اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950823181605070

الگو برداری شبکه سلامت از تغذیه سالمندان کهریزک

کد: 13950823181605070

https://goo.gl/ckS9b9

، تهران , (اخبار رسمی): مستند تغذیه سالمندان با الگوبرداری از واحد تغذیه آسایشگاه خیریه کهریزک تهیه و تدوین می شود.

الگو برداری شبکه سلامت از تغذیه سالمندان کهریزک

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی موسسه خیریه کهریزک؛ این مستند کاری از علیرضا حائری کارگردان تلویزیونی و به تهیه کنندگی محمد زین العابدین است که به روی آنتن شبکه سلامت می رود و در آن مراحل مختلف پرداختن به تغذیه سالمندان مورد توجه قرار می گیرد.

تفاوت ها و خصوصیات تغذیه در سالمندان که قشر عظیمی از جامعه هستند، توجه ویژه به ذائقه ها و نوع آماده سازی غذا برای آنان در این مستند گنجانده شده است.

مرضیه مقیمی مسئول تغذیه آسایشگاه در این باره گفت: نحوه نگهداری مواد غذایی، پخت، آماده سازی مواد اولیه و نیازهای تغذیه سالمندان اهم رویدادهایی بود که در تهیه و ساخت این مستند بدان توجه شد.

وی افزود:از آنجائیکه سالمندان در این دوران از عمر خود، حجم کمتری از غذا را با توجه به شرایط جسمانی می توانند دریافت کنند، بنابراین می بایست برای رفع  کالری مورد نیاز آنان، تمهیدات ویژه ای اندیشید . تأمین مایعات مورد نیاز بدن، بالا بردن کیفیت غذا، توجه ویژه به وجود پروتئین ها در غذای سالمندان، از جمله این تمهیدات هستند.

کارشناس تغذیه آسایشگاه با مروری بر نحوه مراحل آماده سازی تا سرو غذا در سالمندان تصریح کرد:بخاطر داشته باشیم کم کردن چربی ها و نمک، استفاده از فیبر ها و ریزمغذی ها و در نهایت افزودن وعده های مختلف غذایی در سالمندان همواره باید مورد توجه قرا گیرد تا تغذیه ای سالم در این قشر بزرگ ازجامعه را شاهد باشیم.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

موسسه خیریه کهریزک

موسسه خیریه کهریزک بنیادی است غیر دولتی،غیر انتفاعی و مردمی. در سال 1351 به همت زنده‌یاد دکترمحمدرضاحکیم‌زاده با مختصر امکانات ابتدایی و با اسکان تعداد انگشت شماری از بیماران "کهریزک" پایه گذاری شد. موسسه خیریه کهریزک امروزه توانسته واحدهای مختلفی را به جهت مراقبت،درمان،آموزش و توانبخشی 3000 نفر از سالمندان، معلولان،کودکان جسمی حرکتی،بیماران مبتلا به ام.اس و کودکان مبتلا به اوتیسم تأسیس نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی