اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395040259085431

تولیدکننده ها مشمول معافیت مالیاتی می شوند

ارائه بسته تسهیلات ویژه به صنعت نرم افزار

کد: 1395040259085431

http://j.mp/28PRO1p

، تهران , (اخبار رسمی): با تعاملات انجام شده بین دفتر توسعه کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن وتجارت سازمان امور مالیاتی کشور ،‌ از این پس شرکت های تولیدکننده نرم افزار که از وزارت متبوع پروانه بهره برداری دریافت کنند، مشمول معافیت مالیاتی پنج ساله می شوند.

ارائه بسته تسهیلات ویژه به صنعت نرم افزار

به گزارش اخبار رسمی به نقل از وزارت صنعت،معدن و تجارت ؛‌نشست مدیران شرکت های تولیدکننده نرم افزار در وزارت صنعت ، معدن و تجارت برگزار شد.

براساس گزارش دفتر توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات، بر اساس ماده 132 قانون مالیات های مستقیم ، شرکتهای دارنده پروانه بهره برداری از سال 1380 به مدت چهارسال مشمول معافیت بودند که این معافیت در رابطه با شرکت های نرم افزاری اعمال نمی شد.
 لذا با تعاملات انجام شده فیمابین دفتر توسعه کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن وتجارت با سازمان امور مالیاتی کشور در سال 1394 ابهامات موجود در اجرای قانون مربوطه، رفع شده و از این پس شرکت های تولیدکننده نرم افزار که از وزارت متبوع پروانه بهره برداری دریافت کنند، مشمول معافیت مالیاتی پنج ساله می شوند.
 در این رابطه گردهمایی این شرکت ها با حضور بیش از 120 نفر از مدیران عامل و نمایندگان آنها جهت رفع ابهامات موجود و با حضور مدیرکل توسعه و کاربرد فناوری اطلاعات وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد که نمایندگان سازمان امورمالیاتی کشور بطور مستقیم با حضار گفتگو  کرده و به سؤالات آنها پاسخ دادند.
 همچنین کارشناسان "بانک توسعه صادرات" در مورد" تسهیلات ویژه ریالی و ارزی قبل و بعد از صادرات تولیدات نرم افزای" ، برای شرکت های فعال در حوزه صادرات نرم افزار به عنوان یکی از مصادیق صادرات غیر نفتی و با ارزش افزوده بالا، توضیحات مبسوطی ارائه کردند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]