اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951013213146348

آینده روشن فلز سرخ در هند

کد: 13951013213146348

https://goo.gl/2mGFMz

، تهران , (اخبار رسمی): با توجه به رشد سریع اقتصادی هند و پیش‌‌بینی رشد حدود 7درصدی برای این کشور ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل آینده‌ روشنی برای مصرف مس در چهارمین اقتصاد بزرگ دنیا پیش‌‌بینی می‌شود.

آینده روشن فلز سرخ در هند

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی مس، در سال‌های آینده صنایع مصرف‌کننده اصلی مس ازجمله ساختمان، بیشترین سهم مصرف را در هند خواهد داشت و تجهیزات صنعتی، بخش انرژی، تجهیزات جنگی و راه‌آهن، رتبه‌های بعدی مصرف مس را در این کشور خواهند داشت. همچنین، دولت هند در نظر دارد برای ایجاد تعادل در بازار مس برنامه‌هایی را جهت اکتشاف و توسعه منابع این کشور انجام دهد.

براساس این گزارش، پیش‌بینی کارشناسان از افزایش مصرف مس در هند به این دلیل است که در سال‌های اخیر، دولت هند سیاست‌گذاری‌هایی را برای بهبود زیرساخت‌ها و عملی ساختن تغییرات مثبت سیاسی و اقتصادی در هند ازجمله ثبات سیاسی، کاهش بوروکراسی، سرمایه‌گذاری دولتی و مصرف داخلی در پیش گرفته است. دولت هند معتقد است این سیاست‌ها منجر به پویایی بیشتر بازار و رشد اقتصادی این کشور در آینده نزدیک می‌شود.
در این راستا، دولت اقدام به تشویق سرمایه‌گذاری‌های خصوصی در صنایع و هموار کردن مسیر صادرات کرده است. همچنین، اصلاحات مالیاتی ازجمله اجرای سیاست‌های مالیاتی پایدار در بنگاه‌های مالی و بخش خدمات، امکان سهولت شروع کسب‌وکار، پایین آوردن نرخ بهره و توسعه صادرات، از دیگر اقدامات دولت هند برای تحقق رشد اقتصادی است.
در مجموع، همه این اقدامات کارشناسان اقتصادی را به این موضوع خوش‌بین کرده است که با افزایش رشد اقتصادی هند در سال‌های آینده، مس به عنوان تعیین‌کننده سلامت اقتصاد یک کشور، مصرف بیشتری خواهد داشت.
شایان ذکر است، براساس تحقیق صورت‌گرفته ازسوی کمیسیون اجتماعی- اقتصادی سازمان ملل در حوزه آسیا- اقیانوسیه، پیش‌بینی می‌شود که رشد اقتصادی هند در سال آینده میلادی 7/6 درصد باشد. براساس این تحقیق، علت اصلی این روند صعودی در رشد اقتصادی هند به بازگشت ضرباهنگ سرمایه‌گذاری و تقویت بخش‌های تولیدی در زیر سایه اصلاحات ساختاری این کشور بازمی‌گردد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی مس

مس از جمله فلزاتی است که در طول سالیان دراز، بسیار مورد استفاده قرار گرفته است. 85 تا 90 درصد مس مصرفی دنیا از طریق استخراج معادن مس حاصل می‌شود. بطور کلی استحصال فلزات از سنگ معدن به دو روش پیرومتالورژی و هیدرومتالورژی صورت می گیرد. فرآیندهای پیرومتالورژی از آغاز تاریخ بشر مورد استفاده قرار گرفته‫اند و امروزه بیش از 95 درصد فلزات با استفاده از این روش‌ها تهیه می‫شوند. گرچه تاکنون روش‌های پیرومتالورژیکی غالب بوده‫اند، اما در سال‌های اخیر روش‌های جدید هیدرومتالورژیکی مورد توجه قرار گرفته و تولید مس و سایر فلزات پایه از طریق این روش‌ها افزایش چشمگیری داشته است. براساس آخرین ارزیابی صورت گرفته در سال 1376 ، ذخایر معدنی مس در کل جهان (به استثنای چین و شوروی سابق) معادل 57000 میلیون تن برآورد شده است و ذخیره معادن مس ایران حدود 1900 میلیون تن با 14 میلیون تن مس محتوی است که حدود 3 درصد از ذخایر معدنی مس جهان را در بر می‫گیرد. طبق بررسی‌های انجام شده، ایران از لحاظ ذخایر معدنی مس بر روی کمربند جهانی این فلز قرار گرفته است که در راستای محور شمال غرب ـ جنوب شرق کشور امتداد دارد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]