اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13970730323298549

آیا 5 خاصیت درمانی عسل را می دانید؟

کد: 13970730323298549

https://goo.gl/HYr5h7

، اصفهان , (اخبار رسمی): تقویت حافظه، درمان زخم ها، بهبود سرفه های خفیف، بهبود آلرژی های فصلی و  برطرف نمودن مشکلات پوستی سر و درمان شوره از جمله خواص درمانی عسل هستند.

آیا 5 خاصیت درمانی عسل را می دانید؟
درمان زخم با عسل

عسل می تواند تا حد زیادی آلرژی های فصلی را بهبود ببخشد و از آن جایی که عسل خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد، سرفه های خفیف که ناشی از آلرژی هستند را بهبود می بخشد

  • تقویت حافظه با عسل طبیعی 

طبق تحقیقات صورت گرفته از سوی محققین، بانوانی که روزانه 20 گرم عسل طبیعی مصرف می کنند بهتر از دیگر زنان توانسته اند تست های حافظه کوتاه مدت را پاسخگو باشند. اگر می خواهید در درازمدت دچار آلزایمر نشوید بهتر است از مصرف عسل به صورت روزانه و البته با مقدار معین، غافل نشوید.

  •  تاثیر عسل بر درمان زخم ها

از دیرباز عسل را برای درمان زخم و برطرف نمودن اسکار های قدیمی بکار می بردند، امروزه نیز این روش جوابگو بوده و ثابت شده است که عسل باعث بهبود زخم و برطرف نمودن عفونت خواهد شد. برای درمان زخم ها خصوصا زخم های عفونی، مقداری عسل طبیعی را به طور مستقیم روی محل مورد نظر قرار داده و با گاز استریل روی زخمتان را بپوشانید، پس از گذشت 12 الی 48 ساعت می توانید مجددا این عمل را تکرار کنید.

  •  بهبود سرفه های خفیف با مصرف عسل طبیعی

برخی از کودکان دچار سرفه های خفیف خصوصا در شب هنگام می شوند، عسل به دلیل برخورداری از خواص بالا خیلی بهتر از دارو های شیمیایی ضد سرفه عمل می کند. بر اساس تحقیقات گسترده ای که صورت گرفته است، آن دسته از کودکانی که نیم ساعت قبل از خواب، 1 الی 2 قاشق چای خوری عسل مصرف کره اند نسبت به دیگر کودکانی که عسل مصرف نکرده بودند، سرفه های کمتری در طول شب داشته اند.

  • مصرف عسل و بهبود آلرژی های فصلی

عسل می تواند تا حد زیادی آلرژی های فصلی را بهبود ببخشد و از آن جایی که عسل خاصیت ضد التهابی و ضد باکتریایی دارد، سرفه های خفیف که ناشی از آلرژی هستند را بهبود می بخشد. باکتری های مقاوم در برابر آنتی بیوتیک ها با روش های عسل درمانی از بین خواهند رفت لذا مصرف عسل به این دسته از افراد توصیه می شود.

  • برطرف نمودن مشکلات پوستی سر و درمان شوره با عسل طبیعی

ماه عسل تحقیقات صورت گرفته بر روی بیماران مبتلا به درماتیت صبوره و شوره سر، درمان کامل و موثر به وسیله عسل طبیعی بود. افراد مبتلا می توانند مقداری عسل طبیعی رقیق شده را روی موضع مورد نظرشان قرار دهند و پس از گذشت چند ساعت سر خود را با آب ولرم بشویند، ظرف مدت زمان دو هفته شاهد تغییرات معجزه آسای عسل بر روی پوست سر خود خواهند بود؛ زخم های پوستی و شوره های سر با استفاده از عسل طبیعی برطرف خواهند شد، افراد مبتلا با ادامه دادن این روش تا مدت 6 ماه به بهبودی کامل دست پیدا خواهند کرد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت شهدینه گلها

شرکت تعاونی تولید و بسته بندی عسل شهدینه گلها - تولید کننده انواع عسل 100% طبیعی در ایران

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

سلامت و زیبایی