اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970312298587256

نقش روابط عمومی‌ها در مدیریت بحران

کد: 13970312298587256

https://goo.gl/AS1aH5

، تهران , (اخبار رسمی): مدیران ارتباطات و روابط عمومی خودروسازان بزرگ داخلی وظیفه‌ای سنگین در کوران حوادث بر عهده دارند و نقش‌شان آنقدر مهم است که می‌توانند صنعت خودرو را در دشواری‌ها به آرامش برسانند.

نقش روابط عمومی ها در مدیریت بحران
نقش روابط عمومی‌ها در مدیریت بحران

تردیدی وجود ندارد که در دنیای امروز، نقش ارتباطات در پیشرفت و توسعه شرکت‌ها، بسیار مهمتر و اثرگذارتر از قبل شده و روابط عمومی‌ها حتی در عبور برندها از مقاطع بحرانی نیز نقشی اساسی ایفا می‌کنند

سیدرضا جمشیدی می‌گوید: تردیدی وجود ندارد که در دنیای امروز، نقش ارتباطات در پیشرفت و توسعه شرکت‌ها، بسیار مهمتر و اثرگذارتر از قبل شده و روابط عمومی‌ها حتی در عبور برندها از مقاطع بحرانی نیز نقشی اساسی ایفا می‌کنند.

در این بین، خودروسازان ایرانی با توجه به حواشی و معظلاتی که همواره گریبانگیر آنها است، اتفاقا نیازی اساسی به مدیران ارتباطاتی هوشیار، منبسط و فعال دارند تا به وقت حاجت، غول‌های جاده مخصوص را به سهم خود از بحران‌ها برهانند. در واقع مدیران ارتباطات خودروسازان بزرگ داخلی وظیفه‌ای سنگین در کوران حوادث برعهده دارند و نقش‌شان آنقدر مهم است که می‌توانند صنعت خودرو را در دشواری‌ها به آرامش برسانند. یکی از اصلی‌ترین مسائلی که مدیران ارتباطات خودروسازان بزرگ داخلی معمولا با آنها درگیر هستند، اخبار و گاهی شایعات خاص مربوط به صنعت خودرو است. از آنجاکه این اخبار، شایعات و حواشی، تمامی ندارد، مدیران ارتباطات خودروسازی کاری سخت در مقابله با آنها دارند، چه آنکه اگر برخوردی منطقی و صحیح با این مسائل نداشته باشند، خودروسازان به شدت متضرر خواهند شد. در چنین شرایطی می‌طلبد که مدیران ارتباطات غول‌های جاده مخصوص، ضمن برقراری ارتباط صحیح با منابع اخبار و حواشی، بروز چنین مسائلی را ریشه‌یابی و در درجه اول با تعامل صحیح (نه استفاده صرف از روش‌های مالی و یا تهدید به شکایت)، اجازه ندهند این حاشیه‌ها دامان این صنعت بزرگ داخلی را بگیرد.

نکته دیگر اینجا است که مدیران ارتباطات خودروسازی بهتر است رسانه‌های را تا حد امکان در قالب منتقدانی دلسوز بپذیرند و تا با کمک آنها بتوانند بر حواشی و شایعات و حتی اخبار حاشیه‌ای فائق بیایند. تردیدی نیست که برخورد صادقانه با اهالی رسانه، در نهایت به نفع خودروسازی کشور تمام خواهد شد و پیوند این دو با یکدیگر، بزرگترین و اصلی‌ترین رسالت مدیران ارتباطات خودروسازان داخلی است. البته باید فضای کنونی و سطح روابط مدیران ارتباطات این دو خودروساز بزرگ کشور در جاده مخصوص که خود دارای فعالیت‌های رسانه‌ای هستند با رسانه‌ها را بهتر از دوره قبل ارزیابی کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانستنی آنلاین

پایگاه خبری دانستنی آنلاین با شماره ثبت 78839 از تاریخ 6 بهمن 95 به ثبت رسیده است و پیرامون موضوعات علمی و دانستنی به فعالیت خود ادامه خواهد داد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]