اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139908064718113821

کاهش قیمت ماسک به دلیل افزایش تولیدات داخلی

کد: 139908064718113821

https://bit.ly/3kMRR0f

، تهران , (اخبار رسمی): افزایش ماسک های داخلی با کیفیت بسیار بالا باعث کاهش قیمت های این محصول بوده است.

کاهش قیمت ماسک به دلیل افزایش تولیدات داخلی
کاهش قیمت ماسک به دلیل افزایش تولیدات داخلی

افزایش تولید ماسک های با کیفیت عالی در ایران قیمت این محصول را کاهش داده است.

یکی از دسته محصولاتی که در کشور ما همیشه قیمت بالایی داشته، محصولات پزشکی بوده است. البته در چند سال اخیر خوشبختانه خودکفایی هایی داشته ایم. همین موضوع باعث کاهش قیمت برخی محصولات پزشکی بوده است. در اوایل دوره کرونا نیز یکی از مشکلات عمده این بود که مواد اولیه این محصول غالبا از کشورهای خارجی وارد می شد. به همین دلیل به خاطر کمبود تولیدات داخلی مرغوب در مورد کالاهایی مثل ماسک نگرانی های جدی به وجود آمده بود. اما پس از مدتی اوضاع کمی تغییر کرد. خوشبختانه بسته شدن مرزها و کاهش واردات به دلیل شیوع کرونا باعث شد که بسیاری از تولیدکنندگان مجبور شوند این کالا را تولید کنند. در اوایل کیفیت محصولات تولیدی واقعا قابل رقابت با کالاهای خارجی و وارداتی قبلی نبود؛ اما کم کم کیفیت محصولات افزایش پیدا کرد.

در واقع با تولید پارچه های اسپان باند و ملت بلون، کیفیت ماسک سه لایه تولیدی در ایران بسیار عالی پیش رفته است. همان طور که می دانید در ماسک های با ساختارهای سه لایه از پارچه های ملت بلون و اسپان بافت استفاده می شود. دو لایه از ماسک اسپان باند و یک لایه ملت بلون است. لایه میانی ماسک که همان لایه از جنس ملت بلون است مهم ترین قسمت و مهم ترین لایه ماسک است. این لایه در واقع نقش اساسی در کیفیت ماسک دارد. لایه ملت بلون مانند فیلتر عمل می کند و ویروس ها توانایی عبور از آن را ندارند. به همین دلیل است که این ماسک ها را برای جلوگیری از ویروس کرونا توصیه می کنند. همین ماسک های ساده و در عین حال حرفه ای می توانند ما را در برابر ویروس بسیار خطرناک کرونا ایمن بدارند؛ ویروسی که تا به حال خیلی ها را از پای درآورده است. ویروسی که مهم ترین راه نفوذش به ما از طریق مجرای تفسی است. پس دهان و بینی مهم ترین راه های سرایت کرونا ویروس به انسان هستند. به همین دلیل است که استفاده از ماسک به عنوان مهم ترین راه پیشگیری مدام گوشزد می شود. با استفاده از ماسک تا حد زیادی احتمال ابتلا به کرونا کاهش پیدا می کند. البته که وسایل دیگری مانند ضدعفونی کننده ها و دستکش ها هم مهم هستند. اما باید توجه داشت که از جایی که مهم ترین راه نفوذ کرونا از طریق مجرای تنفسی است، استفاده از ماسک باید در اولویت قرار داشته باشد.

خوشبختانه با اطلاع رسانی های مداوم وزارت بهداشت و رسانه ها مانند صدا و سیما مردم در مورد راه های پیشگیری از ابتلا به کرونا بسیار آگاه شده اند. به همین دلیل در مقایسه با ماه های گذشته و نسبت به پیک های قبلی کرونا افراد بیشتری از ماسک استفاده می کنند. کمتر در خیابان و گوشه های شهر شخصی بدون ماسک دیده می شود. البته که خود مردم نیز نقش بسیار موثری در فرهنگ سازی این موضوع داشته اند. بسیاری از فروشگاه ها از پذیرش افراد بدون ماسک امتناع می کنند. همچنین حتی قبل از این که دستوری در مورد توقف کار رستوران ها صادر شود، خود صاحبان فروشگاه اقدام به فروش غذا تنها به صورت بیرون بر کردند. شاید هنوز هم باشند افرادی که تنها به دلیل سود شخصی خیلی از این کارها را نمی کنند. اما نباید چشم ها را روی فرهنگ زیبای ایجاد شده بست؛ فرهنگی که نشان از مسئولیت ما انسان ها در مقابل یکدیگر دارد.

درست است که اتفاقات زیادی افتاده است و مدام اخبارهای منفی به گوش می رسند؛ اما باید افرادی هم که در همین شرایط عالی کار کردند، دید. فروشگاه ها و کسب و کارهای اینترنتی زیادی که باعث شد کارهایمان راحت تر شود. در همین شرایط چه اختراعاتی ثبت شده است. بسیاری از محصولاتی که چندی پیش اصلا به تولید آن و خودکفایی در مورد تولید آن فکر نشده بود، تولید شد. اتفاقات خوب زیادی هم افتاده است. اتفاق خوب این که در همین شرایط سخت مردم مهربان ایران بسیار پشت یکدیگر بودند. در محرم امسال خیلی از افراد با اهدای ماسک و ضدعفونی کننده به جای نذورات خوراکی سابق نشان دادند هنوز مهربانی در میان مردم وجود دارد و هنوز هم به فکر شادی یکدیگر هستند. بگذریم از اتفاقات بدی که افتاد. کمی مثبت اندیشی و افزایش روحیه شخصی شاید بزرگترین راه برای رهایی از بیماری های جسمی و روحی باشد. کافی است کمی متفاوت به همه چیز نگاه کنیم. 

به امید روزی که این مطلب به خاطره ای تبدیل شود. به امید روزی که کرونا تمام شده باشد و درس بسیار بزرگی از این دوره گرفته باشیم. یادمان باشد که برای هوایی که تنفس می کردیم و قدم هایی که در پارک بدون ماسک می زدیم خدا را شاکر باشیم. یادمان باشد سلامتی بزرگترین موهبت الهی است. موهبتی که برای حفظ آن این روزها باید از ماسک ها و دستکش ها و اقلام دیگر کمک بگیریم. به امید سلامتی و شادمانی برای همه مردم دنیا.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

کیان تجهیز طب

شرکت کیان تجهیز طب فعالیت خود را در زمینه پخش و توزیع انواع اقلام آزمایشگاهی، بیمارستانی، فراورده های تشخیص طبی، هتلینگ و … را از سال 1388 با نگاهی کارشناسانه و هوشمند در حوزه واردات و فروش و خدمات و پشتیبانی در جهت رفع نیازهای آزمایشگاهی و پزشکی آغاز نموده است. ما ضمن آگاهی مبتنی بر تجربه به اهمیت و ضرورت خدمات درمانی مشتریان خود به این درک تجاری رسیده ایم که تهیه و توزیع به موقع اقلام مورد نیاز مراکز درمانی تاثیر بسیار مهم و حساس در سلامت شهروندان جامعه ایفا می کند. شرکت کیان تجهیز طب با افتخار آمادگی خود را در جهت همکاری با آزمایشگاه ها و مراکز بهداشتی و درمانی و بیمارستان ها با شرایط ایده ال در کیفیت و سرعت خدمات اعلام می دارد تا قدمی کوچک در اعتلای سلامت جامعه ایران عزیز برداشته باشد.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنعت و تولید | بهداشت و درمان