اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051376425431

معاون وزیر صنعت ا علام کرد

تمرکز بر ارزش افزوده بالاتر هدف نهایی تولید

کد: 1395051376425431

http://goo.gl/VASnjy

، تهران , (اخبار رسمی): رییس هیات عامل ایمیدرو،‌ تولید فولاد با ارزش افزوده بالا را یکی از اهداف طرح جامع فولاد اعلام کرد.

تمرکز بر ارزش افزوده بالاتر هدف نهایی تولید

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت، مهدی کرباسیان در آئین افتتاحیه نهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته در اصفهان با تاکید بر مطلب فوق اظهار داشت: تولید فولاد با ارزش افزوده بالا برای مصرف در داخل کشور از موضوعات مورد توجه در این صنعت است. وی تصریح کرد: تولید کنندگان فولاد باید ریل خود را به این سمت سوق دهند. معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اینکه در حال حاضر رسیدن به ظرفیت تولید 55 میلیون تن فولاد خام، تولید ریل، ورق آجدار و ورق لوله‌های دقیق در برنامه چشم‌انداز کشور است، افزود: برای رسیدن به این نقطه تا سال 1404 در شرایط مناسبی هستیم.
کرباسیان، چشم‌انداز کوتاه مدت فولاد مبارکه در تولید این محصولات را سالانه دو میلیون تن اعلام کرد و بیان داشت: در این راستا باید توجه داشته باشیم که برای رقابت در بازار جهانی و صادرات فولاد، قیمت قابل رقابتی را ارایه دهیم.
وی در ادامه با تاکید بر اینکه وارد کردن تکنولوژی در دستور کار دولت است، افزود: لازمه تحقق این امر در راستای بهبود تولید داخلی، حمایت دولت و مجلس از صنعتگران است.
رییس هیات عامل ایمیدرو گفت: طرح جامع فولاد در (سال های گذشته) تدوین شده و تاکنون بخش‌هایی از این طرح به تولید کنندگان این صنعت ابلاغ شده است.  
اصلاح زنجیره تولید
وی با اشاره به عدم تناسب در زنجیره تولید فولاد اظهار داشت: طی چند سال اخیر تلاش کردیم زنجیره نابسامان تولید فولاد را متناسب کنیم و از همین رو افزایش تولید گندله در دستور قرار گرفت و در حال حاضر تا حدودی این زنجیره اصلاح‌ شده است.
معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت همچنین به دانش فنی تولید آهن اسفنجی اشاره کرد و افزود: در تولید آهن اسفنجی و احداث واحدهای مرتبط با آن هیچ اتکایی به خارج نداریم و امسال نیز چهار تا پنج طرح فولادی از طرح های استانی فولاد، با فناوری داخلی،‌ افتتاح خواهند شد که به دنبال آن افزایش ظرفیت تولید فولاد کشور به چهار میلیون تن را خواهیم داشت.
افزایش تا 50 درصدی ذخایر سنگ آهن
وی سرمایه‌گذاری در بخش اکتشاف را دیگر سیاست ایمیدرو دانست و گفت: در حال حاضر بیش از 2.7 میلیارد تن ذخایر قطعی سنگ‌آهن داریم و با سرمایه‌گذاری جدیدی که در اکتشافات کردیم انتظار داریم این ذخایر تا 50 درصد بیشتر افزایش یابد.
کرباسیان در خصوص استفاده از سرمایه‌گذاری خارجی در صنعت فولاد نیز بیان داشت: با توجه به برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته پیش‌بینی می‌شود تا پایان برنامه ششم سرمایه‌گذاری خارجی در این بخش به 30 میلیارد دلار افزایش یابد.
وی تصریح کرد: در سال گذشته در شرایط رقابتی،‌ چهار میلیون تن فولاد از کشور صادر شده که این میزان طی سال‌های گذشته بی سابقه بوده است.
کرباسیان میزان صادرات (فولاد در) چهار ماهه نخست سال جاری را یک میلیون تن اعلام کرد و ابراز داشت: این میزان صادرات  به همراه صادرات دیگر تولیدات صنعتی کشور هفت میلیارد دلار ارزش افزوده را وارد چرخه گردش مالی کشور کرده است.
رییس هیات عامل ایمیدرو، برای راه اندازی سه طرح سولفورزدایی، واحد آب دِمین و بریکت‌سازی فولاد مبارکه اصفهان و همچنین افتتاح نهمین نمایشگاه بین‌المللی متالوژی، ریخته گری، فولاد، معادن و صنایع وابسته به اصفهان سفر کرده بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید