اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139906114524914495

10 اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام

کد: 139906114524914495

https://bit.ly/3i31Qgi

، تبریز , (اخبار رسمی): اینستاگرام با داشتن بیش از 500 میلیون کاربر فعال به‌طور روزانه و بیش از 1 میلیارد کاربر فعال به‌ صورت ماهانه، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

10 اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام
10 اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام

با توجه به گسترش روز افزون شبکه های اجتماعی، بازاریابی شبکه های اجتماعی از جمله شیوه های بازاریابی است که بسیار مورد توجه قرار گرفته است. با این حال، نباید گول سادگی کار با شبکه های اجتماعی را خورد و حتما باید در بازاریابی اینستاگرام، از برخی موارد پرهیز کرد. امروزه تکنولوژی و برنامه‌هایی به وجود آمده است که زندگی خیلی از ما را تحت تأثیر خود قرار داده است. یکی از همین موارد، ورود اینستاگرام بود. مطالعات اخیر نشان می‌دهد که اینستاگرام بیشتر از دیگر رسانه‌های اجتماعی توانسته مخاطبان را جذب کند. اینستاگرام با داشتن بیش از 500 میلیون کاربر فعال به‌طور روزانه و بیش از 1 میلیارد کاربر فعال به‌ صورت ماهانه، یکی از محبوب‌ترین شبکه‌های اجتماعی محسوب می‌شود.

استفاده نادرست از هشتگ

در 91 درصد از پست‌های اینستاگرام چیزی بین یک تا هفت هشتگ استفاده می‌شود، در نتیجه واضح است که آن‌ها ارزشمند و ابزاری قدرتمند محسوب می شوند. اما مانند اکثر چیزها در زندگی، این قدرت می‌تواند بصورت اشتباه استفاده شده و به ضرر ما تمام شود.

ایجاد و ترویج هشتگ‌ها قسمتی از استراتژی هدف‌ محور است، که می‌تواند به آگاهی از برند شما کمک کند. اما چند قانون ساده را هنگام ایجاد یا استفاده از هشتگ‌ها رعایت کنید. هشتگ ابزار و امکانی است که باعث ارتباط شما با افراد مرتبط حوزه کاریتان می‌شود. افرادی که شما را با یک هشتگ خاص دنبال می‌کنند، توقع دارند که شما از تعداد محدود و خاصی استفاده کنید. و به کار بردن نمونه‌های زیاد نشان می‌دهد که شما به هیچ وجه با اصول فعالیت آشنا نبوده و فقط مانند ربات اقدام به تولید محتوا نامناسب می‌کنید.

مهم ترین نکات هشتگ که باید بدانید:

اینستاگرام به شما اجازه‌ی استفاده‌ از۳۰ هشتگ را در هر پست می‌دهد. اما توصیه می‌شود از این هشتگ‌ها بیش از اندازه استفاده نکنید. مهم این است که از هشتگ‌ها به شکل درست و مرتبط با موضوع استفاده کنید تا کاربران مناسب خود را پیدا کنید.

در استفاده از هشتگ های زیاد، امکان قرار دادن نمونه‌های بی‌ربط بسیار زیاد است. عکس شما فقط کافی است که در یک هشتگ با موضوع بی‌ربطی قرار بگیرد. اول از همه اینکه کاربران بدون توجه به مطلب از شما می‌گذرند و دوم اینکه صفحه شما را به عنوان یک صفحه هرز در ذهنشان باقی می‌گذارند! و این مسئله روی اعتبار شما در این شبکه اجتماعی خدشه وارد می‌کند.

پست گذاشتن بدون داشتن استراتژی محتوا

بسیاری از کسب و کارهایی که اولین قدم های خود را در دنیای شبکه های اجتماعی برمی دارند تنها یک مقاله راهنما را دنبال می کنند، بجای این که برای پیاده سازی یک استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی دقیق تلاش کنند. اولین قدم شما باید در نظر گرفتن توانایی های تان در زمینه رسیدن به اهداف شبکه های اجتماعی باشد.

به جای پست کردن مطالب اتفاقی و یا توجه به اینکه کاربران شما دنبال چه موضوعاتی هستند، باید حواستان باشد که از استراتژی خودتان پیروی کنید. برای این کار اول سراغ Instagram Analytics بروید و اگر چیزی در این مورد نمی‎دانید ابتدا پست تحلیل صفحات اینستاگرام استفاده از ابزار Instagram insights را مطالعه کنید. 

اولویت قائل شدن تعداد فالوور به میزان مشارکت آنها

تعداد مخاطبان صفحات مجازی شما (فالوورها) نشان دهنده موفقیت فعالیت و استراتژی بازاریابی شما نیست! زیرا منطقی نیست انتظار داشته باشیم که در چند ماه اول، تعداد زیادی مخاطب و حجم زیادی از لایک ‌ها و کامنت‌ ها را جمع کنیم. بنابراین اصرار بر اینکه در نخستین هفته‌ ها و ماه ‌های حضور در یک شبکه اجتماعی، همه‌ فعالان آن‌ فضا حداقل یک بار نام ما را بشوند، الزاماً به نتیجه‌ مطلوبی نخواهد انجامید. پس به طور قطع روش های میانبر افزایش فالوئر نه تنها موثر نیست بلکه آسیب زننده نیز هست.

دنبال عدد نباشید. اینکه الآن چه تعداد فالوور دارید یا اینکه یک پست شما چه تعداد لایک خورد و چرا تعداد کامنت های پست شما کم است. به عدد اصلاً توجه نکنید. هرچه هست، بگذارید باشد و سعی نکنید تا با انجام اقدامات اشتباه آن‌ها را افزایش دهید. به جای آن، تمرکز خود را روی تولید محتوا با کیفیت اینستاگرام صفحه تان بیشتر کنید.

پاسخ ندادن به کامنت مخاطبان

یکی از اشتباهات رایجی که می‌تواند در بازاریابی اینستاگرام موثر باشد عدم تعامل با کاربران است. تعامل خود را با کاربرانتان افزایش دهید، پاسخ‌دادن به نظراتی که کاربران ارسال می‌کنند را جدی بگیرید. فالوئرها دوست دارند تا به نظرات آنها پاسخ داده شود. اما بسیاری از صفحات به این موضوع اهمیت نمی‌دهند. البته منظور این نیست که به تمامی نظرات پاسخ دهید، چون اینکار مستلزم داشتن وقت زیادی است، اما می‌توانید به چند نظر نخست، پاسخ دهید.

در صورت نداشتن زمان کافی قابلیت دیگری که در این مورد وجود دارد، امکان لایک‌ کردن کامنت‌ها است. اینکار به مراتب وقت کمتری از پاسخ‌ دادن می‌برد و اینکار حس خوبی را در کاربران ایجاد می‌کند. توجه داشته باشید که عدم پاسخ به کامنت افراد، این حس را در آنها ایجاد می‌کند که چندان برای شما اهمیت ندارند. در اینجا شما با لایک‌ کردن و پاسخ‌ دادن به نظرات، به آنها نشان دهید که اهمیت زیادی برای آنها قائل هستید.

عدم استفاده از استوری

توجه داشته باشید، امروزه 86.6 درصد از کاربران اینستاگرام محتوای مورد نظرشان را در بخش استوری قرار می دهند. بدون شک این ابزار مشهور اعتبار و محبوبیت خاصی نزد کاربران اینستاگرام دارد. به این ترتیب نیازمند ویرایش سنگین محتوای اولیه نیست. همین امر برای برندهای بزرگ بدل به نوعی راه نجات شده است. به این ترتیب آنها بدون نیاز به بارگذاری محتوای ویرایش شده، خوراک خبری مناسب پیدا می کنند. برای افزایش بازدید استوری میتوانید از روش های افزایش بازدید استوری اینستاگرام استفاده کنید. استوری تنها یکی از ابزار‌های اینستاگرام محسوب می‌شود. 

فقط روی اینستاگرام تمرکز نکنید

در اینکه اینستاگرام خیلی بزرگ است، هیچ شکی وجود ندارد؛ اما برند شما باید بزرگ‌تر از این شبکه باشد. اینستاگرام فقط یک ابزار برای رشد کسب‌وکار در برنامه بازاریابی دیجیتال مارکتینگ شما است. خودتان را محدود به این شبکه نکنید. البته منظورمان این نیست که فعالیت خود را در این شبکه کم کنید، بلکه از قابلیت اتصال این شبکه با دیگر شبکه‌های اجتماعی خود مانند فیس بوک استفاده کنید. حتی آن را در دیگر شبکه‌های خود نیز تبلیغ کنید. تمرکز بیش ‌از حد روی بازاریابی اینستاگرام باعث می‌شود که اول از همه شما تک بعدی جلو بروید و دوم اینکه از ظرفیت‌های دیگر شبکه‌ها نیز غافل شوید.

عدم همکاری با افراد تاثیرگذار

هر کسب و کاری در اینستاگرام نیازمند همکاری با افراد تاثیرگذار است. شاید چنین کاری در ابتدا بسیار سخت باشد. با این حال به محض شروع آن تاثیرش را بر روی کسب وکارتان مشاهده خواهید کرد. همکاری با افراد تاثیرگذار تاثیر انکارناپذیری بر روی موفقیت کسب و کارها در زمینه ایجاد ارتباط با کاربران دارد. 

این کار فرصت مناسبی برای رشد پله به پله کسب و کارمان را فراهم می کند. در مراحل بعد امکان توجه به افراد تاثیرگذار بزرگ تر وجود خواهد داشت. نکته مهم ایجاد حالت انعطاف در صفحه اینستاگرامی تجارتمان است. به این ترتیب صفحه مان امکان سازگاری با هر نوع فرد تاثیرگذاری را خواهد داشت. اشتباه بزرگ بسیاری از برندها همکاری با فرد تاثیرگذاری کاملا ناهماهنگ با ارزش های تجارتشان است. 

نداشتن پروفایل کسب و کار

فرض کنیم شرکت شما به تازگی پروژه ای در زمینه تولید کیف چرم را شروع کرده است. شاید هم مهارت تان در زمینه ساخت وسایل دکوراتیو را بدل به استارتاپی نوپا کرده اید. به این ترتیب با راه اندازی یک صفحه اینستاگرامی شروع به بارگذاری تصاویر محصولات تان خواهید کرد. در ابتدای کار مشتریان عمده ما خانواده و جمع دوستان است.

تبلیغ زیاد

یک اشتباه رایج در بازاریابی اینستاگرام قراردادن تبلیغات زیاد است. تبلیغات همیشه نقشی غیر قابل انکار را در روند رشد یک کسب و کار داشته‌اند. از تبلیغات به عنوان ابزاری برای معرفی محصولات و خدمات استفاده می‌شود. اینستاگرام نیز مکانی بسیار خوب برای تبلیغ است که بازدهی بالایی دارد. 

معمولاً در اکثر پیج‌های اینستاگرام تبلیغات مشاهده می‌شود، چه صفحات با مطالب عمومی و چه صفحات تخصصی. بعضی از صفحات برای محصولات خود و برخی دیگر برای صفحات دیگر تبلیغ می‌کنند. گاهی صفحاتی را مشاهده می‌کنیم که مطالب آنها در بین تبلیغات‌شان گم است! تبلیغات در اینستاگرام باید به اندازه و با برنامه باشد. مثلاً می‌توان بعد از چند پست با محتوای مناسب، یک پست تبلیغی نیز گذاشت، البته استوری نیز مکان خوبی برای تبلیغات است.

کاربران خود را به درستی انتخاب نمی‌کنید

هر کسب ‌وکاری در اینستاگرام بازار هدف مشخصی دارد. این بازار هدف می‌تواند برای یک صفحه محدود به صد نفر و برای دیگری میلیونی باشد؛ اما مهم‌تر از آن، انتخاب درست مخاطبان هدف است. شما قبل از شروع باید اطلاعات کاملی در خصوص کاربرانی که قصد فروش خدمات و محصول خود را به آن‌ها دارید، مشخص کنید.

جنسیت، سن، بیشترین زمان بازدید آن‌ها از اینستاگرام، نوع پست‌های آن‌ها، نوع علاقه‌مندی آن‌ها، بودجه تخمینی آن‌ها و موارد دیگر که تیم بازاریابی باید هرماه این اطلاعات را هم به روز کند. هرچه این داده‌ها کامل تر باشد، شما خیلی بهتر می‌توانید استراتژی بازاریابی اینستاگرام خود و حتی اینفلوئنسرها را برای تبلیغ انتخاب کنید. همچنین ارتباط شما با کاربرانتان هم بهتر خواهد بود.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

اینبو

شرکت اینبو به صورت تخصصی در حوزه ی اینستاگرام فعالیت می کند. این شرکت با سابقه ای نزدیک به نیم دهه بهترین قابلیت ها را برای جذب فالوور، افزایش مشتری و در نتیجه افزایش فروش به شما ارائه می دهد. ربات اینستاگرام اینبو مهم ترین محصولی است که اینبو در اختیار شما قرار می دهد. این شرکت با بهره گیری از توانمند ترین افراد، برنامه ی ربات اینستاگرام را به گونه ای طراحی کرده است که می تواند در مدت کوتاهی پیج کسب و کار شما را به صفحه ی اکسپلوور بکشاند. این شرکت علاوه بر فعالیت در حوزه ی ربات اینستاگرام، در حوزه ی خرید فالوور، خرید پیج به صورت واقعی و فیک، خرید لایک، تبلیغات در اینستاگرام، استخدام ادمین پیج و بازگردانی پیج هک شده فعالیت می کند. همچنین ما آماده ایم تا در این زمینه همکاران جدیدی را به مجموعه ی خود اضافه کنیم و توانایی خود را نیز روز به روز افزایش دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت inbo.ir مراجعه نمایید.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]