اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950617117425431

نعمت‌زاده :

صرف اعتبار برای پژوهش سرمایه گذاری است

کد: 13950617117425431

http://goo.gl/wcyJfp

، تهران , (اخبار رسمی): صرف اعتبار برای پژوهش هزینه نیست بلکه سرمایه گذاری است و واحدهای صنعتی و معدنی کشور حداقل 5 درصد درآمد خود را صرف تحقیقات و پژوهش کنند.

صرف اعتبار برای پژوهش سرمایه گذاری است

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت ، وزیر صنعت،معدن و تجارت در مراسم افتتاحیه بیستمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران با بیان این مطلب، افزود: وضعیت کنونی فعالیت‌های پژوهشی در حوزه صنعت و معدن کافی و راضی‌کننده نیست  و باید بیش از این تلاش شود.

مهندس نعمت‌زاده با بیان اینکه واحد های مختلف صنعتی و معدنی می‌تواند در همکاری با دانشگاه‌ها از دستاوردهای علمی و به روز آنها برای افزایش بهره وری و تولید استفا ه کند افزود: هزینه‌های پژوهش و تحقیقات در دنیا به سه بخش تحقیقات پایه‌ای، توسعه‌ای و کاربردی تقسیم می شود  اما درکشور ما در موارد بالادستی صرف شده و کمتر به مسایل کاربردی پرداخته می‌شود.
وی با بیان اینکه کشورمان هنوز به طور کامل صنعتی  نشده است، افزود: همکاری با دانشگاه ها و استفاده از شیوه های نوین و علمی در تولید بسیاری از مشکلات بخش صنعت را مرتفع می کند.
وزیر صنعت،معدن و تجارت با اشاره به اینکه  نیازهای بخش معدن باید توسط سازمان‌های توسعه‌ای معدنی و سازمان زمین‌شناسی به مراکز تحقیقاتی دانشگاه‌ها ارائه شود تا در این خصوص پژوهش‌های لازم انجام گیرد گفت: در انجام پژوهش صنعتی و معدنی نباید نگران تأمین هزینه‌های مالی آن بود چرا که این اقدامات  ایجاد ثروت و اشتغال‌ می کند.
نعمت زاده بر همکاری وزارت صنعت، معدن و تجارت با دانشگاه‌ها برای یافتن راهکارهای علمی و مشترک برای حل مشکلات بخش صنعت و افزایش تولید تاکید و تصریح کرد: با وجود اینکه سرزمین ایران دارای مواهب و منابع طبیعی خدادادی فراوانی است اما مخاطرات زمین‌شناسی مانند زلزله، طوفان، خشکسالی، ریزگردها و خشک شدن دریاچه‌ها و تالاب‌ها مشکلاتی برای کشور بوجود آورده است و باید برای حل آنها از رویکرد علمی و پژوهش محور بهره برد.
وی در پایان گفت: باید اکتشافات را به سمت عمق ببریم  تا منابع معدنی بیشتر و غنی‌تری به دست آید .

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید