اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970427305748217

تاریخچه چاپ دیجیتال به چه زمانی برمی‌گردد؟

کد: 13970427305748217

https://goo.gl/ZaonW9

، تهران , (اخبار رسمی): اولین چاپ‌های دیجیتال در اوایل دهه 1990 به بازار عرضه شدند. چاپ دیجیتال هر تصویر را مجموعه‌ای پیچیده از اعداد و فرمول‌های ریاضی در نظر می‌گیرد.

تاریخچه چاپ دیجیتال به چه زمانی برمیگردد؟
تاریخچه چاپ دیجیتال به چه زمانی برمیگردد؟

اولین چاپ‌های دیجیتال در اوایل دهه 1990 به بازار عرضه شدند. چاپ دیجیتال هر تصویر را مجموعه‌ای پیچیده از اعداد و فرمول‌های ریاضی در نظر می‌گیرد

تاریخچه چاپ دیجیتال نسبت به چاپ از قدمت کمتری برخوردار است یعنی درست زمانی که یوهانس گوتنبرگ، بازرگان آلمانی مطبوعاتی را ایجاد کرد که به واسطه آن تولید انبوه کتاب آغاز شد.

اولین چاپ‌های دیجیتال در اوایل دهه 1990 به بازار عرضه شدند. چاپ دیجیتال هر تصویر را مجموعه‌ای پیچیده از اعداد و فرمول‌های ریاضی در نظر می‌گیرد. این تصاویر به عنوان یک ماتریس نقطه‌ای به نام پیکسل ذخیره می‌شوند، که به این فرآیند دیجیتال کردن گفته می‌شود.

در مرحله بعد تصاویر دیجیتالی شده برای کنترل رسوب جوهر، تونر یا قرار گرفتن در معرض انرژی الکترومغناطیسی برای تولید داده‌ها استفاده می‌شوند. چاپ دیجیتال از یک سیستم مدیریت رنگ استفاده می‌کند که تصاویر را به همان میزان کیفیتی که دیده می‌شوند چاپ می‌کند.

اولین چاپ دیجیتال رنگی در جهان به نام «مجله ایندیگو» در سال 1993 شکل گرفت که یک شبه باعث تغییر در دنیای چاپ شد و مشتریان توانستند چاپی سریع، شخصی و باکیفیت بالا را از طریق اینترنت انتخاب کنند. نام دستگاه چاپ فشاری (printing press) ازشرکت «بنی لاندا» که در سال 1977 برای ایجاد سریع‌ترین دستگاه فتوکپی در جهان تاسیس شده بود، گرفته شده است.

لاندا بعدها کشف کرد که جوهری که برای فتوکپی استفاده می‌شود جوهر چاپ دیجیتالی نامیده می‌شود که می‌تواند در چاپگرها مورد استفاده قرار گیرد.

جوهر چاپ دیجیتال از ذرات رنگی کوچک معلق در روغن مرسوم به نام ایزوپار استفاده می‌کند که می‌تواند توسط یک دیفرانسیل ولتاژ جذب یا دفع شود. جوهر یک لایه پلاستیکی نازک و صاف بر روی سطح کاغذ ایجاد می‌کند.

از زمان آغاز اولین چاپ دیجیتال، بازار همچنان به طور گسترده رشد داشته است و در سال 2010، بازار چاپ دیجیتال به ارزش 85.2 میلیارد دلار معادل بیش از 225 میلیارد نسخه چاپی داشته است و پیش‌بینی می‌شود که 18 درصد از کل چاپ‌ها در سال 2016 بوده است و این رشد چشمگیر در سال‌های آینده نیز ادامه خواهد یافت.

چاپ دیجیتال در همه جا در آینده خواهد بود. چاپ دیجیتال فقط برای چاپ تجاری استفاده نخواهد شد؛ برای چاپ و بسته‌بندی نیز استفاده می‌شود.

مطبوعات دیجیتال پس از بازار بسته‌بندی توسعه خواهند یافت و شخصی‌سازی بسته‌بندی در آینده بزرگ خواهد بود.

چاپ دیجیتال به هر دو کاربر در خانه و محل کسب‌وکار اجازه می‌دهد برای چاپ دیجیتال تصاویر از سیستم‌های کامپیوتری دسکتاپ استفاده کنند. استفاده آسان و کیفیت بهبود یافته چاپ دیجیتال را محبوب ساخته است.

در طول بیست سال گذشته، چاپگر دیجیتال بهبود یافته و تعداد و نوع جوهر پشتیبانی، جایگزین چاپ عکاسی رنگ نقره‌ای هالید گسترش یافته است.

در آینده، اطمینان از پایداری نسخه‌های تولید شده باید چاپ دیجیتال را جالب‌تر کند.مطبوعات دیجیتالی نیز سریع‌تر تبدیل می‌شوند و برای رسیدگی به انواع چاپ بیشتر طراحی می‌شوند.

منبع : چاپ دیجیتال خانه طراحان سام

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه طراحان سام

خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ دیجیتال استیکر,چاپ روی شیشه,چاپ دیجیتال کارت ویزیت,چاپ دیجیتال روی پارچه,چاپ دیجیتال تراکت,چاپ بنر,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ دیجیتال کاغذ دیواری و سازه های نمایشگاهی می باشد. راه های ارتباطی با خانه طراحان سام : Telegram : http://telegram.me/samdhprintt تلفن تماس : 02187700017

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی