اطلاعات تماس
  • 021860*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140104056157518566

معرفی شش شرکت بزرگ در صنعت کاغذ سازی

کد: 140104056157518566

https://bit.ly/3ylTjzL

، (اخبار رسمی): رشد صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ با توجه به افزایش روند تقاضا در بخش های پایین دستی مانند چاپ و بسته بندی همواره صعودی بوده است. صنعت بسته بندی بزرگ ترین بخش مصرف کننده کاغذ جهانی است که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به عنوان کاغذ بسته بندی استفاده می شود

معرفی 6 شرکت بزرگ در صنعت کاغذ سازی
شرکت های بزرگ کاغذسازی
معرفی 6 شرکت بزرگ در صنعت کاغذ سازی
شرکت های کاغذ سازی
معرفی 6 شرکت بزرگ در صنعت کاغذ سازی
مدیر عامل شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان

رشد صنعت کاغذ سازی و خمیر کاغذ با توجه به افزایش روند تقاضا در بخش های پایین دستی مانند چاپ و بسته بندی همواره صعودی بوده است. از طرفی با توجه به دید تازه جهانی به محیط زیست و افزایش فشار های زیست محیطی برای کاهش پساب های صنعتی و آلودگی هوا، چالش بزرگی برای غول های تولید کننده صنعت کاغذ ایجاد کرده است.

این مقاله بخصوص برای افرادی که به صنعت سلولز و کاغذسازی علاقه دارند اطلاعات ارزشمندی از جمله موارد زیر را شرح می دهد:

·   ارزش صنعت کاغذسازی چقدر است؟

·   کدام کشور ها بزرگترین تولید کنندگان محصولات سلولزی هستند؟

·   کدام کشور بیشترین میزان مصرف کاغذ را دارد؟

·    10 کارخانه برتر محصولات سلولزی در جهان و ایران کدامند؟

 

ارزش صنعت کاغذسازی و خمیر کاغذ در دنیا چه میزان است؟  

صنعت کاغذ در دنیا حتی با وجود افزایش تعداد کتاب های الکترونیکی همچنان با رشد همراه بوده است. بر اساس گزارش سازمان فائو (سازمان غذا و کشاورزی ایالات متحده) میزان تولید جهانی کاغذ و مقوا در سال 2018 در حدود 390 میلیون تن برآورد شده است و پیش بینی می شود در سال 2020 این میزان به حدود 490 میلیون تن برسد.

(منبعhttps://www.globenewswire.com )

صنعت بسته بندی بزرگ ترین بخش مصرف کننده کاغذ جهانی است که بیش از 52 درصد از تولید کاغذ جهان به عنوان کاغذ بسته بندی استفاده می شود. رشد بخش بسته بندی محصولات مصرفی عمدتاً به دلیل تغییرات جمعیتی و روندهای مصرف کننده مانند تقاضا برای راحتی و همچنین افزایش نگرانی ها در مورد زباله های پلاستیکی است. در نتیجه، انتظار می‌رود صنعت جهانی سلولز با افزایش تقاضا برای بخش بسته‌بندی کاغذ در آینده نزدیک بیشتر تقویت شود.

همچنین از سال 2019 تا 2022 با شیوع کرونا، مصنوعات سلولزی مانند دستمال کاغذی و ماسک رشد بیش از 1000 درصدی در تولید داشتند که این امر نیز بسیار کمک کننده به صنایع کاغذی بوده است.

کدام کشور ها بزرگترین تولید کنندگان محصولات سلولزی هستند؟  

1.    چین (104 میلیون تن در سال 2018)

2.     آمریکا (71 میلیون تن در سال 2018)

3.     ژاپن (26 میلیون تن در سال 2018)

4.     آلمان (22 میلیون تن در سال 2018)

5.     کره جنوبی (11.5 میلیون تن در سال 2018)

6.     فنلاند (10.5 میلیون تن در سال 2018)

7.     برزیل (10.4 میلیون تن در سال 2018)

8.     کانادا (10.2 میلیون تن در سال 2018)

9.     سوئد (10.1 میلیون تن در سال 2018)

10.   ایتالیا (9 میلیون تن در سال 2018)

کدام کشورها بیشترین میزان مصرف کاغذ را دارند؟  

با مصرف حدود 423.3 میلیون تن کاغذ در جهان طی سال 2017، مصرف کاغذ در جهان تقریباً برابر با مقدار کاغذ تولید شده در سال است. بر اساس داده های Statista، چین بزرگترین مصرف کننده کاغذ و مقوا در جهان است که سالانه بیش از 113 میلیون تن از مصنوعات سلولزی استفاده می کند.

ایالات متحده حدود 70 میلیون تن از این محصولات را مصرف می کند. با این حال، ایالات متحده حجم بسیار بیشتری از این محصولات را برای هر نفر با سرانه 229 کیلوگرم مصرف می کند در حالی که چین حدود 74 کیلوگرم سرانه مصرف می کند. بریتانیا یکی دیگر از مصرف کنندگان پیشرو کاغذ و مقوا در جهان از نظر حجم است که سالانه بیش از 10 میلیون تن کاغذ و مقوا مصرف می کند و پس از آن فرانسه با بیش از 8.67 میلیون تن مصنوعات کاغذی در رتبه بعدی قرار می گیرد.

