اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951102224365809

بسته اقتصاد مقاومتی در نفت مناطق مرکزی رونمایی شد

اهتمام نفت به پیاده‎سازی سیاست‎های اقتصاد مقاومتی

کد: 13951102224365809

https://goo.gl/XeyyDh

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت نفت مناطق مرکزی ایران که از ابتدای امسال با راه اندازی دبیرخانه ای، پیاده سازی سیاست های اقتصاد مقاومتی را در دستور کار قرار داد، از بسته جامعی که به این منظور تدوین کرده بود نیز رونمایی کرد.

اهتمام نفت به پیاده‎سازی سیاست‎های اقتصاد مقاومتی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی شرکت ملی نفت ایران، بسته پیشنهادی اقتصاد مقاومتی شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، روز چهارشنبه (29 دی ماه) با حضور مدیران ارشد این شرکت رونمایی شد؛ در این بسته، برنامه های بهبود بهره وری شامل حمایت از تولید ملی، مدیریت بهینه مصرف و رشد بهره وری دیده شده است که در بخش حمایت از ساخت داخل مواردی همچون افزایش خریدهای داخلی و ایجاد تنوع در مبادی کالا مدنظر است و در بخش مدیریت بهینه مصرف نیز به کاهش هزینه ها در بخش های مختلف فعالیت های شرکت توجه شده است.
سلبعلی کریمی، مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران با اشاره به تدوین بسته اقتصاد مقاومتی در این شرکت، سیاست های اقتصاد مقاومتی را برخوردار از ظرفیت بالایی برای تعامل با دنیای خارج و ظرفیت های داخل کشور دانست و گفت: این سیاست ها در عین برون گرایی که شامل تجدید آرایش در مبادلات بین المللی و گسترش همکاری ها و مبادلات اقتصادی با هدف فعال‎سازی ظرفیت های اقتصادی و نیروی انسانی کشور است، نگاه به داخل و ظرفیت های بالای کشور نیز دارد.
وی ادامه داد: درون زا بودن اقتصاد مقاومتی شامل تکیه بر نیروی داخلی، استغنا از دیگران، کاهش حداکثری اتکای بودجه به نفت، مدیریت مصرف و بهره وری حداکثری، شتاب همراه با تدبیر، خود اتکایی در تامین نیازهای اساسی، توسعه و تنوع فعالیت های اقتصادی، امنیت و سلامت، واردات بی رویه و بی منطق و جلوگیری از دخالت خارجی ها در اقتصاد است. 
کریمی یکی از ویژگی های اقتصاد مقاومتی را دانش بنیان بودن برشمرد و افزود: اقتصاد مقاومتی با علم سروکار دارد و بر ضرورت بکارگیری فناوری های برتر، طراحی و ساماندهی چرخه دانش و ثروت، تولید دانش بنیان و تولید ثروت از علم و تجاری سازی علم و فناوری تاکید دارد.
مدیرعامل شرکت نفت مناطق مرکزی ایران، اقتصاد مقاومتی را مفهومی سازمان دهنده برای جمیع عناصر و ساختارهای اقتصاد، گفتمانی عمومی و مردمی و فرآیندی متداوم و حرکتی مستمر، مدبرانه، هوشمند و همه جانبه دانست و افزود: اقتصاد مقاومتی الگویی از اقتصاد پیشرفته، پیشرو، مستقل و مستحکم است که به روحیه جهادی، خلاقیت و نوآوری، ریسک پذیری، امید و تلاش خالصانه و همبستگی مردمی تاکید دارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت ملی نفت جمهوری اسلامی ایران

شرکت ملی نفت ایران از سال 1330 تاکنون عهده دار سامان بخشیدن و سیاستگذاری فعالیت های صنعت نفت اعم از اکتشاف، حفاری، تولید، پژوهش و توسعه، پالایش و توزیع نفت، گاز و فرآورده های نفتی و صادرات آن بوده است. این شرکت با در اختیار داشتن ذخیره های عظیم هیدروکربوری، یکی از بزرگترین شرکت های نفتی جهان به شمار می آید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

نفت، انرژی و صنایع وابسته