کد: 13970515310008217

چاپ کاتالوگ چگونه انجام می‌شود؟

کد: 13970515310008217

https://goo.gl/xJvvt8

، تهران ، (اخبار رسمی): چاپ کاتالوگ‎ ‎ابزار مهمی برای معرفی و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های تولید و خدمات است.

چاپ کاتالوگ چگونه است؟
کاتالوگ‎ ‎ابزار مهمی در معرفی و اطلاع رسانی در حوزه های تولید و خدمات است.

چاپ کاتالوگ‎ ‎ابزار مهمی در معرفی و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های تولید و خدمات است

چاپ کاتالوگ‎ ‎ابزار مهمی در معرفی و اطلاع‌رسانی در حوزه‌های تولید و خدمات است. کاتالوگ‌ها قبلا شبیه به تراکت و محدود به یک برگه پشت‌و رو با جلدی همانند پوستر بودند، اما امروزه کاتالوگ‌ها ‏دارای صفحات و تنوع بیشتر در شکل و طرح هستند و انواع صحافی بر روی آنها اجرا می‌شود. ‏ 

به طور سنتی کسب‌وکار همیشه به بازاریابی خلاق مانند بروشور، صنایع دستی، کاتالوگ و دیگر ابزار بازاریابی مستقیم برای رسیدن به مشتریان متکی است. کاتالوگ‌ها، نوعی جزوه هستند که هدف آن‌ها آموزش و چشم‌اندازی در مورد سازمان، محصولات و خدمات برای مشتریان است. کاتالوگ‌هایی که به خوبی طراحی و چاپ شده باشد نه تنها اطلاعات را به خریدار می‌دهد، بلکه او را تبدیل به یک مشتری وفادار می کند. 

چاپ کاتالوگ ارزان در حقیقت توسط کسب‌وکارهای مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مشتریان را تحت‌تأثیر قرار دهند و بر مشتری تاثیر بگذارند. مردم هنوز ترجیح می‌دهند اطلاعات محصول مورد نظرشان را قبل از خرید و یا استفاده بررسی کنند. 

چاپ کاتالوگ فوری

البته در چاپ کاتالوگ فوری برای شرکت‌های بزرگ و به نام، نکات زیادی را باید در نظر داشت. در واقع بخش بزرگی از کاتالوگ را طراحی آن در بر می‌گیرد. داشتن طراحی مناسب در کنار مطالب مفید می‌تواند باعث جلب نظر مخاطبان بسیار زیادی به سمت خود شود. 

چاپ افست کاتالوگ حدود 5 تا 7 روز زمان می‌برد اما در بسیاری از مواقع به خصوص موعد نمایشگاه‌ها ‏که کمبود زمان برای انتشار وجود دارد. چاپ دیجیتال کاتالوگ بهترین انتخاب برای چنین مواقعی است. امروزه دستگاه‌های ‏دیجیتال می‌توانند ما را در ‏کم‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت صاحب یک کاتالوگ حرفه‌ای کنند. 

چاپ کاتالوگ فوری با کمترین تیراژ، ‏یکی دیگر از مزیت‌های چاپ دیجیتال کاتالوگ است.‏ 

در ادامه یک توضیح کلی در مورد چاپ کاتالوگ ارائه خواهد شد:  کاتالوگ در واقع همان چیزی است که در هنگام خرید یک محصول  به مشتری ارائه می‌شود. در واقع می‌توان این‌طور بیان کرد که با داشتن کاتالوک محصولات دیگر مشتری نیازی به پرس‌و‌جو در مورد محصول ندارد چرا که کلیه اطلاعات لازم برای شناخت و کسب اطلاعات در مورد محصول مورد نظر خود را می‌تواند در این کاتالوگ ببیند. 

در واقع کاتالوگ همانند یک دفترچه راهنما عمل می‌کند که محصول را به مشتری معرفی می‌کند. در این راهنما برای شناساندن محصول به مشتری از مطالبی سازمان‌دهی شده و منظم استفاده می‌شود. چرا که بسیاری از افراد تمایل دارند تا تمام ویژگی‌های محصول مورد نظر خود را به شکل دقیق بدانند. 

خواندن کاتالوگ محصول می‌تواند علاوه بر کسب اطلاعات کامل، تمایل بیشتری برای خرید محصول در مشتری ایجاد کرده و در نتیجه او می‌تواند با توجه به نیاز خود بهترین گزینه را انتخاب کند. از این رو تولید و چاپ کاتالوگی باکیفیت، با ظاهری زیبا و مطالب سودمند می‌تواند روشی برای افزایش فروش محصولات و خدمات مربوط به تمامی سازمان‌ها و شرکت‌ها شود. 

چاپ کاتالوگ حرفه‌ای

شرکت‌های چاپ دیجیتال عمدتا با استفاده از تکنیک‌های مختلفی که در چاپ کاتالوگ حرفه‌ای استفاده می‌کنند، سعی در جلب رضایت مشتریان خود دارند. این شرکت‌ها برای چاپ از کاغذ استفاده می‌کنند. آن‌ها برای چاپ کاتالوگ از کاغذهای بسیار باکیفیت که عموما از جنس پنبه و کتان هستند استفاده می‌کنند. 

البته بسته به نوع سفارش دریافتی و هزینه‌ای که شرکت می‌خواهد صرف کند از کاغذهای درجه دو (ساخته شده از چوب) و یا درجه سه (ساخته شده از نیشکر) نیز استفاده می‌کنند. هر یک از این کاغذها با توجه به قیمت‌های متفاوتی که دارند مقاوت و کیفیت متفاوتی نیز دارا هستند. در واقع شاید بتوان گفت که نیمی از هزینه چاپ مربوط به همین کاغذی است که استفاده می‌شود. 

البته قیمت کاتالوگ‌های سفارش داده شده به عوامل دیگری نیز همچون فوری بودن و یا نبودن، نوع چاپ دیجیتال یا افست و ... نیز بستگی دارد. 

ضخامت و کیفیت کاغذها در چاپ کاتالوگ چگونه است؟

ضخامت کاغذ مورد استفاده در چاپ دیجیتال کاتالوگ‌ بسته به نوع کاتالوگ متفاوت است. این ضخامت بر حسب میکرون یا میکرومتر تعریف می‌شود. ضخامت بالای کاغذهای مورد استفاده در چاپ کاتالوگ به دلیل مواد مصرفی آن است؛ هر چه تراکم مواد بیشتر باشد کاغذ ضخیم‌تر می‌شود. 

کاغذهایی که در چاپ کاتالوگ‌های رنگی استفاده می‌شوند باید کیفیت بسیار بالایی داشته باشند.

در ساخت این کاتالوگ‌ها که عموما به صورت دو رو سفارش داده می‌شوند از کاغذ گلاسه استفاده می‌شود. گرماژ معیاری است که برای سنجش کیفیت کاغذهای گلاسه در نظر گرفته شده است. 

برای چاپ کاتالوگ که دارای رنگ‌های بسیار زیاد و متنوعی است حتما باید از کاغذهای گلاسه‌ای که دارای گرماژ بالاتری هستند استفاده کنید، این کاغذ کیفیت بسیار بالای کاتالوگ شما را تضمین خواهد کرد. هر چقدر گرماژ یک کاغذ کمتر باشد قیمت آن نیز به نسبت کمتر خواهد بود. 

بهترین نوع کاغذهایی که در چاپ کاتالوگ استفاده می‌شود (art paper)‌ها هستند. این نوع از کاغذها عموما برای مجلات بسیار با کیفیت و یا شرکت هایی که نیاز به چاپ کاتالوگ با کیفیت فوق العاده بالا دارند استفاده می شود. 

در چاپ کاتالوگ‌هایی که پر از عکس و تصاویر است پیشنهاد می‌شود که از کاغذهای کرافت استفاده شود. این کاغذها به رنگ قهوه‌ای و نسبتا مقاوم هستند. کیفیت بالای این کاغذ باعث می‌شود تا رنگ‌ها به خوبی در کاتالوگ نمایان شود. 

چاپ افست نیز نوع دیگری از چاپ است که برای تیراژهای بالای هزار استفاده می‌شود که به دو صورت عمومی و اختصاصی انجام می‌شود که البته نوع اختصاصی آن به دلیل کیفیت بالایی که دارد بیشتر مورد توجه شرکت‌های بزرگ خواهان کاتالوگ قرار می‌گیرد. 

برای چاپ کاتالوگ‌هایی در تعداد کم و با تقاضای چاپ فوری نیز شرکت‌های چاپ از چاپ فوری یا چاپ دیجیتال استفاده می‌کنند. برای انجام این نوع از چاپ از پرینترهایی تحت عنوان پرینترهای لیزری استفاده می‌شود. که زمان کمتری را نسبت به دیگر چاپ‌ها به خود اختصاص می‌دهد. 

پوشش کاتالوگ:

استفاده از پوشش مناسب برای هر محصولی از موبایل گرفته تا کتاب و دفتر و بسیاری از لوازمی که در طول روز با آن‌ها سر کار داریم باعث افزایش مقاومت آن‌ها و افزایش طول عمر آن محصول می‌شود. 

کاتالوگ‌ها نیز به همین صورت هستند. کاتالوگ‌ها ممکن است به مدت بسیاری طولانی در دست یک مشتری و یا حتی شرکتی که آن‌ها را سفارش داده است بماند، در نتیجه ممکن است در طول زمان کیفیت اولیه خود را از دست بدهد. از این رو شرکت‌های چاپ دیجیتال کاغذهایی که برای چاپ کاتالوگ‌ها استفاده می‌شود را با پوشش‌هایی محافظت می‌کنند. 

