کد: 13970222295238217

معرفی و کاربرد بنر در صنعت چاپ دیجیتال

کد: 13970222295238217

https://goo.gl/op83V3

، تهران ، (اخبار رسمی): چاپ بنر نوعی از چاپ پوستر است که به آن چاپ با فرمت بزرگ و یا گسترده نیز می‌گویند. پرینترهای بزرگ با نام پرینترهای گسترده به منظور چاپ بنرهای بزرگ استفاده می‌شوند.

معرفی و کاربرد بنر در صنعت چاپ دیجیتال
معرفی و کاربرد بنر در صنعت چاپ دیجیتال

در چاپ بنر معمولا انواع مختلف کاغذ را که دارای اندازه‌ای بسیار بزرگتر نسبت به چاپ معمولی است استفاده می‌کنند که ممکن است به صورت دو طرفه و یا یک طرفه به مشتری تحویل داده شود.

در تولید این نوع بنرها می‌توان از کاغذ معمولی و بدون پوشش نیز استفاده کرد، اما استفاده از این کاغذ چندان توصیه نمی‌شود، زیرا این کاغذها جوهر را حفظ نمی‌کنند و دوام زیادی ندارند.

رایج‌ترین کاغذها برای ساخت بنرها مقوا با پوشش مات یا براق، وینیل و یا بوم است. این‌ها ضخیم‌تر از کاغذ هستند و دوام بیشتری دارند. وینیل ها را به عنوان چرم مصنوعی نیز می‌شناسند، این ماده از کلر و اتین ساخته شده است که بسیار مقاوم است.

هیچ اندازه رسمی برای بنرها وجود ندارد. این بنرها از 30.5 سانتی متر شروع می‌شوند. بسته به نیاز مشتری اندازه‌شان تغییر می‌کند.

چاپ بنر را می‌توان در دو نوع سیمپلکس یا دوبلکس چاپ کرد. دوبلکس گزینه‌ای است که برخی از شرکت‌ها ممکن است هنگامی که می‌خواهند بنر را در خارج از جایی که ترافیک از هر دو جهت می‌آید، سفارش دهند. البته تنها مشکل این نوع بنرها قیمت بالاتر آن نسبت به بنرهای سیمپلکس است.

بنرها از مواد ویژه ای ساخته شده اند که متناسب با محیط خارج و یا داخل تولید و چاپ می‌شوند. منظور از استفاده داخلی شامل بنرهایی است که در پنجره‌ها یا از سقف یا دیوار آویزان است. این بنرها می‌توانند به عنوان پیام‌های مارکت‌ها و یا باشگاه‌ها و یا در محیط داخل منزل و یا شرکت‌ها استفاده شوند. مواد مورد استفاده این بنرها نازک‌تر است و نمایش آن‌ها آسان‌تر است. البته این بنرها در برابر عوامل بیرونی مانند باد و باران مقاوم نیستند.

بنرهایی که در فضای بیرون نصب می‌شوند و معمولا بر روی دیوار یک شرکت و یا در خیابان‌ها هستند و از طریق پست‌های نورانی متصل می‌شوند.

در چاپ بنرهای بیرونی از مواد ضخیم تر و گران‌تر استفاده می‌شود. این مواد در برابر باد و عوامل بیرونی مقاوم هستند و پاره نخواهند شد. اکثر شرکت‌های چاپ دیجیتال بنرهای خود را برای مدت زمان طولانی در برابر نشانه‌ها سایش تضمین می‌کنند.

چاپ بنر زمانی که به منظور تبلیغ یک محیط و یا یک شرکت باشد باید با آگاهی کامل انجام گیرد. طراحی یک بنر جذاب می‌تواند به جلب نگاه افراد کمک بسیاری کند. در تمام شرکت‌های چاپ دیجیتال افرادی هستند که کار طراحی بنر و یا دیگر موارد مرتبط با چاپ دیجیتال را انجام می‌دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه طراحان سام

خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ دیجیتال استیکر,چاپ روی شیشه,چاپ دیجیتال کارت ویزیت,چاپ دیجیتال روی پارچه,چاپ دیجیتال تراکت,چاپ بنر,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ دیجیتال کاغذ دیواری و سازه های نمایشگاهی می باشد. راه های ارتباطی با خانه طراحان سام : Telegram : http://telegram.me/samdhprintt تلفن تماس : 02187700017

منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.