اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139804113819710972

عوامل موثر در پیدایش کیست مویی

کد: 139804113819710972

http://bit.ly/2LATpeM

، تهران , (اخبار رسمی): یکی از مهمترین مولفه‌های پیدایش بیماری سینوس مویی مولفه هورمونال است که غالباً در زمان نوجوانی و جوانی رخ می‌دهد که غدد ترشحی آن قسمت مقداری فعال‌تر می‌شود.

عوامل موثر در پیدایش کیست مویی
عوامل موثر در پیدایش کیست مویی

علت بیماری کیست مویی

علت کیست مویی معمولا ژنتیک است. این مشکل که در مردان رایج تر از زنان است بیشتر برای نخستین بار در زمان بلوغ و هنگامی که رشد مو و فعالیت غدد چربی زیاد می‌شود افزایش می‌ یابد.

سینوس مویی در اشخاصی که چاقی، پرمویی و کسانی که بیشتر از دیگران عرق می‌کنند و یا کارهای نشسته دارند یا لباس‌های تنگ می‌پوشند، بیشتر مشاهده می‌شود. اما می‌توان گفت علت اصلی کیست مویی، فرورفتن موهای این ناحیه به داخل پوست است به همین دلیل این بیماری در افراد پرمو و افرادی که شغل نشسته دارند بیشتر دیده می‌شود.

عوامل موثر در ایجاد کیست مویی

قطعا عامل ژنتیک یکی از مهمترین عامل های ایجاد کیست مویی است و اگر فردی از اعضای خانواده قبلا مبتلا به کیست مویی شده باشد احتمال اینکه این سایر افراد نیز مبتلا شود افزایش می‌یابد. این بیماری در کسانی که شغل‌های کم تحرکی دارند که سبب نشستن طولانی شخص می‌شود بسیار پر رنگ است.

پر مو بودن نیز یکی از عوامل تاثیر گذار بر ایجاد کیست مویی در انتهای دنبالچه است. اضافه وزن نیز سبب کم تحرکی فرد می‌شود که همین امر می‌تواند سب کردن عرق گودی باسن شده و احتمال مبتلا شدن به کیست مویی افزایش می‌یابد.

ضربه خوردن به ناحیه نشیمنگاه از هر طریقی می‌تواند سبب پیدایش کیست در این ناحیه شود.

پوشیدن لباس تنگ چه لباس زیر و چه سایر لباس‌هایی که این ناحیه را تحت فشار قرار می‌دهند سبب این بیماری خواهند شد ترجیحا بهتر هست که لباس‌های تنگی که مانع رسیدن هوا می‌شوند را نپوشید.

عدم رعایت بهداشت نیز از سوی فرد می‌تواند نقش تاثیرگذاری در این بیماری داشته باشد. معمولا مردان بدلیل داشتن موی زیاد در سنین نزدیک به 20 الی 40 سال بیشتر درگیر این بیماری خواهند شد.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کلینیک لیزر شفا

این کلینیک تحت نظر و با مدیریت مستقیم دکتر داود تاج بخش می باشد، ایشان حدود 10 سال در نقاط مختلف ایران مشغول کار عملی وبودند و سال 1380 به تهران بازگشته و بیشتر تمرکز کاری خودشان را در ارتباط با درمان بیماریهای ناحیه مقعد با لیزر گذاشته و طی این مدت دوره های متعددی توسط مرکز لیرز دانشگاه تهران و مرکز لیزر انجمن لیزر ایران که با همکاری انجمن لیزر سوئد بوده شرکت نموده اند.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

بهداشت و درمان