دومین اختلال شایع نورولوژیک و سریع‌ترین بیماری عصبی در حال رشد در جهان است. در حال حاضر بیش از هفت میلیون بیمار در سراسر جهان به این بیماری مبتلا و به دنبال بهترین متخصص مغز و اعصاب برای درمان هستند.

اعتقاد بر این است که عوامل ژنتیکی و محیطی در سنین مختلف در شروع بیماری پارکینسون نقش دارند. محققان خاطرنشان کردند، در حالی که قبلا تصور می‌شد که تنباکو و استعمال دخانیات اثر محافظتی دارند، اما داده‌های جامعی کمتری وجود دارند که به طور خاص بر سن شروع متمرکز باشند.

شرکت کنندگان در این مطالعه به پرسشنامه‌های سلامت و سبک زندگی پاسخ دادند. بر اساس پاسخ‌هایشان، محققان میانگین سن شروع را بین گروه‌های مختلف مقایسه کردند و یک ارتباط بین سبک زندگی و بیماری پارکینسون ایدیوپاتیک پیدا کردند.

مدت زمان مصرف سیگار، مصرف کافئین و مصرف آسپرین بر اساس سنی که بیماران شروع به استفاده از هر یک از این مواد کرده‌اند، تخمین زده شد. اگر بیماران پس از سن شروع بیماری، مصرف را قطع کردند، سنی که شروع مصرف کرده بودند از سن شروع بیماری کسر شد.

محققین افرادی را که بیش از 100 نخ سیگار در طول عمر خود کشیده‌اند، حداقل یک نخ سیگار در روز در مدت حداقل 6 ماه مصرف می‌کردند، یا حداقل یک بار در روز برای بیش از 6 ماه از تنباکوی بدون دود استفاده می‌کردند، به عنوان مصرف‌کنندگان دخانیات طبقه‌بندی کردند.

 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک مغز و اعصاب دکتر حمیدرضا رخصت یزدی

در کلینیک مغز و اعصاب دکتر حمیدرضا رخصت یزدی از جدیدترین روشها و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها برای درمان انواع بیماری‌های مرتبط با مغز و اعصاب و با توجه به شرایط بیمار و علت و علائمی که دارد استفاده نموده و بهترین و مناسبترین راهکار درمانی را ارائه می‌دهیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش