کد: 139803113726910057

هموروئیدکتومی چیست و چه عوارضی دارد؟

کد: 139803113726910057

http://bit.ly/2MB076T

، تهران , (اخبار رسمی): هموروئیدکتومی شامل روش‌های جراحی برای بهبود بیماری هموروئید است. در طی این روش بافت‌های هموروئیدی شده یا عروق متورم هموروئید از طریق روش‌های مختلفی برداشته می‌شود.

هموروئیدکتومی چیست و چه عوارضی دارد؟
هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی شامل روش‌های متعددی است و در صورتی انجام می‌شود که سایر روش‌های درمان پاسخگو نباشند

هموروئیدکتومی معمولاً برای هموروئیدهای پیشرفته درجه 3 و 4 که ترومبوزه شده، استفاده می‌شود. همچنین هموروئیدکتومی در صورتی انجام می‌شود که سایر روش‌های درمان پاسخگو نباشند.

انواع روش‌های هموروئیدکتومی

هموروئیدکتومی شامل روش‌های متعددی است که در موارد مختلف با تجویز پزشک انجام می‌گیرد. روش‌های درمان به صورت زیر است:

استاپلر: روش استاپلر برای هموروئیدهای داخلی ترومبوزه شده کاربرد دارد. این درمان درد کمتر و بهبودی سریعتری دارد اما در مقایسه با سایر روش‌ها امکان عود بیشتری دارد.

رابربند: در این روش باند پلاستیکی به دور هموروئید پیچیده می‌شود تا از ورود جریان خون به آن جلوگیری شود. در نتیجه بافت هموروئیدی خشک شده و بعد از چند روز به کل از بین می‌رود. این روش همراه با درد زیادی است.

هموروئیدکتومی بسته: در این روش بافت‌های هموروئیدی با روش‌های مختلفی برش داده شده و سپس بافت‌های اطراف هموروئید با استفاده از نخ، بخیه می‌شود. این روش در 95% مواقع مفید است.

هموروئیدکتومی باز: این روش مشابه روش بسته است اما این بار برش در سمت چپ زده می‌شود. در صورتی که مکان هموروئید مناسب نباشد و یا احتمال عفونت باشد، از ترکیبی از روش باز و بسته استفاده می‌شود.

اسفنکتروتومی داخلی-جانبی: این روش به معنی باز کردن عضله اسفنکتر است که همراه با هموروئیدکتومی انجام می‌شود. این روش برای بیماران با فشار بالا در اسفنکتر به منظور کاهش درد پس از عمل صورت می‌گیرد.

خطرات هموروئیدکتومی

خطرات این روش درمانی شامل عوارض اولیه این بیماری است. این خطرات به این شرح است:

  • خونریزی از آنال
  • لخته شدن خون در محل زخم جراحی
  • ناتوانی در دفع گاز یا مدفوع
  • عفونت

بررسی عوارض این روش جراحی

  • تنگی کانال مقعد (باریک شدن مدفوع)
  • عود مجدد بواسیر
  • فیستول (ایجاد مجرای غیر طبیعی مابین بافت روده و پوست اطراف مقعد)
  • پرولاپس رکتوم

 این روش همراه با عوارض و خطرات جدی است، همچنین انجام جراحی هموروئید معمولاً با مشکلاتی از جمله درد، خونریزی و … همراه بوده و نیازمند صرف زمان و هزینه‌های بسیاری است. از همین روی امروزه روش بهتری جایگزین آن شده و هموروئیدکتومی کمتر مورد استفاده قرار می‌گیرد. در حال حاضر انجام لیزر، جایگزین این روش شده است. این روش هیچ یک از عوارض و خطرات جراحی هموروئید مثل درد و خونریزی را نداشته و به صورت سرپایی انجام می‌شود. همچنین انجام لیزر روشی قطعی است و امکان عود مجدد هموروئید پس از آن وجود ندارد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک پایتخت

مرکز درمان بیماریهای نشیمنگاه (بواسیر، هموروئید، شقاق، فیستول، کیست مویی و زگیل تناسلی) با استفاده از تجهیزات مدرن و روز دنیا و با کادری مجرب و حرفه ای

منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان