اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139903214351510874

مهاجرت تحصیلی به سوئد

کد: 139903214351510874

https://bit.ly/2MKz7iz

، تهران , (اخبار رسمی): سوئد کشوری اروپایی است که نسبت به سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی از جمله نروژ و دانمارک هزینه های کمتری دربرخواهد داشت. در میان انواع ویزا و برنامه های مهاجرتی سوئد در سال های اخیر و تاکنون در سال 2020 مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل تقاضای بالایی دارد.

مهاجرت تحصیلی به سوئد
تحصیل در سوئد

معرفی کشور سوئد

کشور کوچک سوئد در شمال قاره اروپا واقع شده و یکی از چند کشور حوزه اسکاندیناوی می باشد. امروزه کشور سوئد به عنوان یکی از مرفه ترین و بهترین کشورهای جهان از نظر امنیت و ثبات اقتصادی و شرایط استاندارد زندگی شناخته می شود. میزان جرم و جنایت در این کشور بسیار کم و برابری جنسیتی در سطح بسیار مطلوبی نسبت به سایر کشورها قرار دارد. این کشور مرفه چند فرهنگی نیز می باشد، به طوری که 15% از جممعیت ساکن آن متولد کشورهای دیگر و یا از خانواده های غیر سوئدی می آیند.

پایتخت آن استکهلم، زبان رسمی، سوئدی و جمعیت آن حدود 10میلیون نفر می باشد در چند سال اخیر سوئد با وجود آب و هوای سرد و نه چندان مطلوب، ولی به دلیل داشتن شرایط ایده آل زندگی به لیست کشورهای مهاجر پذیر دنیا اضافه شده است و افراد زیادی سوئد را برای ادامه تحصیل و زندگی انتخاب می نمایند، از آنجا که مهاجرت تحصیلی همواره یکی از روشهای نسبتاً آسان و کم خطر محسوب می شود، در این مقاله مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل را بررسی می نمائیم.

بررسی مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

یکی از راه هایی که در سال های اخیر از سوی ایرانیان برای مهاجرت به اروپا بسیار پر درخواست بوده اخذ ویزای تحصیلی سوئد می باشد.در ابتدا عواملی که در میزان تقاضای بالای این ویزا تاثیر دارد معرفی می شوند:

امکان اخذ ویزای همراه بصورت همزمان برای اعضای خانواده

مهاجرت از طریق تحصیل با سطح آیلتس پایین به سوئد

استفاده از نظام آموزشی رایگان برای فرزندان

امکان کار نیمه وقت حین تحصیل

امکان اخذ ویزای کار پس از پایان تحصیل

مدارک تحصیلی معتبر در سطح بین المللی

کیفیت زندگانی بسیار بالا

امکان اخذ اقامت اروپایی و کار در کلیه کشورهای اروپایی

کسب سابقه کاری در یک کشور پیشرفته اروپایی

امکان به همراه آوردن اعضای خانواده

مهاجرت تحصیلی به سوئد

یکی از عوامل اشتیاق مهاجران برای تحصیل در سوئد اخذ ویزای همراه به صورت همزمان می باشد. طبیعتا درخواست مورد دلخواه متقاضیان این است که بتوانند اگر دارای همسر و فرزند هستند این عزیزان هم در کنار خود از همان ابتدا داشته باشند. در راستای موضوع ویزای تحصیلی می توان گفت که این ویزا که به عنوان ویزای همراه دانشجو شناخته می شود در اکثر کشورهای اروپایی امکن اخذ این ویزا بصورت همزمان نیست.

مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل در مقاطع دانشگاهی

دانشگاه های سوئد برنامه تحصیلی خود را طبق استانداردهای اروپایی ارائه می دهند و شامل دوره های زیر می باشد: دوره لیسانس که معمولاً به زبان سوئدی تدریس می شود و معمولاً 3 یا 4 سال به طول می انجامد، دوره فوق لیسانس که یک دوره 1 یا 2 ساله می باشد و هم به زبان سوئدی و هم به زبان انگلیسی تدریس می شود. دوره دکترا یا PHD شامل دوره های تحقیقاتی هستند که شامل چندین کار در زمینه پایان نامه است مدت زمان و تنظیم برنامه های دکترا در سوئد بین دانشگاه ها متفاوت است.

اگر کشور محل تولد شخص جز کشورهای اروپایی نباشد فرد برای ورود به کشور سوئد نیاز به ویزا دارد، ایران از جمله این کشورهاست، اگر تحصیل افراد در سوئد طولانی تر از سه ماه باشد، قبل از آمدن به سوئد افراد به اجازه اقامت نیاز خواهد داشت، برای واجد شرایط بودن، اشخاص باید نامه پذیرش دانشگاهی معتبر را در سوئد داشته باشند و اولین هزینه تحصیلی خود را پرداخت کنند.

انتخاب دانشگاه تحصیلی در سوئد

ابتدا تحقیق و انتخاب دانشگاه، رشته و شهر مورد نظر آماده نمودن کلیه مدارک لازم از جمله ترجمه مدارک تحصیلی و ریز نمرات، مدارک زبان مورد نظر دانشگاه، سند پرداخت هزینه تحصیلی، چند قطعه عکس ارسال درخواست به صورت آنلاین از طریق وبسایت دانشگاه مستندات حمایت مالی خود را آماده شود. این مدارک شامل نسخه ای از گذرنامه و نامه پذیرش و همچنین اثبات این می شود که فرد می تواند در طول زمان اقامت به عنوان یک دانشجو در سوئد از لحاظ مالی از خود حمایت کند. اگر در کمتر از یک سال در سوئد اقامت دارد، همچنین باید مدرک بیمه سلامت را داشته باشد .داشتن گذر نامه معتبر با 6 ماه یا بیشتر اعتبار برای ارائه ضروری است.

هزینه های تحصیل و مدرک زبان در سوئد

ارائه مدرک زبان نیز یکی از شروط راه یافتن به دانشگاه های سوئد است. ولی یک راه حل مناسب برای اشخاصی که مدرک زبان ندارند ثبت نام در دوره های زبان در کشور سوئد است که معمولاً 6 ماه زمان می برد و قبولی شخص در دانشگاه به صورت مشروط تا زمان دریافت مدرک زبان می باشد. دانشگاه های سوئد تا سال 2011 میلادی برای دانشجویان بین المللی رایگان بودند اما پس از سال 2011 دانشگاه ها این امتیاز را حذف کردند و در حال حاضر تحصیل در سوئد نیاز به تقبل هزینه دارد.

با وجود اینکه دانشجویان اجازه کار در طول دوران دانشجویی را دارند و ویزای دانشجویی برای این امر کافی است اما نکته مهم این است که یافتن کار دانشجویی مستلزم دانستن زبان سوئدی می باشد که همین موضوع یافتن کار را برای اشخاص سخت می سازد. پس توصیه می شود اشخاصی که قصد کار در حین تحصیل را دارند اول زبان سوئدی رادر حد مطلوبی بیاموزند.

اخذ پذیرش از دانشگاه های سوئد در سال 2020

سال تحصیلی در سوئد به دو ترم تقسیم می شود، شامل 40 هفته (20 هفته در هر ترم) است، ترم پاییز اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز شده و در ماه ژانویه به پایان می رسد. ترم بهار ماه ژانویه آغاز شده و تا ماه ژوئن به طول می انجامد. در طول ترم هیچ دوره تعطیلی رسمی وجود ندارد، با این حال تعطیلات کریسمس و عید پاک تعطیلات رسمی هستند. دانشجویان بین المللی باید حدود 6 ماه قبل از آغاز هر ترم پذیرش خود را از دانشگاه دریافت نموده و مدارک لازم را برای ارائه آماده نمایند. همانطور که اشاره شد سوئد سیستم تحصیلات رایگان را از سال 2011 حذف نمود و اکنون در سال 2020 تحصیل در سوئد جزء گزینه های نسبتاً گران می باشد به خصوص زندگی در پایتخت این کشور، استکهلم گرانتر نیز می باشد.

مدارک لازم برای اخذ پذیرش از سوئد

بخشی از دانشجویان بین المللی در دانشگاه های سوئد در حال حاضر ایرانیان هستند. چرا که این کشور در غالب موارد علاوه بر خود دانشجو برای همسر و فرزندان زیر 18 سال نیز ویزای همراه صادر می کند. پذیرش از دانشگاه های سوئد نه خیلی دشوار است نه ساده و مدارک متعددی باید ارسال شود. منتهی مهم ترین مدارک برای اخذ پذیرش از سوئد عبارت هستند از:

رزومه فرد یا CV که شامل دستاوردهای تحصیلی و غیر تحصیلی فرد است

ترجمه رسمی تمامی مدارکی که در رزومه به اخذ آن ها اشاره شده از جمله مدرک تحصیلی

ترجمه رسمی ریز نمرات مقطع پیشین

مدرک زبان سوئدی یا انگلیسی

توصیه نامه

انگیزه نامه

شرایط اقتصادی در سوئد

سوئد صاحب یکی از قدرتمندترین اقتصادهای دنیا می باشد و از آن جایی که نسبت به سایر کشورهای حوزه اسکاندیناوی ارزان قیمت تر است توجه افراد زیادی از سرتاسر دنیا را به خود جلب کرده است از مزایای انتخاب سوئد برای تحصیل همچنین می توان به این نکته اشاره کرده که با توجه به آمار بیکاری زیر 5% دانشجویان پس از فارغ التحصیلی به راحتی می توانند شغل مناسبی پیدا کنند. این نکته خصوصا برای دانشجویان بین المللی اهمیت بالایی دارد چرا که اگر نتوانند شغلی پیدا کنند و ویزای تحصیلی خود را تبدیل به ویزای کاری نمایند باید سوئد را ترک نمایند. سوئد همچنین کشوری است که اقتصاد باثباتی دارد و میزان تورم در آن همواره پایین بوده است. درصد تورم طی دو سال گذشته و پیش بینی آن برای دو سال آینده در نمودار پایین به نمایش گذاشته شده است:

هزینه های مهاجرت به سوئد از طریق تحصیل

اکثر دانشگاه های سوئد دولتی هستند و هزینه های تحصیل فقط برای دانشجویان خارج از اتحادیه اروپا اعمال می شود. هزینه های مختلف بین 6000€ تا 10000€ (یورو) در سال تحصیلی، بسته به نوع رشته تحصیلی انتخاب شده متفاوت است، سه دانشگاه خصوصی در سوئد میانگین هزینه های تحصیلات بین 12000€ تا 15000€ (یورو) در سال را دارند. اما برای برخی از رشته ها می تواند به 25000€ (یورو) در سال نیز برسد. هزینه های زندگی نیز مانند سایر کشورهای دنیا با توجه به سبک زندگی افراد متفاوت است. هزینه های زندگی ماهانه برای دانشجویان در سوئد کمی بالاتر از سایر کشورهای اروپایی و به طور متوسط حدود 800€ (یورو) در ماه می باشد.

برای کسب اطلاع در مورد هزینه زندگی در سوئد به مقاله مورد نظر رفته و کسب اطلاعات کنید. نکته قابل ذکر اینکه ویزای تحصیلی سوئد به خودی خود منجر به اقامت سوئد نمی شود ولی دولت سوئد برای افرادی که مایل به اقامت در سوئد باشند قوانینی وضع کرده که دراین قانون فرد پس از اتمام تحصیلاتش فرصت دارد 6 ماه دنبال کار بگردد و اگر توانست طی این مدت با کارفرمای سوئدی به توافق برسد و استخدام شود درخواست ویزای کاری می دهد که این ویزا نیز پس از 4 سال در صورت کار کردن مداوم و پرداخت مالیات منجر به اقامت دائم می شود.

بهترین راه اخذ ویزای کاری سوئد این است که فرد ابتدائا در این کشور تحصیل کند و در نهایت با پیدا کردن کارفرما ویزای تحصیلی خود را به ویزای کاری تبدیل نماید. علاقه مندان به تحصیل در سوئد در سال 2020 می توانند با موسسه حقوقی سفیران سروش سعادت تماس بگیرند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

ویزا نیو

موسسه مهاجرتی ویزا نیو با برخورداری از همکاری وکلای با تجربه و بین المللی در اروپا ، کانادا ، امریکا و استرالیا سعی دارد تمامی امور حقوقی مهاجرت ( کاری، تحصیلی، توریستی، سرمایه گذاری و ثبت شرکت، تمکن مالی، اخذ انواع اقامت های بلند مدت و کوتاه مدت، مشاوره حقوقی به امور مهاجرین و پناهندگان و …) فعالیت می نماید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

تجارت و بازار