اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 13971121346668679

ثبت شرکت استارت آپ چگونه انجام می‌شود؟

کد: 13971121346668679

https://goo.gl/niSdv8

، (اخبار رسمی): ثبت شرکت استارت آپ موضوعی است که در این مطلب قصد داریم بدان بپردازیم اما پیش از هر چیزی مفهوم استارت آپ را برای شما توضیح می دهیم.Startup company یا شرکت های به شرکت هایی اطلاق می گردد که قدمت زیادی ندارند، شرکت های استارت آپ به تازگی شکل گرفته اند و در فاز توسعه و تحقیق برای بازاریابی قرار دارند.

ثبت شرکت استارت آپ چیست؟
ثبت شرکت استارت آپ چگونه انجام می‌شود؟

شرکت‌های استارت آپ به هر شکلی می‌توانند به وجود بیایند. در حقیقت فعالیت شرکت‌های استارت آپ، در زمینه تکنولوژی است و در اکثر موارد دارای رشد سریعی هستند و به همین دلیل با استقبال رو به رشدی مواجه شده‌اند.

توضیح آنکه سرمایه گذارها به طور کلی به سوی آن دسته از شرکت‌های جدیدی جلب می‌شوند که پروفایل ریسک (پروفایل پاداش) متمایزی دارند و مقیاس پذیرتر هستند. بنابراین هزینه راه‌اندازی کمتر، ریسک زیاد و پتانسیل بالایی برای برگرداندن سرمایه دارند. معمولاَ یک شرکت استارت آپ موفق، مقیاس پذیری بیشتری نسبت به سایر شرکت‌ها دارد، بنابراین می‌تواند با سرمایه‌ گذاری کم، نیروی کار و یا رشد بیشتری نسبت به شرکت‌های قدیمی‌‌تر داشته باشد.

یکی از نکاتی که پیش از ثبت شرکت استارت آپ باید دانست این است که شرکت‌های مذکور دارای گزینه‌های متفاوتی جهت یافتن سرمایه مورد نیاز خود هستند. شرکت‌های سرمایه‌گذار (venture capital) می‌توانند با تبادل پول نقد در برابر سهام به شرکت‌های استارت آپ کمک کنند تا فعالیت خود را آغاز کنند، عملا بسیاری از شرکت‌های استارت آپ به واسطه بنیانگذارها سرمایه‌ گذاری خواهند شد.

وظیفه مهم در راه اندازی یک کسب و کار در حقیقت تحقیق برای اعتبار، ارزیابی و توسعه ایده یا مفاهیم کسب و کار و مضاف بر این موارد مشخص کردن موقعیت‌ها جهت پیشبرد اهداف و دستیابی به پتانسیل‌های تجاری است؛ اگر ارزش یک شرکت بر اساس تکنولوژی آن شرکت باشد، حفاظت بنیان گذاران از مالکیت معنوی ایده‌های خود یکی از اساسی‌ترین نکات به شمار می‌آید. در برخی از زمان‌ها شرکت‌های استارت آپ علی الخصوص شرکت‌های استارت آپی که با تکنولوژی‌های جدیدی مرتبط هستند، سود بسیار بالایی به موسسان یا سرمایه گذاران خود باز می‌گردانند. یکی از مشهودترین مثال‌ها در مورد شرکت استارت آپ شرکت گوگل است که موسسان آن این روزها بیلیونر هستند.

در صورتی که قصد ثبت شرکت استارت آپ را دارید باید به طور کامل با ویژگی‌های این شرکت آشنایی داشته باشید. در ادامه به بررسی کامل ویژگی‌های شرکت استارت آپ پرداخته می‌شود.

ویژگی‌های شرکت استارت آپ

ثبت شرکت استارت آپ به نیت پدید آمدن یک کلاس جهانی شکل می‌گیرد هر چند که ممکن است در ابتدا کوچک باشد.

شرکت استارت آپ برای بازارهای جدید و روی محصولات جدید متمرکز می‌شوند.

در فرآیند شرکت استارت آپ بازارهای جهانی به عنوان هدف اصلی در نظر گرفته می‌شود.

در زمان بلوغ، شرکت‌های استارت آپ روی تولید هزاران شغل تمرکز خواهند کرد.

آینده و نیازهای آینده محور تمرکز شرکت استارت آپ روی خلق ارزش و تامین نیاز است.

ابزار اصلی هویت بخشی و توسعه و رشد شرکت استارت آپ تکنولوژی‌ها و دانش‌های نو است.

محور توسعه شرکت استارت آپ، استعداد و خلاقیت است به همین جهت روی جذب کارکنانی با ظرفیت بالای استعداد و خلاقیت تمرکز خواهند کرد.

ثبت شرکت استارت آپ دارای حجم سرمایه بری بالایی است اما ممکن است در ابتدا با سرمایه محدودی آغاز شود.

با اینکه ثبت شرکت استارت آپ می‌تواند صرفاَ در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات بنا شود ولی در صورتی که فناوری‌های دیگری عنصر اصلی و بنیادی و هسته مقاوم آن باشد، الزاما باید از فناوری اطلاعات و ارتباطات استفاده مناسب و شایسته‌ای داشته باشند.

لازم به ذکر است، یک ایده خوب برای تشکیل و ثبت شرکت استارت آپ باید ایده زمان، مکان، تیم، تأمین مالی، پایش و مراقبت مستمر را در چارچوب مدل کسب و کاری خود نهادینه کرده باشد تا بتواند موفق شود.

تفاوت استارت آپ و سرمایه‌گذاری

مبنای شروع کسب و کار شرکت استارت آپ، یک ایده خلاقانه و نوآورانه است و به موجب این خلاقیت، معمولا شرکت‌های استارت آپ با یکدیگر رقابتی ندارند، در واقع در هنگام ثبت شرکت استارت آپ باید به این نکته توجه داشت که این شرکت‌ها در حقیقت روی آگاه کردن و اجرای درست ایده‌های خود تمرکز می‌کنند اما تاکید خاصی بر روی رقابت با رقبای خود ندارند. همچنین لازم به ذکر است که بنیانگذاران شرکت استارت آپ سرمایه اولیه خود را با وام، قرض و یا پس اندازی اندک تهیه می‌کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ثبت آی تی | SabtIT

ثبت برند تجاری تخصص ماست

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

حقوقی و قانون