اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950631132775517

از فردا کلید می خورد

آغاز طرح جمع آوری لوازم خانگی قاچاق در تهران

کد: 13950631132775517

https://goo.gl/YzO4M2

، تهران , (اخبار رسمی): رییس اتحادیه لوازم خانگی تهران گفت: طرح جمع آوری لوازم خانگی قاچاق از واحدهای صنفی از فردا اول مهر 95 در استان تهران اجرایی می شود .

آغاز طرح جمع آوری لوازم خانگی قاچاق در تهران

به گزارش اخباررسمی به نقل از روابط عمومی اتاق اصناف ایران، محمد طحان‌پور با بیان اینکه اطلاع رسانی جمع آوری کالای قاچاق به واحدهای صنفی در بخش لوازم خانگی از ابتدای شهریور انجام شده است، افزود: در مرحله اول اجرای طرح ، به واحدهای صنفی عرضه کننده کالای قاچاق اخطار و در مرحله بعد، کالای قاچاق جمع آوری و جریمه نقدی برای واحد صنفی تعیین می‌شود.

وی تصریح کرد: این طرح با همکاری سازمان تعزیرات ، نیروی انتظامی، اتاق اصناف ایران، ستاد مبارزه با قاچاق کالا و همچنین سازمان صنعت، معدن و تجارت استان تهران به اجرا درمی آید.

طحان پور افزود: برای ارائه فاکتور رسمی و شناسنامه دار خرید کالا یک مهلت 15 روزه برای واحدهای صنفی در نظر گرفته شده تا فاکتورهای مربوطه را آماده و ارائه کنند و چنانچه از ارائه فاکتور خودداری شود، با واحدهای متخلف برخورد خواهد شد.

رئیس اتحادیه لوازم خانگی، نبود آگاهی کافی در بین واحدهای صنفی را موجب خرید برخی کالاهای مشکوک به قاچاق دانست و گفت: کالای دارای برگه فروش با مشخصات خریدار و فروشنده نشان دهنده سلامت تجارت کالاست.

طحان پور با اشاره به شروع مبارزه جدی با قاچاق از مبداء و در گمرک، افزود: بارکد 16 رقمی برای کالاهای وارداتی وجود دارد که با ثبت آن در سیستم و به نمایش درآمدن نام کالا می‌توان از قانونی بودن کالا مطمئن شد.

وی با اشاره به اینکه مردم در قبال کالای خریداری شده باید برگه فروش دریافت کنند ، گفت: در برگه فروش باید مدت زمان ضمانت و نام شرکت مربوطه به طور کامل قید شود.

طحان پور ، هدف نهایی از اجرای طرح یاد شده را  ورود قانونی کالا ، پرداخت حق و حقوق دولت ، ارائه خدمات پس از فروش و شناسنامه دار بودن کالاها ذکر کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اتاق اصناف ایران

اصناف و بازاریان همواره به عنوان قشری از جامعه شناخته میشوند که در بستر تحولات اقتصادی و اجتماعی جایگاه و کارکرد گسترده و در عین حال موثری در حوزه های مختلف داشته اند. در اقتصاد ایران اصناف به عنوان آخرین حلقه اقتصادی اهمیت ویژه ای در رشد و پویایی اقتصاد کشور داشته و به دلیل گستردگی ارتباط مستقیم با آحاد مردم مثابه قلب اقتصادی جامعه عمل می کنند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]