اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051174565431

وزیر صنعت معدن و تجارت:

بخش صنعت یک چهارم گاز تولیدی را مصرف می کند

کد: 1395051174565431

https://goo.gl/nhyfHo

، تهران , (اخبار رسمی): وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت : صنعت گاز کشور امروز بومی شده است و اگر نواقصی در این صنعت هست با همت مردم و اعتماد به جوانان می توانیم همه را داخلی سازی کنیم.

بخش صنعت یک چهارم گاز تولیدی را مصرف می کند

به گزارش  اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، محمد رضا نعمت زاده در سالگرد پنجاهمین سال تاسیس شرکت ملی گاز ایران افزود : آمار بین المللی نشان می دهد که به طور متوسط 38 درصد گاز تولیدی جهان در بخش صنعت به مصرف می رسد ، ‌این رقم در چین 49 درصد و در کشور ما حدود 26 درصد است.
وی تصریح کرد : وزارت صنعت ، ‌معدن و تجارت نیز با این صنعت ارتباط خوبی دارد و این ارتباط بیشتر هم می شود تا نیاز صنعت نفت و گاز و پتروشیمی در داخل تامین شود.
وی تاکید کرد : در مصرف انرژی چه در خانه ها و چه صنایع هدر رفت وجود دارد و مصرف انرژی برای رفاه معمول باید کاهش یابد و از طراحی و ساخت ساختمان های مسکونی و اداری تا روشهای زندگی باید تغییر کند.
نعمت زاده با بیان اینکه صنعت حدود یک چهارم گاز را مصرف می کند اظهار کرد : به عنوان تامین کننده بخشی از نیازها و کالا و تجهیزات صنعت گاز در خدمت این صنعت هستیم و از طرفی انتظار داریم خوراک و سوخت صنعت تامین شود.
وزیر صنعت ، معدن و تجارت ادامه داد: با کوشش تلاشگران نفت و صنایع کشور امروز در اغلب بخش های تولید گاز کشور به خدکفایی رسیده ایم.
وی افزود : در پالایشگاه های گاز از طراحی جامع تا طراحی تفصیلی را شرکت های ایرانی انجام می دهند و توان خوبی در ساخت دستگاه ها داریم و ساخت تجهیزات ثابت و دوار و اتصالات داخلی شده است و این در حالی است که سرویس های جانبی اغلب تجهیزات و اجرا و طراحی توسط شرکت های ایرانی انجام می شود .
 به گفته وی ساخت انواع مخازن تحت فشار و برودتی و اتمسفریک و ... و طراحی آنها در داخل کشور انجام می شود.
نعمت زاده اضافه کرد : در بخش حفاری توان طراحی و ساخت سکوهای حفاری وجود دارد و با اینکه در گذشته بیشتر سمت خرید رفته بودیم اما اکنون از تولید داخلی حمایت می کنیم و این در حالی است که برخی وسایل درون چاهی و حفاری در داخل تولید می شود و کار طراحی و ساخت سکوهای بهره برداری در کشور شروع شده و در بخش تجهیزات  لوله گذاری خطوط لوله خود کفا هستیم.
وی یادآور شد : از ثمرات برجام فعالیت های گسترده سرمایه گذاری خارجی است که در کشور آغاز شده و امسال دو مجتمع بزرگ صنعتی را به صورت مشارکت خواهیم ساخت که در بخش صنعت نفت و گاز شروع می شود تا ما را به سمت خود کفایی سوق دهد.
 به بیان نعمت زاده ایستگاه های تقویت فشار در برخی مقیاس های مورد نیاز در کشور ساخته می شود و کل خطوط تولید در خشکی داخلی سازی شد که جای افتخار دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید