اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950620120545431

صنایع گیلان هزارمیلیاردریال تسهیلات گرفتند

کد: 13950620120545431

http://goo.gl/QPGQo3

، تهران , (اخبار رسمی): تاکنون بیش از یک هزار میلیارد ریال تسهیلات به 158 واحد صنعتی کوچک و متوسط در گیلان پرداخت شده است.

صنایع گیلان هزارمیلیاردریال تسهیلات گرفتند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت معدن و تجارت، نماینده ویژه استاندار گیلان در اجرای قانون رفع موانع تولید از رتبه پنجم گیلان در میزان پرداخت تسهیلات ایجاد رونق در صنایع کوچک و متوسط خبر داد و گفت: تاکنون بیش از 3 هزار متقاضی برای دریافت تسهیلات در سامانه بهین یاب ثبت نام کردند که از این میزان 2 هزار و 283 تقاضا مربوط به واحدهای تولیدی در حوزه کشاورزی و 866 مورد مربوط به تقاضای دریافت تسهیلات از سوی فعالان بخش صنعت، معدن و تجارت استان است.

محمدحسین اصغریان با بیان اینکه  یک هزار و 66 مورد تقاضا از اردیبهشت ماه امسال با تصویب کارگروه رفع موانع تولید و کارگروه رونق برای بهره مندی از تسهیلات به بانک های عامل استان معرفی شده اند افزود: از نظر تعداد پرداختِ تسهیلات، در رتبه چهارم و از نظر میزان ریالی پرداختی ها در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.

وی با بیان لزوم اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی بر پیگیری اتمام طرح های نیمه تمام و آغاز به کار مجدد واحدهای تولیدی نیمه فعال و غیر فعال تأکید کرد و افزود: تأمین نقدینگی و رفع مشکلات مختلف واحدهای تولیدی در اولویت کاری دولت قرار دارد و ارائه تسهیلات بانکی با این هدف در حال انجام است. 

گفتنی است در چهل و نهمین جلسه کارگروه تخصصی رفع موانع تولید، مشکلات 8 واحد تولیدی و صنعتی بررسی شد و مصوبات لازم برای حل مشکلات این واحدها در چارچوب قوانین و اختیارات قانون رفع موانع تولید صادر شد. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید