اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970302297047256

حمایت «به مهربانی» از دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل سیستان و بلوچستان

کد: 13970302297047256

https://goo.gl/9hJ84n

، تهران , (اخبار رسمی): اصلان‌زاده مدیر ارتباطات مؤسسه خیریه دارالاکرام «به مهربانی» گفت: به منظور حمایت از دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل سیستان و بلوچستان، این مؤسسه در نظر دارد دفتری هم در بلوچستان برپا کند تا همیارهای ما خدمات آموزشی را ارائه دهند.

حمایت «به مهربانی» از دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل سیستان و بلوچستان
حمایت «به مهربانی» از دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل سیستان و بلوچستان

در کمتر از دو ماه ۱۰۰ دانش‌آموز شناسایی شد که تاکنون از این تعداد ۸۰ دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل سیستان و بلوچستان بورسیه شده‌اند

اصلان‌زاده مدیر ارتباطات موسسه خیریه دارالاکرام «به مهربانی» در نشست «هم‌اندیشی با موضوع توسعه‌ و فقرزدایی سیستان و بلوچستان» که ۲۶ اردیبهشت‌ماه در کتابخانه انتشارات بعثت برگزار شد، هدف این نهاد مردمی را حمایت از دانش آموزان مستعد در خطر ترک تحصیل عنوان کرد و گفت: این خیریه با راه‌آندازی سامانه اینترنتی «به مهربانی» به نشانی الکترونیک
http://bemehrbani.ir در حال حاضر ۲۰۰۰ دانش‌آموز را در هشت شهر کشور زیر پوشش داده است.

اصلان‌زاده گفت: حدود پنج ماه پیش با هدف شناسایی دانش‌آموزان در خطر ترک تحصیل، وارد سیستان و بلوچستان شدیم. در کمتر از دو ماه ۱۰۰ دانش‌آموز شناسایی شد که تاکنون از این تعداد ۸۰ دانش‌آموز بورسیه شده‌اند. از این رو نیاز دیدیم که دفتری هم در بلوچستان برپا کنیم تا همیارهای ما خدمات آموزشی ارائه دهند.

در سامانه به مهربانی تفاهم‌نامه‌هایی با موسسه قلم‌چی و بیمارستان مسیح دانشوری امضا شد تا بچه‌های زیرپوشش این سامانه خدمات آموزشی و پزشکی دریافت کنند و طی رایزنی‌هایی با وزارت ارتباطات، قرار شد اینترنت رایگان در اختیار این سامانه قرار گیرد. همچنین با موسسه مددکاری وارد گفت‌وگو شده‌ایم تا از کلینیک‌های مددکاری که ۴۸۰ شعبه در سراسر کشور دارد خدمات مددکاری تخصصی برای دانش‌آموزان دریافت کنیم.

اصلان‌زاده در ادامه افزود: در حال حاضر ۲۹۲۶ دانش‌آموز زیرپوشش این خیریه است و سامانه به مهربانی برای یک میلیون دانش‌آموز طراحی شده است. نکته جالب این است که این خیریه با دانش‌آموزان از همان ابتدا یک تفاهم‌نامه اخلاقی امضا کرده است که این دانش‌آموزان پس از توان‌مند‌شدن، دانش‌آموزی را زیرپوشش حمایتی خود قرار دهند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانستنی آنلاین

پایگاه خبری دانستنی آنلاین با شماره ثبت 78839 از تاریخ 6 بهمن 95 به ثبت رسیده است و پیرامون موضوعات علمی و دانستنی به فعالیت خود ادامه خواهد داد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

علم و آموزش | شهر و جامعه