اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
کد: 140003085152616010

تفاوت WDR با DWDR در چیست؟

کد: 140003085152616010

https://bit.ly/3fzdjpi

، (اخبار رسمی): اصطلاح WDR مخفف عبارت wide dynamic range می باشد. از ترکیب چند تصویر با یکدیگر در نهایت به ما خروجی کاربردی از تصویر مورد نظر را ارائه می کند. استفاده از این مکانیزم تا حد زیادی مشکل ضد نور را حل می کند، پس در ادامه همراه ما باشید.

تفاوت WDR با DWDR در چیست؟
تفاوت WDR با DWDR در چیست؟

در نسل قبلی سیستم های نظارتی و دوربین های مداربسته ، ضعف های بسیار زیادی وجود داشت که هر کدام باعث تداخل در سیستم نظارتی و یا حتی کم کردن امنیت مکان می شدند. عملا دوربین های مداربسته ویژگی کاربردی بودن خودشونو از دست می دادند! یکی از اساسی ترین ضعف های دوربین های مداربسته ، ضبط کردن تصویر بی کیفیت از موقعیت هایی مانند برایر تابش آفتاب که همه چیز تاریک و ضد نور ثبت می شد. اما امروزه با حضور سیستم هایی نظیر WDR و یا DWDR ثبت تصاویر در برابر تابش های شدید نوری یکی از پیش پا افتاده ترین مسائل شده است.


WDR و DWDR چیست؟


اصطلاح WDR مخفف عبارت wide dynamic range می باشد. از ترکیب چند تصویر با یکدیگر در نهایت به ما خروجی کاربردی از تصویر مورد نظر را ارائه می کند. استفاده از این مکانیزم تا حد زیادی مشکل ضد نور را حل می کند اما عیب هایی نیز دارد مانند:
•    نویز موجود در قسمت های مختلف تصویر،مخصوصا در قسمت های تیره تصویر
•    شدت و کیفیت رنگ ها از بین می رود
تمامی ویژگی های گفته شده از WDR در روز ذکر شده است،آیا این ویژگی در شب و تاریکی نیز به ما کمک میکند؟
این تکنولوژی دوربین در تاریکی نیز به محض تشخیص نور متضاد تاثیر خود را در تصویر می گذارد اما نه با کیفیت روز! اما باز هم  تاثیر نور در کیفیت تصویر قابل ذکر است که همین امر در برخی موارد مشکل گشا بوده است! سیستم DWDR، مخفف digital wide dynamic range می باشد که شکل دیجیتالی از سیستم ضدنور WDR در دوربین است. در این سیستم به جای استفاده دو CCD ، یک سیستم دیجیتال همان عملکرد را شبیه سازی می کند.


تفاوت DWDR با WDR 
همانطور که در wide dynamic range گفتیم، برای دستیابی به یک تصویر واضح ،از ۲ پردازنده در دوربین ها استفاده می شود، اما در DWDR ، این امکان به صورت نرم افزاری ایجاد شده و خبری از سخت افزار متفاوت نیست. همانطور که مشاهده می کنید تاثیر DWDR بسیار کم تر از WDR واقعی است، آن هم به دلیل تفاوت بین زوم دیجیتال و زوم اپتیکال است.
برای کسب اطلاعات بیشتر از سیستم های نظارتی و امنیتی با ما در مجله فرکو ویژن همراه شوید و یا با کارشناسان ما به شماره 02188730400 تماس بگیرید.
 

### پایان خبر رسمی

اخبار رسمی هویت منتشر کننده را تایید می‌کند ولی مسئولیت صحت مطلب منتشر شده بر عهده ناشر است.

پروفایل ناشر گزارش تخلف
اطلاعات تماس
  • 021887*****
[نمایش اطلاعات]
منتشر شده در سرویس:

علم و آموزش