اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13950824183315687

بدون ICT به رشد اقتصادی نمی رسیم

کد: 13950824183315687

https://goo.gl/AZrroK

، تهران , (اخبار رسمی): مفهوم بازآفرینی شرکت ها، دولت و مجلس مهمترین موتور پیشران شرکت های دانش بنیان در جهان شده، چرا که اساسا نوع نگاه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات تغییر کرده است.

بدون ICT به رشد اقتصادی نمی رسیم

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی فناپ ،شهاب جوانمردی، عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران شب گذشته با حضور در استودیوی پخش اخبار شبکه یک، در خصوص دلایل سهم اندک ایران از تولید اقتصاد دانش بنیان در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات گفت: اگر بخواهم خیلی ساده این موضوع را دسته بندی کنم باید بگویم که عملا تولید اقتصاد دانش بنیان، یا از سمت افراد یا شرکت ها و یا از جانب دولت اتفاق می افتد.

او با اشاره به اینکه، فناوری اطلاعات و ارتباطات در سبد مصرف خانوارها گنجانده شده و هزینه کرد مردم در این حوزه اتفاقا رو به افزایش است، افزود: به واسطه رکود اقتصادی و شاید نگاه گذشته گرا به جایگاه ICT در کشور، می بینیم که در شرایط فعلی هم در مصرف این حوزه در بنگاه های بزرگ به عنوان خدمت گیرنده و هم در دولت به عنوان بزرگ ترین مشتری اقتصادی، هنوز نگاهها توسعه یافته نیست و مسایل با دیدگاه و نگرشی جدید به فناوری اطلاعات و ارتباطات شکل نگرفته است.

جوانمردی در پاسخ به اینکه فناوری اطلاعات و ارتباطات چه سهمی از رشد اقتصادی ایران را می تواند پوشش دهد؟ گفت: تصور من این است که دست کم بین پنج تا هشت درصد GDP (تولید ناخالص ملی) باید از این حوزه تامین شود، در حالیکه در شرایط کنونی فناوری اطلاعات و ارتباطات، سهمی بسیار کم دارد.

عضو هیات مدیره سازمان نظام صنفی رایانه ای تهران با بیان اینکه ICT فرصت های اشتغال آفرینی جدی در جوامع ایجاد می کند، ادامه داد: در این عرصه مفهوم بازآفرینی شرکت ها، دولت و مجلس مهمترین موتور پیشران شرکت های دانش بنیان شده، چرا که اساسا نوع نگاه به حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات در دنیا تغییر کرده است.

به گفته وی، فناوری اطلاعات و ارتباطات دیگر فقط به عنوان ارائه کننده خدمت شناخته نمی شود، بلکه خود موتور پیشران است، زیرا مدل کسب و کاری جدیدی را عرضه کرده و در حال بازتعریف و بازآفرینی کسب و کارها و دولتها است؛ از این رو مهمترین مساله ما حاکم نشدن چنین نگاهی در کشور است.

جوانمردی بار دیگر با تاکید بر اینکه بدون اتکا به فناوری اطلاعات و ارتباطات، دستیابی به رشد اقتصادی هشت درصدی امری محال خواهد بود، گفت: چنانچه از منظر بهره وری و همین طور از منظر توسعه فضای کسب و کاری جدید، چنین امکانی فراهم نشود، غیر ممکن است که بتوان ایران را به رشد اقتصادی هشت درصدی رساند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]