اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
کد: 139911204907810703

تنها روش تشخیص عسل طبیعی+ فیلم

کد: 139911204907810703

https://bit.ly/3d1tTgJ

، تهران , (اخبار رسمی): در ویدیو زیر که توسط برند عسل طبیعی درکام تهیه شده است برای اولین بار با دلایل علمی تنها راه معتبر تشخیص عسل طبیعی بیان شده است و توضیحات جالب دیگری نیز درباره عسل داده شده است که بسیاری از باورهای غلطی که سال‌هاست در ذهن ما ساخته‌اند را رد می‌کند. دیدن این ویدیو را از دست ندهید.

تنها روش تشخیص عسل طبیعی+ فیلم
تشخیص عسل طبیعی از تقلبی

به جز آزمایشگاه و استفاده از روش­‌های شیمیایی و دستگاه‌­های پیشرفته هیچ راهی برای تشخیص عسل طبیعی وجود ندارد.

تشخیص عسل طبیعی از تقلبی دغدغه همیشگی خریداران عسل است و وقتی بدانیم بخش قابل توجهی از عسل‌هایی که در بازار عرضه می‌شوند تقلبی و یا تغذیه‌ای هستند بیشتر به ضرورت این موضوع پی می‌بریم. احتمالا راهکارهای مختلفی برای تشخیص عسل طبیعی شنیده‌اید اما تنها یک روش قطعی برای تشخیص عسل طبیعی از تقلبی و تغذیه‌ای وجود دارد. در ویدیو زیر که توسط برند عسل طبیعی درکام تهیه شده است برای اولین بار با دلایل علمی تنها راه معتبر تشخیص عسل طبیعی بیان شده است و توضیحات جالب دیگری نیز درباره عسل آموزش داده شده است که بسیاری از باورهای غلطی که سال‌هاست در ذهن ما ساخته‌اند را رد می‌کند.

برای دیدن ویدیوهای آموزشی بیشتر می‌توانید به سایت فروشگاه اینترنتی محصولات سالم و طبیعی درکام مراجعه کنید. همچنین خلاصه‌ای از توضیحات ویدیو در زیر آمده است.

تنها راه معتبر تشخیص عسل طبیعی

تنها راه معتبر و علمی تشخیص عسل طبیعی از تقلبی آزمایش عسل است. عسل تقلبی، تغذیه‌­ای و طبیعی در ظاهر کاملا شبیه به یکدیگر هستند اما ساختار و مواد تشکیل دهنده‌­شان با یکدیگر متفاوت است. به همین دلیل با چشیدن یا بررسی ظاهر عسل نمی‌­توان کیفیت آن را تشخیص داد و هیچ کدام از روش‌­های خانگی مثل کبریت زدن عسل، حل کردن آن در آب و غیره نیز معتبر نیستند. تنها روش مطمئن تشخیص عسل طبیعی، بررسی مواد تشکیل‌دهنده عسل در آزمایشگاه است. به همین دلیل برای خرید عسل طبیعی دو راه بیشتر وجود ندارد. یا باید از فروشنده‌­ای عسل بخرید که به او اعتماد کامل دارید و یا اینکه از جایی عسل تهیه کنید که عسل­‌ها آزمایش شده و دارای برگه آزمایش هستند.

مواد تشکیل دهنده عسل چیست؟

عسل از قند، آب و مواد دیگری مثل آمینواسیدها، موادمعدنی، آنزیم ها و ... تشکیل شده است. به صورت معمول ۸۰ تا ۸۵ درصد عسل را قند، ۱۵ تا ۱۷ درصد آن را آب و ۱ تا ۲ درصد را هم مواد دیگر مثل آمینواسیدها، آنزیم­‌ها و مواد معدنی تشکیل می‌­دهد. پس باید بدانید که عبارت "عسل بدون قند" عبارت غلط و اشتباهی است زیرا بیشتر ترکیب عسل از قند تشکیل شده است.

قند عسل چیست؟

بیشتر قند عسل را ۳ قند فروکتوز، گلوکوز و ساکاروز تشکیل می­‌دهند. قند فروکتوز که به قند میوه هم معروف است حدود ۳۵ تا ۴۰ درصد عسل را تشکیل می‌­دهد و قند گلوکوز که به قند خون نیز معروف است و انرژی بدن را تامین می‌­کند حدود ۳۰ تا ۳۵ درصد عسل را تشکیل می‌­دهد و در آخر قند ساکاروز که ترکیب قند فروکتوز و گلوکوز است در صورتی که عسل طبیعی و اصل باشد، معمولا بین ۱ تا ۵ درصد عسل را تشکیل می‌­دهد.

