اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 1395051778765743

نائب رئیس اتاق بازرگانی ایران و چین خبرداد

بانک چینی آماده همکاری با بانک‌های ایران

کد: 1395051778765743

http://goo.gl/kxNKoD

، (اخبار رسمی): نایب‌رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و چین گفت: مشکل تبادلات بانکی ایران به خارج حل نشده و کماکان تنها یک بانک چینی با بانک‌های ایرانی همکاری می‌کند.

یک بانک چینی بابانک‌های ایران همکاری می‌کند

به گزارش اخبار رسمی و به نقل از روابط عمومی اتاق مشترک بازرگانی ایران و چین، مجیدرضا حریری نائب رئیس اتاق راجع به وضعیت مبادلات تجاری ایران و چین گفت: براساس آمار گمرک در 5 سال گذشته شریک اول تجاری «بازار اول صادرات ایران» ما چین بوده و در این مدت هیچ کشوری بیش از چین از ما خرید نکرده است.
نایب‌رئیس اول اتاق ایران و چین افزود: تراز تجاری ایران و چین با احتساب نفت به جز چندسالی که قیمت نفت کاهش یافته همیشه به نفع ما و مثبت بوده و با کاهش قیمت نفت با درصد کمی کاهش مواجه شده است.
رئیس سابق کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران تصریح کرد: بدون نفت هم بیشترین مقدار صادرات ما به چین است اما دیگر تراز تجاری ما مثبت نیست.
وی بیان داشت: در چند سال گذشته به علت تحریم‌های اقتصادی علیه ایران بخش اعظمی از ماشین‌آلات مورد نیاز خود را در بخش‌های مختلف از جمله تکنولوژی از این کشور تامین می‌کردیم بنابراین اگرچه چین بزرگ‌ترین خریدار کالا از ایران بوده بزرگ‌ترین فروشنده کالا به ما محسوب می‌شود.
نایب‌رئیس اتاق ایران و چین افزود: تراز تجاری ایران به جز با چند کشور همسایه مثل عراق و افغانستان با سایر کشورها منفی است.
حریری در مورد روابط بانکی با بانک‌های کشور چین پس از برجام گفت: در زمان تحریم تنها یک بانک در چین، ترکیه و هند با بانک مرکزی ایران همکاری می‌کردند که پس از برجام این شرایط همچنان بدون تغییر باقی مانده و در زمینه مبادلات بانکی بین دو کشور گشایشی حاصل نشده است.
وی تصریح کرد: پس از برجام هنوز بقیه بانک‌های تجاری دنیا مجوز لازم را برای ارتباطات مالی با بانک مرکزی ایران دریافت نکرده‌اند.
حریری با تاکید براینکه فاینانس جدیدی هم برای ما تعریف نشده است، گفت: فعلا ایران در چرخه بانکی بین‌الملل قرار ندارد و بعد از برجام در مبادلات بانکی اتفاق خاصی حاصل نشده است.
رئیس سابق کمیسیون واردات اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این سوال که با توجه به مذاکرات انجام شده با خودروسازان اروپایی وضعیت مبادلات تجاری ایران در زمینه خودرو با چین را از این پس چگونه ارزیابی می‌کنید، گفت: در حال حاضر دو خودروساز بزرگ ایران یعنی سایپا و ایران‌خودرو با خودروسازان چینی همکاری می‌کنند.
نایب‌رئیس اتاق ایران و چین تصریح کرد: مطمئنا در آینده چین در زمینه خودرو در بازارهای جهانی حرف‌هایی برای گفتن دارد.
وی با بیان اینکه خرید خودرو از چین متناسب با پیشرفت خودروسازان چینی در این صنعت است، گفت: با روند پیشرفت خودروسازی در این کشور می‌توان گفت: تقریبا تمام دنیا در 5 سال آینده از آنها خودرو خریداری می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق بازرگانی ایران و چین

با توجه به اقتصاد درحال رشد چین و ضرورت ایجاد ارتباط نزدیکتر بنگاه‌های بخش خصوصی کشورمان با آن کشور ، اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در صدد برآمد تا با ایجاد تشکلی سازماندهی شده ، گام‌های مناسبتری را در جهت حرکت صحیح به سوی اتاق بازرگانی و صنایع ایران و چین هم‌اکنون با بیش از 4000 عضو ، یکی از بزرگترین و فعالترین اتاق‌های مشترک فعال کشوردر ایران می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]