اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13961219286767712

تاریخچه عطر در جهان

کد: 13961219286767712

https://goo.gl/ondJXC

، تهران , (اخبار رسمی): عطرها در گذشته ابتدا از کشور مصر وارد بازار تجارت شدند و گواه این مساله، اشیایی است در مقبره امپراطوران پیشین، که هنوز بوی گل حنا را در خود نگه داشته‌اند.

تاریخچه عطر در جهان
تاریخچه عطر در جهان

در قرآن کریم نیز از مواد‌معطر مانند مشک و گل سنبل(hycinth) یاد شده است

عطرھا در زمان گذشته ابتدا از کشور مصر وارد بازار تجارت شدند. اشیایی که ھنوز بوی گل حنا را در خود نگه داشته‌اند در مقبره امپراطوران پیشین پیدا شده‌اند. در معابد بخورھایی داده می‌شد و حیوانات را قبل از سوزاندن با مواد معطر پر می‌کردند تا بوی بد سوختن از بین برود. مصریان نیز مانند یونانی‌ھا به لباس خود عطر می‌زدند.

کتاب انجیل به مرھم معطر، انقوزه و سایر مواد معطر اشاره دارد. در قرآن کریم نیز از مواد معطر مانند مشک و گل سنبل (hycinth) یاد شده است. در افسانه یونان، آفرودیت اولین زنی بود که از مواد معطر استفاده می‌کرد و همچنین در این نوشته‌های شخصی به نام نئوفراستوس به اختلاط مواد معطر نیز اشاره شده است. نوشته‌ھای او نشان می‌دھد که این ھنر به خوبی در زمان او پیشرفت کرده بوده است. عرب‌ھا در توسعه تجارتی خود چوب صندل را از ھند و گل میخک و پاچولی (نعناع ھندی) را از مالایا وارد کردند.

اولین عطر مدرن توسط ھانگری واتر در اواخر قرن چھارم از مواد معطر آرایشی اروپایی از رزماری تقطیر شده ساخته شد و بنام Colgne de Eau شھرت یافت و تا زمان ملکه ویکتوریا مورد استفاده قرار گرفت. عطر دیگری توسط دوشس نرولی معرفی شد که از آب گل پرتقال water flower-Orange بود. عطر نرولی از عطرھای معروفی است که اولین بار توسط جان ماریا فارینا با عنوان ادکلن معرفی شد. پیشرفت در این فرآورده‌ھا منجر به توسعه کاشت گل در فرانسه شد، جایی که ھنوز ھم از گل رز، یاسمن و اسطوخودوس عصاره‌گیری می‌شود و عطرسازان آن را بسیار با ارزش می‌دانند.

در انتھای قرن 19 صنعت شیمی به کار عطرسازی روی آورد که با سنتز آلدئیدھای خوش‌بو شروع شد و منجر به ساخت عطر معروف شانل شماره 5( 5.chanel) در سال 1921 شد که بوی گل می‌داد. امروزه عطرسازان صدھا اجزای معطر سنتزی و ھمچنین مواد معطر طبیعی را در اختیار دارند.

فروشگاه ال سی کالا یکی از فروشگاه‌های فعال در زمینه فروش عطر و ادکلن اورجینال است و خرید عطر و ادکلن را با بهترین قیمت،  بالاترین کیفیت و با تضمین اصالت کالا برای مشتریان فراهم آورده است. ال سی کالا با توجه به دارا بودن نماد اعتماد الکترونیک محیط امنی برای خریداران مهیا می‌کند تا از خرید اینترنتی به صورت شبانه‌روزی بهره‌مند شوند.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ال سی کالا

فروشگاه ال سی کالا یکی از بزرگترین فروشگاه ها در زمینه عطر و ادکلن اورجینال می باشد و انواع عطر و ادکلن را با قیمت مناسب و با تضمین اصالت کالا برای شما فراهم اورده است ( دارای نماد اعتماد الکترونیک وزارت صنعت و معدن )

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]