اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961124282138295

فواید مصرف شکلات تلخ

کد: 13961124282138295

https://goo.gl/4MhDu6

، تهران , (اخبار رسمی): شکلات از خوراکی‌های پرطرفدار در دنیا است که انواع مختلفی دارد. یکی از پرطرفدارترین نوع شکلات، شکلات تلخ است که خواص بی‌شماری برای آن ذکر شده است و توصیه‌های زیادی برای مصرف آن وجود دارد. شکلات تلخ خواص فراوانی برای قلب و پوست دارد و برخلاف تصور عموم می‌تواند در کاهش وزن موثر واقع شود.

فواید مصرف شکلات تلخ
فواید مصرف شکلات تلخ

برای شکلات خواص متعددی ذکر شده است که از میان آنها می‌توان به تاثیر شکلات در سلامت پوست، کمک به داشتن قلب و دندان‌هایی سالم و کاهش اضطراب اشاره کرد

با فواید مصرف شکلات تلخ در مجله خبری شوکومای با ما همراه باشید. 

برای شکلات خواص متعددی ذکر شده است که از میان آنها می‌توان به تاثیر شکلات در سلامت پوست، کمک به داشتن قلب و دندان‌هایی سالم و کاهش اضطراب اشاره کرد.

به این دلایل بیشتر شکلات بخورید

شکلات از خوراکی‌های پرطرفدار در دنیا است که انواع مختلفی دارد. یکی از پرطرفدارترین نوع شکلات، شکلات تلخ است که خواص بی شماری برای آن ذکر شده است و توصیه‌های زیادی برای مصرف آن وجود دارد. شکلات تلخ خواص فراوانی برای قلب و پوست دارد و برخلاف تصور عموم می‌تواند در کاهش وزن موثر واقع شود.

تعداد کمی‌ از ما نیازمند دلیلی قانع کننده برای مصرف شکلات هستیم. عطر و طعم و توانایی بهبود خلق و خو، شکلات را به یکی از محبوب‌ترین خوراکی‌های جهان مبدل کرده است.

خواص بی نظیر مصرف شکلات

شکلات تلخ فواید بیشتری از شکلات شیری دارد. شکلات تلخ در مقایسه با شکلات شیری از فواید سلامت بیشتری بهره می‌برد و مصرف منظم آن می‌تواند به بهبود شرایط سلامت کلی انسان کمک کند. برای بهره‌مندی از فواید سلامت شکلات تلخ مصرف نمونه‌هایی که دارای 70 درصد یا بیشتر کاکائو هستند باید مد نظر قرار بگیرد. در ادامه با برخی از این فواید بیشتر آشنا می‌شویم.

پوستی سالم تر

مطالعات نشان داده‌اند که مصرف شکلات سرشار از آنتی اکسیدان پوستی نرم‌تر که کمتر خشک می‌شود و مقاومت بیشتری در برابر آفتاب سوختگی دارد را شکل می‌دهد. به عنوان مثال، مطالعه‌ای که در نشریه European Journal of Nutrition منتشر شد، نشان داد، مصرف مداوم کاکائو به مدت 12 هفته از دست دادن رطوبت پوست را به میزان 25 درصد کاهش می‌دهد، که بهترین خبر برای افرادی با پوست خشک است.

از دیگر فواید مصرف شکلات تلخ مواجهه کمتر با آفتاب سوختگی است. پژوهشگران بریتانیایی شرکتکنندگان حاضر در مطالعه را به دو گروه تقسیم کرده و طی 12 هفته به یک گروه شکلات تلخ و به گروه دیگر شکلات شیری دادند. در پایان مطالعه گروهی که شکلات تلخ مصرف کرده بودند، افزایش دو برابری محافظت در برابر پرتوهای فرابنفش را تجربه کردند و گروه دیگر هیچ سودی را شاهد نبودند.

