کد: 139801253604810057

روش‌هایی برای پیشگیری از کیست مویی یا کیست پیلونیدال

کد: 139801253604810057

http://bit.ly/2Go2Knj

، تهران , (اخبار رسمی): کیست مویی از بیماری‌های عفونی مقعد است که معمولاً بالای کمر ایجاد می‌شود. این عارضه حاصل برگشت مو به داخل پوست است که سبب تجمع عفونت در آن می‌شود. این بیماری اغلب مردان و جوانان را درگیر می‌کند و مهمترین عامل آن عدم رعایت بهداشت در این ناحیه است.

روش‌هایی برای پیشگیری از کیست مویی یا کیست پیلونیدال
دلایل ایجاد کیست مویی

یکی از مهمترین راهکار های پیشگیری از کیست مویی رعایت بهداشت در ناحیه مقعد است

کیست مویی از بیماری‌های عفونی مقعد است که معمولاً بالای کمر ایجاد می‌شود. این عارضه حاصل برگشت مو به داخل پوست است که سبب تجمع عفونت در آن می‌شود. این بیماری اغلب مردان و جوانان را درگیر می‌کند و مهمترین عامل آن عدم رعایت بهداشت در این ناحیه است. در این مقاله، برخی از راهکارهای پیشگیری از کیست مویی معرفی می‌شود:

رعایت بهداشت

یکی از مهمترین راهکارهای پیشگیری از کیست مویی رعایت بهداشت در ناحیه مقعد است. برای این منظور باید پس از هر اجابت مزاج این ناحیه را به خوبی شست و با استفاده از دستمال نرم خشک کرد. همچنین پیشنهاد می‌شود روزانه ناحیه دنبالچه را با استفاده از صابون آنتی باکتریال و آب ملایم شستشو داد. البته صابون باید به اندازه کافی استفاده شود تا منافذ پوست را مسدود نکند.

رفع موهای زائد

موهای زائد یکی از علت‌‌های اصلی ایجاد کیست در این ناحیه است. برای پیشگیری از این امر لازم است موهای زائد از بین برده شود، همچنین بهترین راهکار از بین بردن موهای زائد لیزر درمانی است که به طور قطعی موهای این ناحیه را از بین می‌برد.

استفاده از لباس‌های مناسب

پوشیدن لباس‌های مناسب در مورد پیشگیری از کیست مویی بسیار مهم است زیرا استفاده از لباس‌های نامناسب باعث ایجاد فرسایش پوست شده که زمینه را برای بروز این بیماری فراهم می‌کند. لباس مناسب برای این منظور لباس‌های نخی و گشاد است که احتمال بروز این بیماری را به حداقل کاهش می‌دهد.

اجتناب از نشستن‌های طولانی مدت

کیست مویی به بیماری رانندگان معروف است زیرا مهمترین علت آن نشستن‌های طولانی مدت است. نشستن به مدت طولانی موجب فرسایش پوست این ناحیه شده و پوست را تحریک می‌کند که برگشت مو به داخل آن و کیست مویی را به همراه دارد. برای پیشگیری از کیست مویی لازم است بعد از یک ساعت نشستن از جای خود بلند شده و کمی پیاده‌روی کرد.

تعادل وزن

افزایش وزن بدن به معنی افزایش توده بدنی است که بی شک در ایجاد انواع بیماری‌های از جمله کیست مویی نقش دارد. وزن زیاد فشار وارده به این قسمت از بدن را افزایش داده و موجب تعریق بیشتر می‌شود که این امر همراه با افزایش خطر ابتلا به کیست مویی است. برای این منظور رعایت رژیم غذایی سالم و ورزش منظم می‌تواند در پیشگیری از کیست مویی نقش داشته باشد.

علاقه‌مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص درمان کیست مویی می‌توانند به کلینیک پایتخت مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک پایتخت

مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه (بواسیر، هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل تناسلی) با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و با کادری مجرب و حرفه ای

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان