نکات مهم محافظت ریبون کارت پرینتر

کد: 139911154900515201

https://bit.ly/2MDWWfm

، تهران , (اخبار رسمی): شرکت مای فارگو ارائه دهنده انواع ریبون‌های کارت پرینتر فارگو به صورت رنگی و تک رنگ با کیفیت عالی است.

نکات مهم محافظت ریبون کارت پرینتر
نکات مهم محافظت ریبون کارت پرینتر

یکی از مواد مصرفی کارت پرینترها ریبون است که رنگ های بسیاری را شامل می شود.  ریبون چاپگرهای کارت PVC دارای برندهای مختلفی می باشد که از معروف ترین و بهترین آنها می توان به  ریبون فارگو، هایتی، زبرا، مجیکارد، اولیس اشاره کرد. بنابراین ما در این مقاله به بیان و بررسی نکات مهم محافظت ریبون کارت پرینتر می پردازیم.

ریبون ها دارای کد های رنگی مختلفی هستند. به عنوان نمونه کد رنگی YMCKO را می تون اشاره کرد که نشان دهنده پنل های رنگی زرد , قرمز , ابی , مشکی و لایه محافظ O می باشد. مواد مصرفی پرینترها با توجه به مدل  و همچنین تکنولوژی چاپی که مورد استفاده قرار می گیرد، متفاوت می باشند.

در واقع ریبون ها در چاپ کارت های پی وی سی نقش مهمی دارند.  که به صورت تک رنگ و رنگی هستند و برای انواع کارت های پی وی سی با کاربردهای مختلف استفاده می شود.  مثلا ریبون مشکی یکی از انواع ریبون تک رنگ می باشد، ریبون مشکی درواقع نوار مشکی است که در پرینترها برای چاپ انواع کارت های دانشجویی، کارت شناسایی، کارت پرسنلی استفاده می شود. این ریبون برای چاپ متن، بارکد و شماره سریال از ریبون مشکی مورد استفاده قرار می گیرد.

دستگاه پرینتر فارگو به صورت غیر مستقیم چاپ را انجام می دهد. به این صورت که هد چاپ با ریبون و کارت در تماس نیست.  بنابراین بعد از نصب ریبون در کارت پرینتر باید نحوه نگهداری و محافظت از آن را بدانیم. زیرا استفاده نادرست و ندانستن یکسری نکات باعث از بین رفتن و شکستن ریبون می شود. که هزینه اضافی را ایجاد می کند.

نکات مهم محافظت ریبون

نکته 1

تمام تنظیمات درایور را به تنظیمات پیش‌فرض بازیابی کنید. تغییر تنظیمات در گرداننده چاپگر شما می‌تواند باعث شود که ریبون ها به قدری داغ شوند که می‌شکنند. که معمولا زمانی اتفاق می‌افتد که مشتریان می خواهند با رنگ‌های تیره‌تر، تاثیر بیشتری روی کارت بگذارند. تنظیمات راه‌انداز را به تنظیمات پیش‌فرض برگردانید تا از شکستگی در آینده جلوگیری شود.

نکته 2

چاپگر خود را تمیز کنید و حس‌گر را نیز تنظیم کنید. هر دوی این موارد برای جلوگیری از شکستن ریبون ها ضروری هستند. دستورات مهم و سازنده برای مدل چاپگر خود برای تمیز کردن و درجه‌بندی سنسور انجام دهید. اغلب چاپگرها برای تمیز کردن هر بار یک ریبون جدید به چاپگر درخواست می‌کنند. کیت‌های تمیز کننده چاپگر کارت برای همه مدل‌های چاپگر موجود هستند. بعد از تمیز کردن چاپگر و قبل از نصب یک ریبون جدید، سنسور ریبون را اگر برای چاپگر خود استفاده می کنید، تنظیم کنید.

نکته 3

نکته دیگر این است که سعی نکنید بیش از حد تا لبه کارت را با چاپگر کارت چاپ کنید. زیرا  تنها چاپگرهای انتقال معکوس می‌توانند تا لبه کارت چاپ شوند. اگر صاحب یک کارت هستید و سعی کنید آن را بیش از حد نزدیک به لبه کارت چاپ کنید، این کار باعث می‌شود که ریبون پاره شود.

علاقه مندان جهت کسب اطلاعات بیشتر و آشنایی با انواع ریبون کارت پرینتر فارگو به سایت شرکت مای فارگو مراجعه کنند.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]