اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139803043711911817

تابلو نئون چیست؟

کد: 139803043711911817

http://bit.ly/2JR5L2z

، تهران , (اخبار رسمی): تابلو نئون نوع دیگر تابلو تبلیغاتی محسوب می‌شود که همانند تابلو چلنیوم بسیار پر کاربرد است و جزء قدیمی‌ترین تابلو تبلیغاتی درصنعت تابلو سازی به حساب می‌آید.

تابلو نئون
تابلو نئون چیست؟

تابلو نئون نوع دیگر تابلو تبلیغاتی است که همانند تابلو چلنیوم بسیار پر کاربرد است و جزء قدیمی‌ترین تابلو تبلیغاتی در صنعت تابلو سازی محسوب می‌شود

تابلو نئون از تابلوهایی است که از دیرباز تا به حال با توجه به قیمت مناسبی که نسبت به سایر تابلو تبلیغاتی دارد توسط عموم مردم استفاده شده است. برای آشنایی بیشتر با آن در ادامه مطلب، به تفصیل به موارد زیر پرداخته می‌شود.

الف)انواع تابلو نئون

ب)تفاوت تابلو نئون شیشه‌ای با تابلو نئون پلاستیک

ج)تفاوت تابلو نئون و تابلو چلنیوم 

د)قیمت تابلو نئون

انواع تابلو نئون

در صنعت تابلو‌سازی دو نوع تابلو نئون وجود دارد 1) تابلوی نئون شیشه‌ای یا همان نئون معمولی 2) تابلو نئون پلاستیک 

تابلو نئون شیشه‌ای: نئون نوعی گاز بی‌رنگ است که در طبیعت وجود دارد. این گاز نئون توسط دو دانشمند انگلیسی به نام‌های سر ویلیام رمزی و موریس کشف شد. چندین سال بعد دانشمندی به نام ژرژ کلود در کشور فرانسه با استفاده از یک لوله حاوی گاز نئون با متصل کردن دو عدد الکترود به دو سر لوله و عبور جریال برق رنگ قرمزی را به وجود آورد و به این ترتیب لامپ نئون ساخته شد.

رنگ‌های دیگری به جز رنگ قرمز از ترکیب گاز نئون و فلوئور به وجود میاید. جنس تابلوهای نئون پلاستیک، شیشه بی‌رنگ و شفاف است. شیشه‌ها ابتدا با توجه به مدل مورد نظر تغییر شکل می‌دهند و سپس از  گاز نئون پر می‌شوند. به دو سر تابلو الکترود وصل می‌کنند و با اتصال ولتاژ به دو سر تابلو، گاز نئون داخل شیشه، نور تولید می کند. در واقع  تابلو نئون نوعی تابلوی الکتریکی است و  همان لوله‌های شیشه‌ای که با حرارت به آن شکل می‌دهند. داخل این لوله‌های شیشه‌ای به وسیله گاز‌های مختلف همچون هیدروژن (صورتی)، آرگون (آبی و سبز)و نئون (قرمز) پر می‌شود و باعث تنوع رنگ در تابلو نئون می‌شود. تابلو‌  نئون در ویترین مغازه‌ها بسیار استفاده می‌شود.

تابلو نئون پلاستیک: این تابلو را نمی‌توان جزء دسته‌بندی تابلو نئون دانست. تابلو نئون پلاستیک، جزو دسته بندی تابلو چلنیوم محسوب می‌شود و خیلی از مشتریان عزیز از این مورد بی‌اطلاع هستند. در اصل تابلو نئون پلاستیک کاملا مشابه تابلو چلنیوم است و فقط تفاوت این دو مدل، در جنس زوار دور تابلو و نحوه نور پردازی محسوب می‌شود.

تفاوت تابلو نئون و تابلو چلنیوم

جنس زوار دور تابلو چلنویم از آلمینیوم است که ظاهر براق و خاصیت انعطاف‌پذیر دارد اما جنس زوار دور تابلو نئون پلاستیک از  همان جنس پلاستیک (پلکسی گلاس) است که در رویه کارش استفاده می‌شود. در واقع تابلو چلنیوم از قسمتی که پلاکسی کار شده است نور‌دهی دارد اما تابلو نئون پلاستیک هم از سطح کار و از زوار کار نور‌دهی دارد. بر این اساس در کار چلنیوم نورپردازی کار فقط از رو به رو مشخص هست اما در تابلو نئون پلاستیک نور‌پردازی کار هم از کناره‌ها و هم از رو به رو مشخص است که این مورد باعث می‌شود جلوه و زیبایی کار بیشتر شود.

قیمت تابلو نئون

با توجه به شرایط اقتصادی و مشکلات مالی که در حال حاضر عموم مردم گرفتار این موضوع شده‌‌اند، میزان هزینه‌ای که برای تابلو تبلیغاتی صرف می‌شود برای بسیاری از مشتریان حائز اهمیت است اما جالب است که در کشور‌های اروپایی سالانه هزینه بسیاری صرف تابلو تبلیغاتی می‌شود زیرا استفاده از آن را از مهم‌ترین عوامل پیشرفت کسب و کار خود می‌دانند.

قیمت تابلو نئون هم، مانند سایر تابلو‌های  تبلیغاتی به صورت ثابت مشخص نیست و قیمت تابلویی که مشتریان عزیز برای کسب و کارشان استفاده می‌کنند بر اساس سلیقه، متراژ، جنس و مدل محصولی که انتخاب می‌کنند متفاوت است.

مشتریان عزیز می‌توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر با شرکت تابلو‌سازی اریانا ساین تماس حاصل کنند و و پاسخ تمامی سوالات خود را در خصوص قیمت تابلو نئون و تمامی موارد مربوط به تابلو سازی بگیرند و یا به سایت اریانا ساین مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

شرکت تابلو سازی اریانا ساین

تیم تابلوسازی آریانا با امکانات در حال توسعه و متخصصان ماهر توانایی ساخت انواع تابلوهای مغازه و تابلوهای تبلیغاتی با کیفیت بالا در فرم های تابلو چلنیوم, نمای کامپوزیت, ترموود, لایت باکس و.. در ابعاد وسیعی را دارا می باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید