اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139712043502511120

طراحی دکوراسیون منزل ایرانی با ایده‌های سنتی

کد: 139712043502511120

https://goo.gl/WGyQht

، تهران , (اخبار رسمی): افرادی که قصد ایجاد تغییرات در طراحی دکوراسیون منزل به سبک سنتی دارند و یا تمایل دارند دکوراسیون داخلی خانه جدید خود را با سبک ایرانی تلفیق کنند، در ادامه مطلب ایده‌هایی سنتی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی برای آنها معرفی شده است.

با چند ایده ساده طراحی دکوراسیون منزل ایرانی خود را به سبکی سنتی تغییر دهید
استفاده از پشتی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی سنتی

ساده‌ترین روش برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی، استفاده از فرش دستبافت ایرانی، صنایع دستی و هنری ایرانی و کاربرد رنگ لاکی در قسمت‌های مختلف منزل است

هنر و صنایع دستی همانند فرش ایرانی، گلیم، ظروف سفالی و… قدمت زیادی در تاریخ ایران دارند. بسیاری از مردم ایران و یا سایر کشورها علاقه زیادی به چیدمان و سبک طراحی دکوراسیون منزل ایرانی دارند. ساده‌ترین روش برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل به سبک ایرانی، استفاده از فرش دستبافت ایرانی، صنایع دستی و هنری ایرانی و کاربرد رنگ لاکی در قسمت‌های مختلف منزل است.

بسیاری از صنایع دستی قدیمی و سنتی ایرانی، تغییر و تحولاتی به سمت سبک هنر مدرن ایرانی دارند و بسیاری دیگر شکلی جدید از ترکیب هنر سنتی ایرانی و مدرن، به خود گرفته‌اند. می‌توان برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی به سبک سنتی از روش‌های بسیار ساده استفاده کرد. به طور مثال دکوراسیون منزل ایرانی بدون مبل، به همراه پشتی‌های قرمز لاکی، سبکی کاملا هنری و قدیمی از طراحی دکوراسیون منزل ایرانی سنتی است.

اما با توجه به تحولات آثار سنتی و تغییر شکل آن‌‌ها به سبک مدرن، می‌توان در ترکیب و طراحی دکوراسیون منزل ایرانی جدید و برای تغییر آن نیز، از صنایع دستی استفاده کرد. ترکیب طرح‌‌های بته جغه برای کوسن مبل‌‌های راحتی مدرن امروزی، استفاده از تخت ‌های کوچک چوبی به همراه قالیچه‌‌های دستی ایرانی در فضایی از خانه، می ‌تواند در کنار طراحی دکوراسیون منزل ایرانی مدرن، حال و هوایی سنتی و قدیمی در خانه ایجاد کند.

افرادی که قصد ایجاد تغییرات در طراحی دکوراسیون منزل به سبک سنتی دارند و یا تمایل دارند دکوراسیون داخلی خانه جدید را با سبک ایرانی تلفیق کنند، در ادامه مطلب ایده‌هایی سنتی برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی معرفی شده است.

استفاده از ظروف مسی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

فلز مس در ایران به فراوانی یافت می‌شود، به همین دلیل استفاده از ظروف مسی با طرح‌‌های گوناگون، از زمان‌‌های خیلی قدیم در ایران رواج داشته است. امروزه از ظروف مسی علاوه بر پخت‌وپز، برای چیدمان در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی نیز استفاده می ‌شود. این روز‌ها بسیاری از رستوران‌‌های لوکس و مدرن ایرانی دیده می‌شود که غذاهای خود را در ظروف مسی سرو می‌کنند.

قسمت ‌هایی از بازار بزرگ یزد و کرمان به دلیل داشتن ظروف مسی زیبا و با کیفیت از شهرت زیادی برخوردار هستند.

با تغییر دکوراسیون آشپزخانه می‌توان هنگام پخت غذا احساس یک سرآشپز فوق‌العاده را تجربه کرد، استفاده از ظروف درخشان مسی در طراحی دکوراسیون آشپزخانه ایرانی گزینه مناسبی است.

استفاده از ظروف دستبافت سنتی ایرانی

استفاده از ظروف دستبافت سنتی ایرانی یکی دیگر از روش‌ها برای طراحی دکوراسیون منزل ایرانی است که می‌تواند حال و هوای هنر سنتی و قدیمی ایرانی به فضای خانه ببخشد. این ظروف و سبدهای دستبافت متعلق به استان خوزستان در قسمت جنوبی ایران هستند.

ظروف سنتی دستبافت را با رشته ‌هایی که از برگ درخت نخل تهیه می ‌شوند، می‌بافند. پس از به پایان رسیدن این سبدها، به وسیله ریسمان و نخ ‌های رنگی، قسمت ‌های مختلف این ظروف را تزئین می ‌کنند. از این ظروف دستبافت می‌توان برای نگهداری سایر وسایل، گلدان، زیر لیوانی، سینی ‌های بزرگ و یا هر چیز دیگری استفاده کرد. سبدهای دستبافت بسیار با کیفیت و با دوام هستند و استفاده از آن‌‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی می‌‌تواند حال و هوای چیدمان سنتی را به خانه ببخشد.

استفاده از پارچه دستبافت در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

انواع مختلفی از پارچه‌های دستبافت از جنس‌‌ها با سبک ‌های متنوع، در سراسر ایران وجود دارد. پارچه‌های دستبافت پشمی کرمان که با رنگ طبیعی تزئین و رنگ ‌آمیزی می‌شوند، از شهرت زیادی برخوردار هستند.

استفاده از پارچه‌‌های قلم‌کاری اصفهان که با استامپ ‌های چوبی تزئین و رنگ ‌آمیزی شده‌‌اند یا استفاده از ترمه ‌های یزدی که از پارچه‌های ابریشمی گران ‌قیمت و زیبا که در آن رشته ‌هایی از طلا به کار برده می‌‌شود، حال و هوایی سنتی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی ایجاد می‌کنند.

ابعاد متفاوت، طرح‌‌های خاص، رنگ ‌آمیزی زیبا و شکل متفاوت پارچه ‌های دستبافت این امکان را می‌دهد که بتوان در طراحی دکوراسیون داخلی منزل ایرانی خود از آن‌ها در هر قسمتی، استفاده کرد. رومیزی ترمه، تزئین میز ناهارخوری، میز تلویزیون، استفاده از پارچه ‌های دستبافت در ترکیب چیدمان اتاق ‌ها و… می ‌تواند سبک هنری ایران قدیم را در دکوراسیون خانه ایجاد کند.

استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی

ظروف سفالی تاریخچه بسیار قدیمی در فرهنگ و هنر ایرانی دارند. در زمان‌های قدیم از کوزه ‌های بزرگ و کوچک خاک رس برای خنک نگه ‌داشتن آب استفاده می‌شد. شهرهای لالجین، نطنز و یزد به عنوان مرکز ظروف سنتی و سفالی ایران از شهرت زیادی برخوردار هستند.

استفاده از ظروف سفالی و سرامیکی با ترکیب رنگ ایرانی، یکی دیگر از روش‌‌هایی است که طراحی دکوراسیون منزل را با هنر و تاریخچه ایران ترکیب می‌کند. می‌‌توان از ظروف سفالی برای دکوراسیون آشپزخانه، دکوراسیون پذیرایی یا سایر قسمت‌ها در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی خود استفاده کرد. همچنین استفاده از یک کوزه سفالی در کنار سایر ظروف، برای نوشیدن آب خنک، می‌‌تواند بسیار هیجان ‌انگیز باشد.

استفاده از پشتی در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

نشستن روی زمین و تکیه دادن به پشتی در کنار دیوار، از زمان‌های قدیم در ایران مرسوم بوده است. پشتی‌‌های ایرانی که توسط پارچه‌‌هایی با طرح ‌های سنتی و هنری تزئین می‌شوند، بسیار محکم و مقاوم هستند.

این روزها در طراحی دکوراسیون خانه مدرن ایرانی استفاده از پشتی‌های سنتی با رنگ قرمز لاکی جایی ندارند. اما هنوز هم در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی بدون مبل و در خانه‌های سنتی ایرانی، از پشتی در چیدمان پذیرایی یا سایر قسمت‌ها استفاده می‌شود.

برای تزیین فضای کوچکی دکوراسیون منزل مدرن به شکل سنتی ایرانی می‌توان از پشتی در کنار فرش یا تخت چوبی ایرانی، استفاده کرد.

استفاده از گلدان و گیاه طبیعی

این روزها بسیاری از افراد برای بهبود عطر فضای داخل خانه از اسپره‌های خوشبو کننده استفاده می‌‌کنند. استفاده از گل ‌های زیبا و ماندگار همچون سنبلچه، گل مریم و داوودی یکی دیگر از روش‌های چیدمان منزل به سبک ایرانی است. علاوه بر منظره زیبایی که این گل ‌ها به دکوراسیون خانه می‌بخشند، عطر دل‌انگیز آن‌ها که در شب‌ها نیز بیشتر می‌شود، حسی منحصر به فرد ایجاد می‌‌کند.

استفاده از کتاب شعر در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی

علاقه به شعر و شاعرها از زمان‌های گذشته در فرهنگ قدیم ایران تا به الان ادامه یافته است. ایران مهد فرهنگ، اشعار زیبا و شاعرانی بوده است که در حال حاضر شهرت جهانی دارند. شاهنامه فردوسی، دیوان حافظ و یا گلستان سعدی از بخش‌‌های جدا نشدنی در چیدمان منزل یک فرد ایرانی هستند. حفظ دیوان اشعار شاعرهای ایرانی در جای جای خانه، یکی دیگر از روش‌هایی است که حال و هوای سبک هنری در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی سنتی را در خانه ایجاد می‌کند.

استفاده از فرش و قالیچه ایرانی

نمی‌توان زمانی که درباره دکوراسیون منزل ایرانی صحبت می‌شود، نباید از فرش‌های دستبافت و سنتی ایران غافل شد. قالیچه‌های ابریشمی دستبافت ایرانی یکی از زیباترین و محبوب‌ترین قسمت‌های فرهنگ و طراحی دکوراسیون خانه ایرانی است. از این قالیچه‌ها تنها برای تزئین و دکوراسیون منزل استفاده می‌شود. اما قالیچه‌های پشمی و یا استفاده ترکیبی از پشم و حریر در بافت فرش‌ها، استحکام بیشتری به آن‌‌ها می‌بخشد که می‌توان از این قالیچه‌ها و فرش‌ها در کف خانه و برای چیدمان طراحی دکوراسیون منزل ایرانی سنتی استفاده کرد.

برای انتخاب فرش در طراحی دکوراسیون منزل ایرانی گزینه‌‌های زیادی از سبک بافت فرش قبایل عشایر قشقایی تا طرح‌‌های منحصر به فرد بختیاری وجود دارد. گلیم ایرانی نیز می‌تواند گزینه دیگری برای چیدمان دکوراسیون منزل به سبک سنتی و هنری باشد.

در این‌ جا ایده‌‌هایی برای چیدمان دکوراسیون منزل ایرانی معرفی شد. ایده‌های سنتی که به آن‌ها اشاره شد تنها چند مورد ساده از نکاتی است که پیاده ‌سازی آن‌ها می‌‌تواند تغییر زیادی در فضای دکوراسیون خانه ایجاد کند. 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب

گروه طراحی دکوراسیون داخلی نیکا چوب آماده ارائه خدمات در زمینه طراحی دکوراسیون اداری، دکوراسیون تجاری، دکوراسیون منزل، دکوراسیون هتل، دکوراسیون رستوران و کافی شاپ به مخاطبین است.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

دکوراسیون و منزل