اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951005206585819

دره زبان‌مار کویر لوت شگفتی دیگر ایران زمین

کد: 13951005206585819

https://goo.gl/c40ByN

، تهران , (اخبار رسمی): در کشوری زندگی می کنیم که عجایبش تمامی ندارد و هر زمان فکر می کنی اکثر جاهای ایران را دیده‌اید و می شناسید اما شاید نام یا عکس مکانی را رویت کنید که نام آن را تا به‌حال نشنیده باشید که یکی از همین مکان‌ها دره زبان‌مار کویر لوت است.

دره زبان مار کویر لوت

به گزارش اخبار رسمی به نقل از تریپ‌باما، در حال حاضر، در کشوری زندگی می‌کنیم که عجایب آن هیچگاه تمامی ندارد و شاید در هر زمانی که فکر می‌کنید اکثر جاهای ایران را دیده‌اید یا می‌شناسید، نام یا عکس مکانی را رویت می‌کنید که شاید اسم آن تا به‌حال به گوش شما نخورده باشد. 

بر اساس همین گزارش، نمونه همین مکان، دره زبان‌مار کویر لوت است؛ لوت گرم‌ترین نقطه جهان و کویر مرکزی ایران است که شگفتی‌های متعددی را در دل خود پنهان ساخته است. 

یکی از این شگفتی‌ها دره زبان‌مار است که گفته می‌شود بر اثر فرسایش حاصل از باد بسیار شدید ایجاد شده است و این دره که در شرق منطقه کلوت‌ها و غرب چاله مرکزی لوت است دره‌ای بلند است که ارتفاع دیواره‌های آن به 30 متر می‌رسد. 

علت نامگذاری دره به زبان‌مار، شباهت ظاهری دره در نقشه‌های هوایی منطقه به زبان‌مار است که در انت‌ها به دو دره تقسیم می‌شود. 

مسیر دسترسی به دره زبان مار کویر لوت

برای دسترسی به این دره باید از 50 کیلومتری یگان تکاوری ده‌سلم در مسیر ارتباطی شهداد-نهبندان استان کرمان به سمت جنوب حرکت کرد و پس از طی مسافتی در حدود 60 کیلومتر در می‌ات دشت مرکزی لوت و عبور از 3 مسیل اصلی به دهانه این دره رسید. 

ورود به این منطقه بدون هماهنگی با ارگان‌های ذی‌ربط از جمله یگان تکاوری مستقر در منطقه، استانداری کرمان و استانداری خراسان جنوبی و بدون تجهیزات لازم و راهنمای مجرب پیشنهاد نمی‌شود. همچنین به دلیل سست بودن دیواره‌ها و امکان ریزش قطعات بزرگ کلوخی، نزدیک شدن به دیواره‌ها، شب مانی و تولید صدا در این مکان خطرات زیادی به همراه خواهد داشت. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

تریپ با ما

تیم TripBaMa فعالیت خود را با هدف تغییر الگوی سفر از مناطق پربازدید به مقاصد کمتر شناخته شده آغاز کرد؛ که این امر از طریق جمع آوری اطلاعات جامع با ادبیاتی ساده در مورد مکان های دیدنی، رستوران، هتل و مراکز خرید شهرهای ایران میسر شد و تا امروز دستیابی به اطلاعات اغلب شهرهای ایران از طریق وب سایت امکان پذیر می باشد. در ادامه با ایده «برنامه ریزی سفر» زمینه طراحی تور شخصی را فراهم کرد تا مسافرانی که با وسیله شخصی خود یا وسایل حمل و نقل عمومی راهی جاده ها می شوند، سفری دلخواه و بهینه در زمان و هزینه را تجربه کنند. که این امکان بوسیله برنامه های سفر «تریپ با ما» میسر می باشد. کسب رتبه برتر در هفتمین جشنواره وب ایران و موفقیت به دریافت تندیس برترین مطالعه موردی در یازدهمین همایش زنان کارآفرین در حوزه گردشگری با مدیریت خانم آخوندان، انگیزه ای مضاعف برای ما خواهد بود تا همچنان ثابت قدم در مسیر شکوفایی هرچه بیشتر خانواده گردشگری ایرانی گام برداریم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]