اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 139912235057216010

تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته AVTECH

کد: 139912235057216010

https://bit.ly/2Nd3vFV

، (اخبار رسمی): در طی چند سال اخیر فناوری جدید هوش مصنوعی DEEP LEARNING)) در دوربین مداربسته توانسته است با استفاده از الگوریتم های هوشمندانه تر و تجزیه و تحلیل بهتر، بسیاری از آلارم های اشتباه را حذف نماید.

تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته AVTECH
تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته AVTECH

تکنولوژی هوش مصنوعی در دوربین مداربسته در صورتی که از آن به طور موثر استفاده شود، می‌تواند سهم بزرگی در ایجاد یک جامعه امن‌تر و بی خطرتر داشته باشد. در حال حاضر استفاده از سیستم های مدار بسته روز به روز در حال افزایش است، اما نتیجه آلارم های تشخیص داده شده توسط این دوربین ها هنوز با حالت ایده‌آل فاصله دارد ، در طی چند سال اخیر فناوری جدید هوش مصنوعی DEEP LEARNING)) در دوربین مداربسته توانسته است با استفاده از الگوریتم های هوشمندانه تر و تجزیه و تحلیل بهتر، بسیاری از آلارم های اشتباه را حذف نماید.
فناوری هوش مصنوعی در محصولات AVTECH از نحوه عملکرد شبکه عصبی مغز انسان الگو برداری شده است. شبکه مغزی که شامل میلیون ها رشته عصبی متصل به یکدیگر است و می تواند شبکه های چند لایه اطلاعات را جمع آوری کرده و برای هر کدام یک عکس العمل مختلف انجام دهد . در این مقاله از مجله فرکوویژن همراه ما باشید  تا درباره هوش مصنوعی دوربین های مداربسته AVTECH بیشتر بدانید.

هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته AVTECH در حال حاضر در چه مرحله‌ای قرار دارد؟
هنگامی که افراد در مورد موضوع هوش مصوعی د دوربین های مداربسته صحبت می‌کنند، اصطلاحاتی چون یادگیری ماشینی و  یادگیری عمیق به کنار گذاشته می‌شوند. برای فهم جایگاه فعلی هوش مصنوعی، آشنایی با خلاصه‌ای از انواع رویکردهای اتخاذ‌شده توسط برنامه‌ریزها و توسعه‌دهندگان در جهت ارتقاء و توسعه بیشتر این تکنولوژی کارآمد، بسیار به ما کمک خواهد کرد.

مهمترین قابلیت های استفاده از هوش مصنوعی 
    قابلیت تشخیص چهره
    امکان شناسایی چهره افراد
    قابلیت تشخیص وسایل نقلیه
    قابلیت تشخیص وسایل نقلیه غیر موتوری از قبیل دوچرخه و …
    تشخیص نوع و برند وسیله نقلیه
    تشخیص عابر پیاده
    تشخیص ویژگی های بدن انسان
    تشخیص ویژگی های رفتاری غیر طبیعی صورت
    آنالیز تصویر رفتاری جمعیت شامل ردیابی چندین هدف به طور همزمان در مکان های مختلف

کاهش هشدار های غلط با به کارگیری هوش مصنوعی در دوربین های مداربسته AVTECH
به طور معمول اکثر دوربین ها به رفتار و حرکات حساس هستند و تشخیص حرکت برگ، گربه، پلاستیک و انسان برایشان زمان بر خواهد بود اما با به کار گیری هوش مصنوعی می توان این زمان را به حداقل رساند تا هر چه سریعتر فرم بدن انسان و… را تشخیص بدهد و هشدار های اشتباه را کاهش بدهد و یا حتی به صفر برساند.
به عنوان مثال موقعیتی را فرض کنید که در شب همه جا در سکوت مطلق است و تعداد کمی ماشین و آدم در حوالی دوربین مداربسته وجود دارند. در این حالت نیز امکان وجود 50 هشدار غلط وجود دارد که با فرض بر اینکه بررسی هر هشدار غلط 2-3 دقیقه طول می کشد و اگر از این 50 هشدار 3 تای آن ها زمان بیشتری برای بررسی لازم داشته باشد، کاربر یا باید سیستم را بررسی کند یا کسی باید به محل مورد نظر برورد و مشکل را بررسی کند که آیا واقعا کسی بدون اجازه وارد شده است یا خیر که در اکثر سازمان ها این گزارشات باید ثبت شوند و در انتها این هشدار های اشتباه در هر شب حدود 3 ساعت زمان را تلف کند.

در شهرهای بزرگ مکان هایی وجود دارد  که افراد متعددی بطور روزانه از آن استفاده می کنند. استفاده از دوربین های هوش مصنوعی در این مکان ها باعث می شود تا کاربران علاوه بر تشخیص و شناسایی چهره فرد یا افراد بتوانند وسایل نقلیه، حالت چهره فرد و بسیاری موارد دیگر را شناسایی و کنترل کنند.
یکی از مشکلاتی که در بسیاری از شهرهای بزرگ دیده می‌شود، ورود  افراد سابقه دار یا متهمین تحت پیگرد در مکان های شلوغ هستند، با استفاده از تجهیزات مدار بسته  هوش مصنوعی در این مکان‌ها، می‌توان این افراد را در کوتاهترین زمان شناسایی و تصاویر را جهت بررسی به مراجع قضایی ارسال نمود.
نکته مهم در استفاده از تجهیزات مدار بسته هوش مصنوعی ، فیلتر کردن آلارم های اشتباه و قدرت تصمیم گیری فوری در موارد حساس است . امری که می تواند بسیاری از مشکلات مدیران اجرایی را در همان لحظات نخست شکل گیری مشکل یا بحران به کلی حل کند.

با همه این ها، صنعت امنیت با آینده بسیار روشنی روبرو است. تکنولوژی ها و روند های جدید همچنان در حال ایجاد فرصت هایی از طریق مدل های تجاری جدید هستند. سرمایه گذاری در سیستم های امنیتی قبلا به عنوان یک هزینه در آخر زنجیره ارزش یاد می‌شد و بنابراین در بودجه های محدود به اولویتی پایین تبدیل می شد. ولی اکنون دوربین های شبکه ای و سیستم های کنترل دسترسی بر پایه IP، برای کاربران نهایی خدمات ارزش افزوده همراه با قابلیت های بیشتر و هزینه کمتر به دنبال خود دارند. این مزیت ها امنیت را بیشتر به سمت زنجیره ارزش حرکت داده و منجر به درخواست های بالا می شود. در این راستا شرکت فرتاک گلوبال ویژن نماینده رسمی محصولات مدار بسته ای وی تک تایوان در ایران با ارائه محصولات مدار بسته روز دنیا با جدید ترین تکنولوژی های روز و همچنین استفاده از کارشناسان حرفه‌ای، آماده است تا نیاز مختلف مشتریان خود را با مناسب ترین پیشنهاد محصول و قیمت پوشش دهد. شما می توانید برای استفاده از مشاوره رایگان کارشناسان فرکو ویژن با شماره تلفن ویژه 02188730400 تماس حاصل فرمایید.

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

صنعت و تولید