به صورت کلی ۳ نوع عسل وجود دارد: عسل تقلبی، عسل تغذیه­ ای و عسل طبیعی

عسل تقلبی چیست؟

 عسل تقلبی از ترکیب مواد مختلف مثل قندها، آب و یک سری چیزهای دیگر مثل رنگ­‌های مصنوعی تشکیل شده است. بنابراین در ساختار مواد تشکیل دهنده‌­اش موادی مثل آمینواسیدها آنزیم­ها و مواد معدنی که در عسل واقعی وجود دارد را اصلا ندارد.

عسل تغذیه‌ای چیست؟

 عسل تغذیه‌­ای توسط زنبور تولید شده است اما چون به زنبور آب و شکر داده‌­اند، مقداری ترکیباتش با عسل طبیعی متفاوت است. برای مثال در عسل تغذیه شده مقدار پرولین که یک آمینواسید خیلی مفید برای بدن و سلامتی است کمتر از مقدار آن در عسل طبیعی است زیرا بیشتر پرولین عسل از شهد گل­‌ها تامین می‌­شود و وقتی زنبورها به جای تغذیه از شهد گل‌­ها از آب و شکر تغذیه می­‌کنند، میزان پرولین در عسل کاهش پیدا می‌­کند.

به جز پرولین، ترکیب قندها نیز در عسل تغذیه‌­ای و طبیعی متفاوت است. در ساختار عسل تغذیه‌­ای ساکاروز که ترکیب فروکتوز و گلوکوز است بیشتر از عسل طبیعی است.

عسل طبیعی چیست؟

 سومین نوع عسل، عسل طبیعی است که البته بسته به اینکه عسل کدام منطقه است و در آن منطقه چه گل و گیاهایی بوده‌­اند ترکیبات متفاوتی دارد. به عبارتی یک عسل طبیعی ممکن است ساکاروزش ۲ باشد و عسل طبیعی دیگری ممکن است دارای میزان ساکاروز ۴ باشد و یا پرولین یک عسل طبیعی می‌­تواند ۳۰۰ باشد و یا می‌­تواند ۷۰۰ باشد. در کل پرولین عسل طبیعی از عسل تغذیه‌­ای بیشتر و ساکاروز آن کمتر است. مواردی که به آن­ها اشاره کردیم هیچ کدام به تنهایی نمی‌­توانند معیار تشخیص کیفیت عسل باشند و باید در کنار هم سنجیده شوند.

تشخیص عسل طبیعی با بررسی میزان ساکارز و پرولین

برای تشخیص عسل طبیعی حداقل ۲ فاکتور مهم باید در آزمایش بررسی شوند. این دو فاکتور پرولین و ساکارز عسل هستند.

پرولین یک آمینواسید بسیار کوچک است که در یک شیشه ۱ کیلویی عسل حدود نیم گرم از آن موجود است. در آزمایشگاه با استفاده از دستگاه اسپکترومتر میزان پرولین موجود در عسل را می‌­توان مشخص کرد.

فاکتور مهم بعدی ساکاروز است که همانطور که پیش از این اشاره شد در عسل تغذیه شده بیشتر از عسل طبیعی است. اما باید بدانید که میزان ساکاروز عسل را نمی‌­توان با چشیدن متوجه شد و باز هم تنها راه برای اندازه‌­گیری آن آزمایش عسل است. در آزمایشگاه با استفاده از روش شیمیایی تیتراسیون با فهلینگ میزان ساکاروز عسل اندازه­‌گیری می­‌شود.

پس بهتر است بدانید به جز آزمایشگاه و استفاده از روش­‌های شیمیایی و دستگاه‌­های پیشرفته هیچ راهی برای تشخیص عسل طبیعی وجود ندارد و هیچ کدام از راه‌­های خانگی که برای تشخیص عسل طبیعی گفته می‌شوند معتبر نیستند.

منبع: تابناک

تنها روش تشخیص عسل طبیعی+ فیلم

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
درباره منتشر کننده:

درکام

درکام یک برند و فروشگاه در زمینه فروش محصولات و موادغذایی سالم، طبیعی و محلی است که می‌خواهد به کسب و کارهای محلی کمک کند تا توانمندتر شوند و با عرضه محصولات با کیفیت که به دقت از بهترین تولیدکنندگان و کشاورزان تهیه می‌شوند به مشتریان خود کمک کند به راحتی به محصولات مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند. اطمینان از کیفیت محصولات برای ما یک اصل اساسی است و برای هر یک از محصولات از تولیدکننده‌های زیادی نمونه گرفته تا بهترین‌ها را برای مشتریان خود فراهم کنیم.

اطلاعات تماس
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس های:

صنایع غذایی و کشاورزی | علم و آموزش