کاکائو گردش خون به مویرگ‌هایی که در لایه بالایی پوست قرار دارند را افزایش می‌دهد و رگ‌هایی که برای جذب اکسیژن و مواد مغذی بهتر تجهیز شده اند از پوست در برابر کم آبی و آفتاب سوختگی هر چه بهتر محافظت می‌کنند.

دندان‌هایی سالم تر

قند موجود در آبنبات‌های شکلاتی است که پوسیدگی دندان‌ها را موجب می‌شود، در شرایطی که کاکائو می‌تواند از آنها محافظت کند. پوست دانه کاکائو حاوی ترکیبات ضد باکتری است که از شکل گیری پلاک و بیوفیلم‌ها پیشگیری می‌کند.

کاهش هوس‌های غذایی و افزایش وزن

کاکائو سرشار از فیبر و پروتئین است. یک قالب شکلات تلخ استاندارد حاوی 4 گرم فیبر و 8 تا 9 گرم پروتئین است و یک قاشق غذاخوری از پودر کاکائو حاوی 4 گرم و یک گرم از هر کدام است؛ اما حقیقت جالب توجه دیگری درباره شکلات نیز وجود دارد: پژوهشگران هلندی طی مطالعه‌ای دریافتند افرادی که تنها شکلات تلخ 85 درصد را بو کرده بودند کاهش اشتهای خود به نصف را گزارش کردند. بو کردن شکلات تلخ، تولید هورمونی ضد گرسنگی به نام گرلین را تحریک می‌کند و اثر آن برای حدود یک ساعت باقی می‌ماند.

قلبی سالم تر

شکلات به سلامت قلب کمک می‌کند. شکلات اغلب به واسطه محتوای کره کاکائو خود که سرشار از چربی اشباع است زیر سوال می‌رود، اما مشخص شده است همانند دیگر اشکال چربی اشباع، مانند روغن نارگیل، کره کاکائو می‌تواند برای انسان خوب باشد. یک سوم چربی موجود در کره کاکائو اسید استئاریک است، که کبد آن را به یک چربی غیر اشباع تک پیوندی به نام اسید اولئیک تبدیل می‌کند. اسید اولئیک سطوح کلسترول بد (LDL) را کاهش می‌دهد و سطوح کلسترول خوب (HDL) را افزایش می‌دهد.

همچنین، ترکیبات ضد التهاب موجود در کاکائو به مبارزه با التهاب عروقی مزمن کمک می‌کند، و انعطاف پذیری در رگ‌های خونی را افزایش می‌دهد و بر همین اساس، فشار خون را کاهش می‌دهد و از تجمع پلاکت‌ها و گرفتگی دیواره رگ‌ها جلوگیری می‌کند که تمامی‌این موارد در بهبود سلامت قلب و پیشگیری از بیماری قلبی موثر هستند.

تمرکز بیشتر

مطالعات انجام گرفته بر اساس تصویربرداری MRI نشان داده‌اند که مصرف شکلات گردش خون به سمت مغز را بهبود می‌بخشد که این شرایط می‌تواند توانایی شما برای تمرکز هر چه بهتر را افزایش دهد.

اضطراب کمتر

استرس موجب تولید هر چه بیشتر هورمون کورتیزول می‌شود که از عوارض جانبی آن می‌توان به تحریک تجمع چربی شکمی‌ یا احشایی، چربی که اطراف اندام‌ها شکل می‌گیرد و می‌تواند به افسردگی و همچنین بیماری قلبی و سکته مغزی منجر شود، اشاره کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

فروشگاه اینترنتی شوکومای

فروشگاه اینترنتی شوکومای بزرگترین و جامع ترین وبسایت عرضه مستقیم انواع تنقلات خارجی اعم از قهوه ، شکلات ، آبنبات ، پاستیل ، اسمارتیز ، چیپس ،بیسکویت و … در کشور ایران می‌باشد. تنها با چند کلیک خوراکی موردعلاقه خود را انتخاب کرده و در سریع ترین زمان ممکن درب منزل یا محل کارتان تحویل بگیرید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]