برخی از این پوشش ها از نوع سلفون هستند که توسط دستگاه‌های مخصوص انجام می‌شود که بنا به درخواست می‌تواند مات یا براق باشد. این پوشش از ترک خوردن در هنگام تا کردن کاتالوگ جلوگیری می‌کند و باعث می‌شود در طول دراز مدت کیفیت اولیه خود را حفظ کند. 

نوع دیگر پوشش uv نامیده می‌شود که همانند سلفون می‌تواند مات یا براق باشد. این نوع پوشش از پر کاربردترین پوشش‌ها هستند که در دو نوع برجسته و یا موضعی در دسترس فروشندگان قرار می‌گیرد. علاوه بر این‌ها پوشش‌های دیگری نیز بسته به نوع خدماتی که شرکت‌های چاپ دیجیتال ارائه می دهند موجود است.

اما قبل از چاپ کاتالوگ خود بهتر است به چند مورد دقت کنید:

انتخاب یک شرکت چاپ مناسب

پیدا کردن یک شرکت قابل اعتماد و معتبر چاپی شاید اولین و مهم ترین قدم در چاپ کاتالوگ باشد. این مهم است که چه شرکتی پیدا کنید که نه تنها دارای تجربه در چاپ نوع کاتالوگ کسب‌و‌کار شما را داشته باشد، بلکه بتواند کاتالوگ‌ها را در سریع‌ترین زمان ممکن به شما برساند. 

مطمئن بودن از تعداد، نوع و زمان چاپ کاتالوگ خود

قبل از بازدید از یک شرکت چاپ تمام موارد لازم را آماده داشته باشید. اینکه چند کاتالوگ نیاز دارید، تعداد صفحات مورد نظر و اندازه‌ای که می‌خواهید. عوامل دیگری که قبل از بازدید از یک شرکت چاپ باید در نظر بگیرند عبارتند از: انتخاب رنگ، نوع کاغذ و البته محتوای کاتالوگ. 

همیشه قبل از فرستادن آن برای چاپ، اطلاعات درون کاتالوگ خود را مرور کنید. اطمینان حاصل کنید که تمام محتوا به صورت صحیح و بدون غلط است و مشتریان تمام اطلاعات لازم را برای خرید محصول از طریق این کاتالوگ می توانند به دست آورند. 

طراحی کاتالوگ و نوع پوشش

طراحی کلی و کیفیت جلد کاتالوگ، استراتژی تبلیغاتی اصلی است که مشتریان را جلب می‌کند. بعد از انتخاب طرح کاتالوگ خود باید نوع کاغذ مورد استفاده را نیز انتخاب کنید. نوع کاغذ مورد استفاده برای صفحه ابتدایی کاتالوگ باید ضخیم‌تر از آنچه که در صفحات داخلی استفاده می‌شود باشد. علاوه بر این، رنگ‌های روشن‌تر به طور کلی در پوشش کاتالوگ برای جلب توجه مشتریان استفاده می‌شود. حتی می‌توانید از پوشش‌های براق برای توجه بیشتر استفاده کنید. 

جلوگیری از تاخیر در چاپ کاتالوگ

برای جلوگیری از تاخیر در چاپ کاتالوگ خود، اطمینان حاصل کنید که همه جزئیات را قبل از زمان چاپ داشته باشید و تمام گزینه‌ها برای شرکت چاپ انتخابی شما در مورد سفارش روشن باشد. اطمینان حاصل کنید که تمام کاتالوگ‌های سفارش داده شده به موقع ارسال می‌شود. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

خانه طراحان سام

خانه طراحان سام با مهجرترین دستگاه های چاپ دیجیتال و چاپ بنر در کشور آماده ارائه خدمات رسانی در زمینه چاپ دیجیتال استیکر,چاپ روی شیشه,چاپ دیجیتال کارت ویزیت,چاپ دیجیتال روی پارچه,چاپ دیجیتال تراکت,چاپ بنر,چاپ کاتالوگ,برش لیزر,چاپ دیجیتال کاغذ دیواری و سازه های نمایشگاهی می باشد. راه های ارتباطی با خانه طراحان سام : Telegram : http://telegram.me/samdhprintt تلفن تماس :88334079 - 88333627 -88632539

منتشر شده در سرویس:

تبلیغات و روابط عمومی

با چند کلیک خبرساز شوید: رایگان شروع کنید
رایگان اخبارتان را در اولین نیوزوایر آنلاین ایران منتشر و لذت همراهی با شبکه‌ای از رسانه‌ها و خبرنگاران را لمس کنید.