اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13951202237815431

اعلام محدوده آزاد به صورت به هنگام در تمام استان‌ها انجام می شود

آزادسازی 40 درصد از مساحت پهنه‌های معدنی

کد: 13951202237815431

https://goo.gl/uazUwr

، تهران , (اخبار رسمی): مدیرکل دفتر امور اکتشاف از آزادسازی 40درصد از مساحت پهنه‌های معدنی کشور خبر داد.

آزادسازی 40 درصد از مساحت پهنه‌های معدنی

به گزارش اخبار رسمی به نقل از روابط عمومی وزارت صنعت، معدن و تجارت، اسدالله کشاورز با بیان اینکه بیش از 127 پهنه اکتشافی به مساحت 485 هزار کیلومترمربع در سطح کشور تعریف شده است افزود: تاکنون بیش از 102 پهنه به مساحت 407 هزار کیلومترمربع به اشخاص حقوقی واگذار شده است.

وی ادامه داد: از این تعداد، عملیات شناسایی محدوده‌های امیدبخش در 14 پهنه اکتشافی به اتمام رسیده است و در دومین آزادسازی محدوده‌های معدنی آزاد خواهد شد.

کشاورز با بیان اینکه پهنه ایران مرکزی با مساحت 90 هزار کیلومتر مربع و پهنه آباده-جازموریان با مساحت حدود 45 هزار و 817 کیلومتر مربع دارای بیشترین مساحت در بین پهنه‌های اکتشافی است افزود: با آزادسازی پهنه‌های یادشده بخش عمده‌ای از مساحت بلوکه شده در استان‌های یزد، فارس، کرمان، اصفهان و هرمزگان برای همگان آزاد خواهد شد. 

وی در ادامه با اشاره به اتمام طرح ساماندهی محدوده های معدنی در کل کشور افزود: از این پس در تمام استان‌های کشور محدده آزاد به صورت برخط و از طریق سامانه ثبت و صدور مجوزهای معدنی (کاداستر) محاسبه می‌شود. 

کشاورز در پایان با اشاره به اینکه دومین مرحله آزادسازی محدوده‌های معدنی 10 اسفند ماه امسال بطور سراسری در کل کشور اجرا خواهد شد، افزود: تمام محدوده‌های ابطالی درخواست صدور پروانه اکتشاف و پروانه‌های اکتشافی که یکبار به مزایده رفته و برنده نداشته و همچنین محدوده‌های مرزی باقیمانده قدیمی که با هماهنگی استان مجاور تعیین تکلیف شده است از جمله محدوده‌هایی است که مشمول آزادسازی خواهند بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

وزارت صنعت، معدن و تجارت

در حال حاضر متولی بخش ساخت و بازرگانی در ایران وزارت صنعت، معدن و تجارت است که از لحاظ ساختار سازمانی به سه بخش اصلی تقسیم می شود. حوزه ستادی، حوزه سازمان های تابعه و حوزه سازمان های استانی که در 31 استان کشور مستقر هستند. راهبری هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی کشور از وظائف اصلی در حوزه های ستادی، سازمانی و استانی است. بخش ستادی عمدتا مسئولیت سیاست گذاری، پشتیبانی، برنامه ریزی عملیاتی، نظارت، پایش وضعیت و رسیدگی به مسائل کلان هر سه بخش صنعت، معدن و بازرگانی را بر عهده دارد. سازمان های تابعه نیز مسئولیت توسعه و اجرای سیاست ها و برنامه های حاکمیتی در حوزه ماموریت خود را بر عهده دارند که این اقدامات با مشارکت بخش خصوصی و یا به صورت مستقل توسط این سازمان ها انجام می شود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید