اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960411253227358

نکات مهم در مورد جلوگیری از سرقت دوچرخه

کد: 13960411253227358

https://goo.gl/7f18os

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از بدترین اتفاقات که می‌تواند برای یک دوچرخه سوار بیفتد، دزدیده شدن دوچرخه با ارزش اوست. سرقت دوچرخه یک مشکل بزرگ در دنیا، بالاخص در شهرهای بزرگ است. در این مقاله نکاتی را برای مقابله با این سرقت‌ها خواهید آموخت.

جلوگیری از سرقت دوچرخه

راههایی برای جلوگیری از سرقت دوچرخه

به گزارش فروشگاه اینترنتی دونینو، با استفاده از موارد زیر می‌توانید از سرقت دوچرخه خود جلوگیری کنید و یا پس از سرقت امید بیشتری به یافتن آن داشته باشید:

 

موارد پیشگیری از دزدی دوچرخه:

 • یک عکس از دوچرخه و یک عکس از شماره بدنه دوچرخه خود تهیه کنید اگر دوچرخه دزدیده شد می‌توانید به عنوان یک سند در زمان پیدا شدن ارائه دهید.
 • در زمان خرید دوچرخه دسته دوم لازم است هوشیار باشید از فروشنده درخواست سند دوچرخه را کنید. اگر سند موجود نبود یک کپی کارت ملی از فروشنده دریافت کنید و در زیر آن توضیحات مثل مدل، رنگ و سریال دوچرخه و زمان خرید را درج کنید به همراه امضاء.
 • هشدار: اگر دوچرخه دسته دوم خریداری کردید و دزدی باشد، در آن زمان شما دزد آن هستید! پس مورد بالا را حتما انجام دهید.
 • محل قفل دوچرخه را به دقت انتخاب کنید، توازن حفاظت با دید آن مهم است.
 • هیچ وقت دوچرخه خود را در مکانی‌هایی که رفت و آمد کم است فقل و رها نکنید.
 • دوچرخه خود را در مکانی که در دید شما از داخل آن هستید قفل کنید در صورت امکان نداشتن اگر نگهبان و یا مغازه داری در آن محل بود به آن سفاش کنید که دوچرخه برای شما است که اگر کسی دیگر برای باز کردن قفل مبادرت کردن از آن جلوگیری کند.
 • در شهر‌های بزرگ بیشتر مکان‌ها داری دوربین مدار بسته هستند سعی کنید که دوچرخه خود را در دید دوربین‌ها قفل کنید.
 • در مکان‌های که امکان سرقت در آن زیاد است دوچرخه را به هیچ وجه حتی با قفل کردن زمان زیادی ترک نکنید.
 • از لحاظ تاریخی، مراکز شهری (حتی در محله‌های خوب) دارای بالاترین میزان سرقت دوچرخه هستند.
 • بعد از قفل کردن صحیح دوچرخه باید قمقمه، چراغ جلو و عقب، تلمبه اگر روی بدنه نصب هست، زین در صورتی نیاز و لوازم جانبی دوچرخه را باز کرده و با خود ببرید.

 

قفل کردن دوچرخه و چرخ دوچرخه به یک شی غیر متحرک:

 • برای حداکثر امنیت، کابل قفل و یا زنجیره شما باید به اندازه کافی بلند باشد که بتوانید هر دوچرخه و بدنه را به میله یا درختی قفل کنید. اگر شما فقط یک چرخ خود را قفل کنید دزد می‌تواند به راحتی با باز کردن آن چرخ بقیه دوچرخه را با خود ببرد. برعکس، اگر شما فقط تنه را قفل کرده باشید، چرخ‌های گران قیمت شما در خطر دزدیده شدن هستند پس شما باید توسط یک قفل یا کابل بلند یا دو قفل هم چرخ‌ها هم بدنه را قفل کنید
 • با استفاده از دونوع فقل، دزد برای باز کردن دو نوع مختلف از ابزارها را نیاز دارد که این کار را برای آن سخت می‌کند و شاید از دزدیدن چرخ شما پشیمان شود.
 • در زمانی که قفل شما کوتاه یا فقط یک فقل به همراه دارید باید چرخ جلو را باز کرده و در کنار چرخ عقب گذاشته و فقل را از میان هر دو چرخ رد کرده و با بدنه به محل مورد نظر قفل کنید.
 • در حالت ایده آل دوچرخه را به یک میله بلند و یا یک درخت قوی قفل کنید اگر شما مجبور به استفاده از وسایل دیگری برای قفل دوچرخه شدید، مطمئن شوید که به اندازه کافی بلند و سنگین باشد. همچنین هیچ محدودیتی در مقابل قفل دوچرخه به آن وسایل وجود نداشته باشد در زمان قفل کردن دوچرخه توجه کنید که درب، پله، پیاده رو، محل عبور نابیناها و معلول و غیره را مسدود نمی کنید.
 • در مورد پیشگیری، ریز تراشه‌های وجود دارند که می‌توان در بدنه دوچرخه جاسازی کرد که بعد از دزدیده شدن دوچرخه، آن را ردیابی کنید این ریز تراشه‌ها بسیار گران قیمت هست.

 

وقتی قفل به همراه ندارید:

درصورتی که نمی‌توانید دوچرخه را همراه خود ببرید و مجبور به ترک آن هستید:

 • زنجیر دوچرخه را قبل از پارک کردن به بزرگترین طبق جلو انتقال بدهید و بعد در حالت سکون توسط دسته دنده آن را به حالت کوچکترین طبق بگذارید. این کار باعث می‌شود وقتی دزد دوچرخه بخواهد رکاب بزند زنجیر درست در روی دنده‌های طبق جا نخورد و زنجیر گیر کند که باعث استرس در دزد می‌شود. همچنین برای رفع این مورد زمانی را باید صرف کند.
 • اگر دوچرخه شما از نوع سیستم ترمز V ( ترمز‌های لقمه ای) است می‌توانید با خلاص کردن ترمز‌ها که کاری ساده است یک شوک بزرگ به کسی که دوچرخه شما رو دزدیده وارد کنید، وقتی دزد سوار بر دوچرخه شده و در حال فرار است زمانی متوجه این مساله می‌شود که ترمز ندارد که خیلی دیر است.
 • اگر چرخ جلوی شما از نوع ضامنی است ضامن آن را شل کنید، این کار باعث می‌شود وقتی دزد سوار بر دوچرخه شود با یک شوک مواجه شود، چون چرخ جلو در جایی خود ثابت نیست و برای رفع این مورد باید زمانی را صرف کند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی دونینو

فروشگاه اینترنتی دونینو با شعار «دنیایی نو به همراه سلامت و شادابی» با هدف رفع نیاز های تفریحی و ورزشی در نظر دارد تا با توسعه فعالبت خود در سطح کشور، برطرف کننده نیازهای ورزشی و تفریحی کودکان، نوجوانان، جوانان و خانواده ها باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]