5 شرکت برتر ایران و جهان در صنعت کاغذ سازی  

1.  کارخانه International Paper (آمریکا – 21 میلیون تن در سال)

شرکت International Paper در حال حاضر در راس جدول 10 شرکت برتر کاغذسازی در جهان قرار دارد. این شرکت یکی از تولید کنندگان پیشرو کاغذ، بسته بندی و خمیر کاغذ است و بیش از 56000 کارمند در 150 کشور جهان دارد. این شرکت مسئولانه از منابع تجدیدپذیر برای تولید محصولات قابل بازیافت استفاده می کند که میلیون ها نفر روزانه به آنها وابسته هستند. محصولات اصلی این کمپانی شامل کاغذهای چاپ و تحریر بدون پوشش، خمیر کاغذ و محصولات بسته بندی بر پایه الیاف است.

وبسایت مجموعه: https://www.internationalpaper.com

2.  هولدینگ Nine Dragons Paper (چین – 15 میلیون تن در سال)  

هولدینگ Nine Dragons Paper بزرگترین شرکت تامین کننده تجهیزات کاغذی، مصنوعات سلولزی و مقوا در چین، دومین تولید کننده برتر جهان در این حوزه است. این هولدینگ با بیش از 6 زیر مجموعه تولیدی، عمدتاً در تولید و فروش کاغذ بسته بندی، کاغذ بازیافت شده، کاغذ تحریر و محصولات کاغذی با ارزش بالا در بازار چین مشغول است.

وبسایت مجموعه: http://www.ndpaper.com

3. شرکت WestRock (آمریکا – 12 میلیون تن در سال)  

WestRock یکی از بزرگترین شرکت های کاغذسازی در جهان است که متخصص در تولید محصولات صنعت بسته بندی است. این شرکت همچنین به دلیل تولید کاغذ، طراحی بسته بندی و ورود به حوزه خرده فروشی به خوبی شناخته شده است.

وبسایت این مجموعه: https://www.westrock.com

4. هولدینگ Oji  (ژاپن – 10.5 میلیون تن در سال)  

Oji Holdings Corporation بزرگترین تولید کننده محصولات کاغذی در ژاپن و همچنین یکی از بزرگ ترین شرکت های جهان در صنعت سلولز، کاغذ و بسته بندی است. محصولات اصلی این شرکت شامل کاغذ، خمیرکاغذ و کالاهای سلولزی فرآوری شده از جمله کاغذ روزنامه، بدون کربن، بسته بندی و مقوا می باشد.

این شرکت همچنین کالاهای کاغذی بهداشتی مانند پوشک یکبار مصرف را هم تولید می کند. Oji Paper دارای زمین های وسیعی در ژاپن و خارج از کشور است و جنگل‌داری، فروش الوار و تجارت املاک و مستغلات را نیز اداره می‌کند.

وبسایت این مجموعه: https://www.ojiholdings.co.jp/english5. 

شرکت DS Smith (بریتانیا – 9.7 میلیون تن)  

دی اس اسمیت یک شرکت بسته بندی کاغذی پیشرو در جهان است که دفتر مرکزی آن در شهر لندن انگلستان قرار دارد. این شرکت همچنین گریدهای کاغذی مانند لاینر گچ تخته را هم تولید می کند. بخش بازیافت کاغذ این شرکت، کاغذ و مقوا را برای بازیافت از طیف وسیعی از بخش ها، مانند خرده فروشان، تولیدکنندگان، مقامات محلی و سایر شرکت های بازیافت و مدیریت زباله جمع آوری می کند.

وبسایت این مجموعه: https://www.dssmith.com

شرکت برتر صنعت کاغذسازی در ایران  

 شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان در راستای بهبود و توسعه فناوری تولید محصولات سلولزی کشور و با تکیه بر دانش فنی و تجربـه چندین ساله درحوزه فناوری تولید کاغذ، اقدام به همکاری با تعدادی از شرکت های برتر تولید کننده ماشین آلات، تجهیزات خط تولید و مواد شیمیایی مورد نیاز صنایع سلولزی نموده است تا از این طریق گامی کوچک در توسعه و بروزرسانی خانواده بزرگ تولید کنندگان کاغذ و مقوا بردارد.

این شرکت با بهره مندی از متخصصین کارآمد و کارشناسان فنی و بازرگانی مجرب در داخل و همچنین با بهره گیری از امکانات شرکای تجاری خارجی خود از توانایی وسیعی در زمینه ارائه خدمات و پیشنهادات فنی درصنعت کاغذ سازی برخوردار است و پرسنل توانا و کوشای شرکت تدارک صنعت کاغذ کرمان همواره کیفیت، بهره وری و رضایت مشتری را سرلوحه فعالیت های خود قرار داده اند.

وبسایت مجموعه: https://www.kepsico.com

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021860*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید