اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13960925271706936

انجمن دیابت گابریک ایران به عضویت فدراسیون بین المللی دیابت درآمد

کد: 13960925271706936

https://goo.gl/WwaQtU

، تهران , (اخبار رسمی): در نشست مجمع عمومی فدراسیون بین المللی دیابت IDF که در تاریخ 4 دسامبر 2017 برگزار شد، درخواست عضویت انجمن دیابت گابریک به عنوان یک سازمان غیرانتفاعی و غیر دولتی پذیرفته شد و گابریک با اکثریت قاطع آرا، به عضویت رسمی فدراسیون بین المللی دیابت درآمد.

انجمن دیابت گابریک از ایران به عضویت فدراسیون بین المللی دیابت درآمد
غرفه گابریک در کنگره جهانی دیابت2017 نام خلیج همیشه فارس و ایران را بار دیگر بر سر زبان ها انداخت
انجمن دیابت گابریک از ایران به عضویت فدراسیون بین المللی دیابت درآمد
پروژه نوآورانه "سایت-1" تحولی در آموزش دیابت در کشور
انجمن دیابت گابریک از ایران به عضویت فدراسیون بین المللی دیابت درآمد
بازدید رییس فدراسیون بین المللی دیابت از غرفه گابریک، نماینده ایران در کنگره جهانی دیابت 2017

بسیاری از کشورهای دور و نزدیک، ضمن استقبال از ساختار آموزشی گابریک و منحصر بفرد خواندن آن، درخواست‌های متعددی برای برگزاری دوره‌های آموزشی بصورت آنلاین برای مخاطبان و پزشکان در کشور خود داشتند.

کنگره‌ی جهانی دیابت که هر 2 سال و به همت فدراسیون جهانی دیابت IDF در یکی از کشورهای جهان برگزار می‌شود، امسال از تاریخ 4 الی 8 دسامبر در شهر ابوظبی امارات برپا شد. این کنگره میزبانی بیش از 200 سخنران از 170 کشور جهان را به عهده داشت و در طول 160 ساعت سخنرانی علمی‌ و 4 روز نمایشگاه دیابت، تازه‌ترین یافته‌های علمی، دستاوردهای پژوهشی و همچنین نوآوری‌های مربوط به آموزش و مدیریت دیابت را به 8000 شرکت کننده ارائه کرد.

در این کنگره بیش از 200 انجمن دیابت نیز از سراسر جهان حضور داشتند و در بخش ویژه‌ی دهکده جهانی که به معرفی انجمن‌های دیابت سراسر دنیا اختصاص دارد، به معرفی فعالیت‌های خود پرداختند.

دستاورد بزرگ نماینده‌ی ایران، انجمن دیابت گابریک در سال 2017 که حاصل 11 سال تلاش و نوآوری جوانان دیابتی و همچنین حمایت‌های مردم عزیز ایران است، عضویت رسمی‌گابریک در فدراسیون بین المللی دیابت است.

نشست مجمع عمومی‌فدراسیون بین المللی دیابت که در تاریخ 4 دسامبر برگزار شد، میزبان نمایندگان اعضای رسمی‌ فدراسیون از 168 کشور و همچنین مقامات این فدراسیون بود. اعضای رسمی‌ IDF که همگی از مجموعه سازمان‌های غیرانتقاعی و غیر دولتی هستند، پس از معرفی رییس جدید، آقای دکتر نام چو، به بررسی درخواست اعضای جدید فدراسیون از جمله انجمن دیابت گابریک پرداختند که طی روند رای گیری جهت تائید، گابریک را با اکثریت قاطع آرا به عنوان عضو رسمی‌ جدید فدراسیون بین المللی تائید و انتخاب کردند.

درخواست عضویت رسمی‌ گابریک در IDF که به همراه ارائه گزارشی جامع از ساختار غیر دولتی - غیر انتفاعی گابریک، ابتدا به تائید کارگروه منطقه خاورمیانه و سپس هیئت مدیره فدراسیون بین المللی دیابت رسید، گامی‌ بزرگ در ارتقای سطح آموزش دیابت و فعالیت‌های گابریک، همچنین فرصتی مناسب برای خلق فرصت‌های جدید همکاری با فعالان آموزش دیابت در منطقه و جهان خواهد بود.

حضور جهانی

گابریک در سومین تجربه‌ی حضور خود در عرصه‌های جهانی دیابت، این بار با پشتیبانی و حمایت همراه قدیمی، شرکت فریرطب، موفق شد تا در نمایشگاه بزرگ "کنگره جهانی دیابت" به معرفی جدیدترین نوآوری‌های آموزش دیابت در ایران و پروژه نوآورانه سایت-1 بپردازد.

نمایش غرورآمیز پرچم کشورمان در کنار نام ایران و خلیج همیشه فارس، غرفه گابریک را به خوبی در معرض توجه شرکت کنندگان قرار داده و بازدیدکنندگان زیادی را برای آشنایی با آموزش دیابت در ایران، به غرفه گابریک کشاند.

مقاله "مدرسه دیابت گابریک" که پیش از این توسط اساتید هیئت مدیره گابریک و همین طور مدیران مجموعه تدوین شده و تائیدیه کمیته علمی‌کنگره را کسب کرده بود، در حاشیه کنگره و در قالب پوستر علمی‌ به معرفی مدل منحصر به فرد این "مدرسه دیابت" ایرانی پرداخت.

آمار نگران کننده از شیوع دیابت، اخبار امیدبخش از راهکارهای جدید درمانی و همین طور نتایج پژوهش‌های متعدد علمی‌ بر روی دیابت و آموزش دیابت، دیگر ابعاد علمی‌کنگره دیابت 2017 را شامل می‌شدند.

رویداد افتخارآمیز دیگری که نام ایران را بر سر زبان‌ها انداخت، سخنرانی آقای دکتر استقامتی، استاد فوق تخصص غدد و عضو هیئت مدیره گابریک در بخش آمار دیابت خاورمیانه و شمال آفریقا بود. استاد استقامتی که از اعضای تیم تحقیقات اپیدمیولوژی دیابت در فدراسیون بین المللی هستند، پیرامون وضعیت دیابت در منطقه و دورنمای آن تا سال 2045 سخنرانی کردند.

سایت-1

رفع مانع مسافت و تسهیل دسترسی به آموزش دیابت، همواره دغدغه فعالان آموزش دیابت در ایران بوده است. گابریک نیز در راستای گسترش آموزش به سراسر ایران بر آن شد تا با مشارکت شرکت حامی، فریر آسا طب، برنامه آموزشی ویژه ای جهت آموزش از راه دور افراد دیابتی راه اندازی کند.

Psite-1 یا Peer-support Integrated Tele-education for T1 diabetes عنوان پروژه نوآورانه‌ای است که با هدف گسترش آموزش مجازی و آنلاین دیابت به تمام نقاط کشور راه اندازی شده و تا پایان پاییز 96 بیش از 10 شهر را تحت پوشش قرار داده است.

ساز و کار ویژه ای که برای این دوره آموزشی 9 ساعته تدوین شده، به مدرس این امکان را می‌دهد تا بصورت مستقیم با شرکت کنندگان کلاس در ارتباط بوده و پاسخگوی سوالات آنها باشد.

پروژه سایت-1 با حمایت فریرآساطب تاکنون در شهرهای اصفهان، کاشان، یزد و ... با موفقیت پیاده سازی شده و بیش از 1000 کودک دیابتی و خانواده‌هایشان را تحت آموزش استاندارد دیابت قرار داده است. آموزش تمام افراد مبتلا به دیابت نوع یک در ایران، که با دریافت آموزش می‌توانند به سادگی از عوارض دیابت پیشگیری کرده و زندگی سالمی‌ داشته باشند، هدف والایی است که گابریک به جدیت آن را دنبال کرده و از هر موقعیتی برای پیشبرد آن و گسترش آموزش استفاده خواهد کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

انجمن دیابت گابریک

انجمن اطلاع رسانی دیابت گابریک یک سازمان مردم نهاد در حوزه ی آموزش دیابت و عضو فدراسیون بین المللی دیابت می باشد. این مجموعه در سال 1386 به همت جوانان دیابتی و با حمایت پزشکان متخصص شروع به فعالیت کرده و در حال حاضر بیش از 100 هزار عضو در سراسر کشور را تحت پوشش دارد. هدف: ما گابریک تلاش می کنیم تا هیچکس به علت نا آگاهی یا نا امیدی دچار عوارض دیابت نشود.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]