اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970402301707256

وزارت تولید، رؤیایی در دسترس!

کد: 13970402301707256

https://goo.gl/bZfsj3

، تهران , (اخبار رسمی): شاید دور از انتظار نباشد که با توجه به اهمیت فراوان نقش تولید داخلی در شکوفایی اقتصادی و تامین معاش مردم، وزارتخانه‌ای ایجاد شود که صرفا به تولید و ترویج فرهنگ مصرف تولیدات داخلی بپردازد.

وزارت تولید، رؤیایی در دسترس!
وزارت تولید، رؤیایی در دسترس!

حمایت از تولید ملی و تشویق به تولید، حمایت و پاسداری از اقتصاد کشور است

در کشورهای توسعه یافته و صنعتی، آنچه همواره مورد توجه و اهمیت فراوان قرار می‌گیرد، توجه به محصولات و کالاهایی است که در چرخه صنعت و اقتصاد کشور نقش کلیدی ایفا می‌کنند. تمرکز بر صنایع و محصولات درآمدزا، ایجاد توازن بین عرضه و تقاضا و برنامه‌ریزی برای جذب سرمایه‌گذار خارجی در چرخه اقتصاد یک کشور از جمله عواملی است که می‌تواند موجب شکوفایی اقتصادی شود.

حمایت از تولید ملی و تشویق به تولید، حمایت و پاسداری از اقتصاد کشور است. اکنون وزارت صنعت، معدن و تجارت تمام تلاش خود را مبنی بر هدایت سه موضوع صنعت، معدن و تجارت تا سرمنزل مقصود که همان شکوفایی اقتصادی است به کار گرفته، اما؛ گستردگی اقدامات آن هم در سه بخش صنایع، معادن و تجارت، فعالیتی است که به سبب همان گستردگی، ممکن است در برخی مواقع بی‌برنامه صورت بگیرد یا به طور همزمان و متوازن به موضوعات مرتبط با هر سه موضوع، توجهی نشود.

به هرحال ادغام ۳ فعالیت مهم صنعتی، معدنی و تجاری که هر یک به نوبه خود می‌تواند پشتوانه اقتصاد مملکت باشد، کمی غیر اصولی به‌نظر می‌رسد و لزوم نگرش در تفکیک این سه فعالیت، موضوعی است که بهتر است هرچه زودتر مدنظر قرار گیرد تا پرداختن به موضوعات مرتبط با صنعت، معدن و تجارت از وضعیت ناهمگون فعلی خارج شود.

از این رو شاید دور از انتظار نباشد که با توجه به اهمیت فراوان نقش تولید داخلی در شکوفایی اقتصادی و تامین معاش مردم، وزارتخانه‌ای ایجاد شود که صرفا به تولید و ترویج فرهنگ مصرف تولیدات داخلی بپردازد.

اهمیت پرداختن به تولید ایرانی را نه فقط همزمان با سالی که به این عنوان نامگذاری شده، بلکه برای همیشه مورد تاکید قرار می‌دهد. ایجاد توازن بین قیمت و افزایش کیفیت وظیفه خطیری است که تنها می‌تواند از عهده وزارتخانه‌ای برآید که تمرکز خود را بر تولید و حمایت از کالای وطنی معطوف کرده است. وزارت تولید در صورت شکل‌گیری، صرفا بحث تولید کالای ایرانی و حمایت از آن را تا زمانی که مورد استفاده است، برعهده خواهد داشت و این حمایت که شامل اثبات بخشنامه، جلوگیری از قاچاق کالا و واردات محصولات مشابه داخلی، برطرف کردن مشکلات اعم از اعتبارات مالی و بانکی، بیمه و مالیات و قوانین اداری و اعمال قوانین حمایتی در بخشنامه‌های حاکمیتی پیش روی تولیدکنندگان از یک‌سو و حمایت از خرید کالای ایرانی که با رویکرد تشویق مصرف‌کننده به استفاده از کالای ایرانی انجام می‌شود، در صورت استمرار، موجب ترجیح به استفاده از کالای ایرانی خواهد شد.

سیدرضا جمشیدی

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

دانستنی آنلاین

پایگاه خبری دانستنی آنلاین با شماره ثبت 78839 از تاریخ 6 بهمن 95 به ثبت رسیده است و پیرامون موضوعات علمی و دانستنی به فعالیت خود ادامه خواهد داد .

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | تجارت و بازار